Nuclear Football: herní sestava s vodním chlazením v kufru

Nuclear Football: herní sestava s vodním chlazením v kufru
, , aktualita
U nás bychom řekli spíše kufřík s červeným tlačítkem, přičemž výraz Nuclear Football má však naprosto stejný význam. Nicméně my se nyní budeme bavit o amatérském projektu na přenosný desktopový počítač v kufru. 
K oblíbeným
reklama
Nuclear Football tak v tomto případě nepředstavuje kufřík amerického prezidenta, jenž obsahuje vše potřebné pro případnou autorizaci jaderného útoku, což bychom přeneseně označili za ono pověstné červené tlačítko. Máme tu kufr Pelican 1525, který posloužil jako počítačová skříň pro vodou chlazenou výkonnou sestavu složenou z desktopových komponent včetně 23" monitoru Dell. Kufr tak stačí sklapnout a majitel může vyrazit na cesty, takže si v podstatě vytvořil poněkud přerostlý herní notebook, ovšem bez baterie, a tedy i opravdové mobility, ale zato za výrazně přívětivější cenu, než na jakou by přišel opravdový notebook srovnatelných parametrů. 
 
 
Na první pohled vidíme, že jde amatérský, ale velice pěkně a čistě zvládnutý projekt, který využívá odstrojený monitor, desktopovou základní desku, zdroj formátu SFX a ostatní příslušné komponenty chlazené upraveným vodníkem. Autorem je jistý "thegarbz", který se svým počítačem pochlubil na Redditu
 
 
Autor využil základní desku Gigabyte B450 I Aorus Pro WiFi formátu Mini-ITX, za níž z našeho pohledu je naplocho umístěna grafická karta. Obě tyto komponenty jsou napojeny na okruh vodního chlazení s komponentami od Aquacool (240mm radiátor UT60, pumpa DDC310) a vodními bloky od EKWB. 
 
Jako procesor byl využit Ryzen 5 2600, dále tu je grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070 Super FE, 16 GB DDR4-3200, 256GB NVMe SSD od WD a zdroj SF600.
 

 
Dodzvídáme se také o teplotách v plné (maximální) zátěži obou hlavních komponent, kdy dva ventilátory Noctua na radiátoru běží na 70 % a s médiem na 43 °C se GPU chladí na 58 °C a CPU na 72 °C. V běžné herní zátěži ale má chladicí médium kolem 38 °C a ventilátory běží jen na 40 %. 
 
Celý systém váží 12,1 kg, přičemž na povrch kufříku byla vyvedena jen opravdu potřebná tlačítka a rozhraní nutná k napojení periferií včetně VR headsetu. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový šéf IBM je ve válce cloudových architektur s Microsoftem, chce ji vyhrát Nový šéf IBM je ve válce cloudových architektur s Microsoftem, chce ji vyhrát
Arvind Krishna začal v IBM pracovat na nejvyšší pozici výkonného ředitele teprve včera a ihned se svým zaměstnancům ozval s tím, že hodlá vyhrát nad Microsoftem ve válce cloudových architektur. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru
Na konci minulého roku společnost Boeing provedla test svého Starlineru, který se pokusil dosáhnout oběžné dráhy a připojit se na několik dní k Mezinárodní vesmírné stanici. Test se nepovedl a nyní už víme, že si jej Boeing zopakuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech
Vývoj procesorů Intelu a obecně záměry této firmy nejsou moc přehledné a mezi aktuální témata patří řada různých procesorových rodin. Mezi nimi jsou i Tiger Lake jako zatím nejpokročilejší procesory této firmy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář