www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nvidia Jetson Nano s 2 GB paměti přichází za $59

Nvidia Jetson Nano s 2 GB paměti přichází za $59
, , aktualita
Nvidia představila 2GB verzi svého malého počítače Jetson Nano, který často slouží k vývoji robotiky nebo zařízení IoT. Nová varianta přichází s příznivou cenou pouhých $59 za poměrně solidní výkon.
K oblíbeným
reklama
Počítače Raspberry Pi mají mnoho konkurentů a jedním z nich jsou i počítače Nvidia Jetson Nano. Nyní přichází i ve variantě s 2 GB LPDDR4 paměti, která je za cenu pouhých $59 (4GB verze vyjde na $99). Paměť běží na 64bitové sběrnici a nabídne datovou propustnost 25,6 GB/s. Počítač je vybaven 4jádrovým 64bitovým procesorem Cortex-A57 s frekvencí 1,43 GHz. Proti mnohým podobným ale může přesvědčit výkonnějším GPU, kterým je tu 128 jádrový Maxwell. Podporuje CUDA-X pro vývoj algoritmů umělé inteligence a strojového učení.
 
Nvidia Jetson Nano 2GB
 
Pokud jde o dekódování, poradí si až se 4K 60p videosekvencemi v H.264 i H.265. Oproti 4jádrové variantě s proprietárním konektorem tu najdeme port micro USB-B ,dále tu je jeden port USB 3.0, dva USB 2.0, HDMI i gigabitová LAN (na některých trzích je i Wi-Fi modul). Nechybí ani konektor CSI pro připojení kamery a 40pinový konektor GPIO. Jetson Nano 2 GB je vybaven slotem pro microSD kartu. Rozměry novinky činí 100×80×29 mm.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů