Nuclear Football: herní sestava s vodním chlazením v kufru

Nuclear Football: herní sestava s vodním chlazením v kufru
, , aktualita
U nás bychom řekli spíše kufřík s červeným tlačítkem, přičemž výraz Nuclear Football má však naprosto stejný význam. Nicméně my se nyní budeme bavit o amatérském projektu na přenosný desktopový počítač v kufru. 
K oblíbeným
reklama
Nuclear Football tak v tomto případě nepředstavuje kufřík amerického prezidenta, jenž obsahuje vše potřebné pro případnou autorizaci jaderného útoku, což bychom přeneseně označili za ono pověstné červené tlačítko. Máme tu kufr Pelican 1525, který posloužil jako počítačová skříň pro vodou chlazenou výkonnou sestavu složenou z desktopových komponent včetně 23" monitoru Dell. Kufr tak stačí sklapnout a majitel může vyrazit na cesty, takže si v podstatě vytvořil poněkud přerostlý herní notebook, ovšem bez baterie, a tedy i opravdové mobility, ale zato za výrazně přívětivější cenu, než na jakou by přišel opravdový notebook srovnatelných parametrů. 
 
 
Na první pohled vidíme, že jde amatérský, ale velice pěkně a čistě zvládnutý projekt, který využívá odstrojený monitor, desktopovou základní desku, zdroj formátu SFX a ostatní příslušné komponenty chlazené upraveným vodníkem. Autorem je jistý "thegarbz", který se svým počítačem pochlubil na Redditu
 
 
Autor využil základní desku Gigabyte B450 I Aorus Pro WiFi formátu Mini-ITX, za níž z našeho pohledu je naplocho umístěna grafická karta. Obě tyto komponenty jsou napojeny na okruh vodního chlazení s komponentami od Aquacool (240mm radiátor UT60, pumpa DDC310) a vodními bloky od EKWB. 
 
Jako procesor byl využit Ryzen 5 2600, dále tu je grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070 Super FE, 16 GB DDR4-3200, 256GB NVMe SSD od WD a zdroj SF600.
 

 
Dodzvídáme se také o teplotách v plné (maximální) zátěži obou hlavních komponent, kdy dva ventilátory Noctua na radiátoru běží na 70 % a s médiem na 43 °C se GPU chladí na 58 °C a CPU na 72 °C. V běžné herní zátěži ale má chladicí médium kolem 38 °C a ventilátory běží jen na 40 %. 
 
Celý systém váží 12,1 kg, přičemž na povrch kufříku byla vyvedena jen opravdu potřebná tlačítka a rozhraní nutná k napojení periferií včetně VR headsetu. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme
Před dvěma měsíci se objevily zprávy, že Samsung bude více spolupracovat se společnostmi AMD i ARM. Její nové procesory Exynos by tak měly v budoucnu obsahovat grafické čipy od AMD, prvním takovým má být Exynos 9925.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her
Ten samý inženýr, který nedávno předvedl, jak se rozebírá konzole PlayStation, uvedl i jednu zajímavost o jejím chlazení. To má být totiž laděno na základě toho, jaká konkrétní hra právě na konzoli běží.  
Včera, aktualita, Jan Vítek