www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA BFGD, velkoformátové displeje, jsou opožděné a drahé

NVIDIA BFGD, velkoformátové displeje, jsou opožděné a drahé
, , aktualita
NVIDIA Big Format Gaming Displays jsou nám slibovány už dlouho a mimo jiné byly k vidění také na letošním Gamescomu, kde je výrobci hrdě ukazovali. Už ne moc hrdí však mohli být na ceny, které jsou s BFGD spojeny. 
K oblíbeným
reklama
Pokud si chceme užít plných možností, které moderní grafické karty nabízejí, nemůžeme se spokojit s běžným monitorem, ať už má jakoukoliv úhlopříčku a rozlišení. Dříve to bylo především právě o těchto vlastnostech, k nimž se přidávala odezva, která by měla být zvláště pro akční hry co nejkratší. Dnes už to ale dávno neplatí, máme tu také synchronizaci, vysoké obnovovací frekvence, podporu HDR v různých podobách, zakřivené obrazovky nehledě na různé herní technologie, kterými monitory oplývají. Právě monitory označované jako Big Format Gaming Displays (BFGD) měly toto všechno nabízet a také že nabídnou. Ale za jakou cenu? 
 
 
Hraní her na PC s využitím moderních technologií není nijak levné a vypadá to, že to celé směřuje spíše k dalšímu zdražování. Hi-end herní monitory dle představ firmy NVIDIA podporují její G-Sync, mají rozlišení 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz, podporují HDR s maximálním jasem 1000 cd/m2, disponují velice nízkým zpožděním výstupu obrazu, mají podsvícení s Quantum Dot pro vysoký gamut a zabudovaný NVIDIA Shield. 
 
Je jasné, že takový hardware dnes nemůže být levný bez ohledu na úhlopříčku takového monitoru, ale pokud máme věřit serveru HW.info, můžeme očekávat ceny mezi 4000 a 5000 eury. A to je pro hardware využitý především na zábavu poněkud přehnané. 
 
Další věc je ta, že ani karty NVIDIA s čipy Turing nepodporují HDMI 2.1, které by dokázalo displeje BFGD nakrmit, a tak je možné využít pro dané účely jediné rozhraní, a sice DisplayPort 1.4. GeForce RTX 2080 Ti i 2080 mají po jednom takovém, takže o takový problém zase nejde. 
 
Problém je především ten, že BFGD se už měly prodávat a namísto toho je na řadě další zdržení, a to až do prvního kvartálu příštího roku. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře