www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA chystala něco "super", máme tu program Studio pro tvorbu obsahu

NVIDIA chystala něco "super", máme tu program Studio pro tvorbu obsahu
, , aktualita
Aktualizováno: NVIDIA se na sebe snažila těsně před víkendem strhnout pozornost pomocí teaseru, který ukazoval jen vyrenderované slovo "super" a logo GeForce RTX. Spekulace byly divoké, ovšem o to jednodušší je realita. 
K oblíbeným
reklama
Aktualizace: Ve shonu včerejšího dne tak trošku zanikla prezentace firmy NVIDIA, a to z celkem pochopitelných důvodů. Očekávala se nějaká novinka, s jejíž pomocí se NVIDIA bude snažit vypálit konkurenčnímu AMD rybník a překazit představení generace Navi. 
 
 
Nakonec z toho máme GeForce RTX Studio, čili program určený pro vývoj notebooků s příslušnou výbavou, které se budou používat pro tvorbu obsahu. Karty RTX poslouží jak svými jádry RT pro rychlejší vykreslování ray tracované grafiky, tak pomocí Tensor pro různé účely spojené s AI. 
 
Zde si o tom všem můžete přečíst více a zde je krátké představení programu Studio. Dále zpráva pokračuje v původním znění:
 
NVIDIA si tak dosud chystala nějakou novinku spojenou s GeForce, kterou nyní prozatím ohlašuje formou téměř nic neříkajícího teaseru. Na tom vidíme pouze renderovaný nápis Super, ale z označení videa je jasné právě alespoň to, že půjde o GeForce RTX. 
 
​  
Už dnes bude NVIDIA připravena sdělit podrobnosti s tím, že informační embargo na ně vyprší akorát poté, co Lisa Su představí na Computexu své novinky. Nicméně to se dalo očekávat i vzhledem k tomu, že AMD dostalo příležitost mít svou prezentaci na Computexu jako první. 
 
Zatím se tak můžeme jen dohadovat o tom, co se pod oním Super skrývá. Půjde snad o novou a ještě lepší GeForce RTX? To je asi nejpravděpodobnější a nemusí být jediná, ovšem v jakém směru lepší? 
 
Uvažovat bychom mohli o nějakém monstrózním 7nm čipu, i když už 12nm GPU TU102 jsou s 18,2 miliardami tranzistorů velké dost a je otázka, co reálně umožní 7nm proces. Z ohlášení NVIDIE je cítit, že ona "super" novinka už je připravena a že nepůjde jen o jakési produktové preview toho, co můžeme očekávat třeba někdy na podzim. Že by totiž NVIDIA měla být připravena už nahrazovat první karty GeForce generace Turing, na to jsou na trhu příliš krátkou dobu. Nic ale nebrání nástupu jejich výkonnějších verzí, třeba s vyššími takty či rychlejšími paměťmi.
 
Anebo to bude něco úplně jiného a nečekaného, takže se můžeme těšit na pondělí, které bude zvláště úrodné. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře