www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA dle Massdrop očekává rostoucí ceny karet i ve 3. letošním čtvrtletí

NVIDIA dle Massdrop očekává rostoucí ceny karet i ve 3. letošním čtvrtletí
, , aktualita
Hardwarový trh Massdrop uvádí, že má od společnosti NVIDIA informace o jejím předpokladu toho, jak se bude vyvíjet cena GPU a výsledných karet. Můžeme prý očekávat, že v dohledné době dolů nepůjde, spíše naopak. 
K oblíbeným
reklama
Mohlo by se zdát, že na trhu s grafickými kartami už špatně bylo a nyní už může být jen lépe. Ovšem dle toho, co nám předkládá Massdrop, to vypadá, že situace bude ještě v třetím letošním čtvrtletí přinejmenším stejně špatná a dost možná i horší. To už by v podstatě znamenalo, že celý rok si nebude moci koupit grafickou kartu za adekvátní cenu a především to, že ceny ještě zdaleka nevyšplhaly na své maximum. 
 
 
Za tím vším stojí ale nejen kryptotěžaři kupující grafické karty po mnoha kusech, ale také mobilní trh. Na něj neustále přicházejí nové modely od firem Apple, Samsung a jiných, které využívají operační paměti DRAM. Výrobci telefonů prý jsou připraveni za tyto paměti nabídnout vysoké částky, pokud mají mít zajištěnu přednost před ostatními, což jsou firmy jako MSI, Gigabyte, Asus a další AIB partneři AMD a NVIDIE. Grafické karty samozřejmě nepotřebují DDR4L jako telefony, ale paměti GDDRx, ovšem ty jsou vyráběny ve stejných továrnách, jejichž kapacita není nafukovací. Ostatně Samsung už před řadou měsíců ohlásil, že zvýší produkci DDR4L na úkor GDDRx a o nedostatku pamětí se pravidelně mluví. 
 
Brian Hutchins z Massdrop tak tvrdí, že ceny karet půjdou nahoru ještě ve třetím kvartálu, než zaznamenáme jejich uvolnění. Bude velice zajímavé sledovat, jakým způsobem nastoupí nová generace herních karet s čipy Ampere. Ta sice ještě nebyla potvrzena, ale mluvilo o ní už více zdrojů, takže její nástup lze brát jako pravděpodobný. 
 
Po nástupu generace Pascal, konkrétně karet GTX 1080 a 1070, přetrvával jejich nedostatek několik měsíců a to měli o ně zájem pouze hráči, ne těžaři. Pokud budou nové herní karty vhodné pro těžbu, lze si představit, že hráči se k nim prostě nedostanou a určitě ne ti, kteří nebudou ochotni si moc připlatit. A mohlo by to být ještě horší. 
 
Aktuálně na zvýšených cenách karet vydělávají především lidé v prodejích kanálech. Něco málo navíc možná získají výrobci karet, ale AMD a NVIDIA stále prodávají svá GPU za původní ceny, takže ty se těší "jen" z toho, že mají odbyt všeho, co dokáží vyrobit. Pokud ale mají na trhu ještě řadu měsíců vládnout vysoké ceny, mohou je i samotní výrobci GPU začít prodávat dráž, což po nich jejich akcionáři logicky budou požadovat, ale na druhé straně jsou zase zákazníci z řad hráčů, jejichž reakce by rozhodně nebyla vřelá. 
 
Firmy také musí myslet na dlouhodobý dopad pro celý herní PC průmysl. Však dnes si můžeme na našem trhu vybrat - buď GeForce GTX 1060, nebo za stejnou cenu celá konzole Xbox One X. Co to bude?
 
Zdroj: Massdrop


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením
Společnost Electronic Arts stojí za tím, že veřejnosti už došla trpělivost s prorůstáním loot boxů a především tzv. pay to win mechanik do světa her, čehož si všimla dokonce i řada politiků. A nyní se od EA dozvídáme, že loot boxy jsou zcela nevinné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Navzdory očekáváním přichází okamžitě dostupný Raspberry Pi 4 Navzdory očekáváním přichází okamžitě dostupný Raspberry Pi 4
Na začátku tohoto roku jsme se na základě rozhovorů se zástupci nadace Raspberry dozvěděli, že čtvrté verze Raspberry Pi se letos určitě nedočkáme. Ovšem realita je jiná, máme tu Raspberry Pi 4 Model B, co nabízí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars 2020 už dostal zavěšení a kola Mars 2020 už dostal zavěšení a kola
Už příští rok bude startovat rover Mars 2020, který přistane v oblasti Jezero Crater a na planetě pak budou opět jezdit dva rovery poté, co byla letos za ukončenou prohlášena mise roveru Opportunity. Mars 2020 je aktuálně sestavován, takže jak to s ním vypadá?
Dnes, aktualita, Jan Vítek