Nuclear Football: herní sestava s vodním chlazením v kufru

Nuclear Football: herní sestava s vodním chlazením v kufru
, , aktualita
U nás bychom řekli spíše kufřík s červeným tlačítkem, přičemž výraz Nuclear Football má však naprosto stejný význam. Nicméně my se nyní budeme bavit o amatérském projektu na přenosný desktopový počítač v kufru. 
K oblíbeným
reklama
Nuclear Football tak v tomto případě nepředstavuje kufřík amerického prezidenta, jenž obsahuje vše potřebné pro případnou autorizaci jaderného útoku, což bychom přeneseně označili za ono pověstné červené tlačítko. Máme tu kufr Pelican 1525, který posloužil jako počítačová skříň pro vodou chlazenou výkonnou sestavu složenou z desktopových komponent včetně 23" monitoru Dell. Kufr tak stačí sklapnout a majitel může vyrazit na cesty, takže si v podstatě vytvořil poněkud přerostlý herní notebook, ovšem bez baterie, a tedy i opravdové mobility, ale zato za výrazně přívětivější cenu, než na jakou by přišel opravdový notebook srovnatelných parametrů. 
 
 
Na první pohled vidíme, že jde amatérský, ale velice pěkně a čistě zvládnutý projekt, který využívá odstrojený monitor, desktopovou základní desku, zdroj formátu SFX a ostatní příslušné komponenty chlazené upraveným vodníkem. Autorem je jistý "thegarbz", který se svým počítačem pochlubil na Redditu
 
 
Autor využil základní desku Gigabyte B450 I Aorus Pro WiFi formátu Mini-ITX, za níž z našeho pohledu je naplocho umístěna grafická karta. Obě tyto komponenty jsou napojeny na okruh vodního chlazení s komponentami od Aquacool (240mm radiátor UT60, pumpa DDC310) a vodními bloky od EKWB. 
 
Jako procesor byl využit Ryzen 5 2600, dále tu je grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070 Super FE, 16 GB DDR4-3200, 256GB NVMe SSD od WD a zdroj SF600.
 

 
Dodzvídáme se také o teplotách v plné (maximální) zátěži obou hlavních komponent, kdy dva ventilátory Noctua na radiátoru běží na 70 % a s médiem na 43 °C se GPU chladí na 58 °C a CPU na 72 °C. V běžné herní zátěži ale má chladicí médium kolem 38 °C a ventilátory běží jen na 40 %. 
 
Celý systém váží 12,1 kg, přičemž na povrch kufříku byla vyvedena jen opravdu potřebná tlačítka a rozhraní nutná k napojení periferií včetně VR headsetu. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře