Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nvidia Grace nabízí až 2,5× vyšší výkon a 3,5× vyšší efektivitu než EPYC Milan

, , aktualita
Nvidia Grace nabízí až 2,5× vyšší výkon a 3,5× vyšší efektivitu než EPYC Milan
Nvidia nedávno představila procesor Grace, který je postaven na architektuře ARM. Dle Nvidie má mít novinka výrazně vyšší výkon než u procesorů AMD EPYC architektury Milan. V některých nasazeních má jít až o 2,5násobek, více ale nabídne v efektivitě.
Nvidia Grace nabízí až 2,5× vyšší výkon a 3,5× vyšší efektivitu než EPYC Milan
Před půl rokem byl představen nový procesor Nvidia Grace, který využívá architekturu ARMv9. Ten může být kombinován s GPU Nvidia Hopper nebo s druhým čipem Grace, což pak znamená vznik procesoru Grace Superchip. V takovém případě se dostáváme na 144 jader (2×72 jader), kde každé má 1 MB L2 cache paměti. Celý superčip má 234 MB L3 cache (2×117 MB). Čipy by měly komunikovat rychlostí 900 GB/s pomocí spojení NVLink-C2C. Využity jsou paměti LPDDR5x s ECC s přístupovou rychlostí 500 GB/s, kapacita může být až 960 GB. Celý superčip má i s pamětí spotřebu 500 W.
 
Nvidia Grace
 
Nvida v nedávném příspěvku na svém blogu zveřejnila srovnání výkonu tohoto superčipu se dvěma procesory AMD EPYC 7763, kde každý má 64 jader a 280W TDP. Celkově šlo tedy o konfiguraci 128 jader a 256 vláken.
 
Nvidia Grace vs AMD EPYC 7763
 
Podle Nvidie má Grace nabízet až 2,5× vyšší výkon než AMD (což zní až podezřele dobře, uvážíme-li rozdíly v počtech jader a vláken). Je to samozřejmě klasické "až", takže v dalších testech tu máme i nižší výsledky, třeba 1,8× nebo 1,5×. Větší rozdíl má být dle Nvidie v efektivitě, kde se ve čtyřech zveřejněných testech dosáhlo 2× až 3,5× lepších výsledků.
 
Nvidia Grace
 


reklama