www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI

Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI
, , aktualita
Malé počítače pro vývojáře a ovládání nejrůznějších robotů jsou hodně populární a prim v tomto hrají počítače Raspberry. Nvidia nechce zůstávat pozadu a mimo průmyslových Jetsonů přichází i s levnější variantou Jetson Nano.
K oblíbeným
reklama
Pokud chcete ovládat nějaký stroj, budete k tomu potřebovat nějakou tu výpočetní elektroniku. Poslední dobou se k tomuto využívají zejména počítače Raspberry a podobná konkurenční řešení. Kdysi sem mířila i společnost Nvidia se svými Jetsony, ty se ale postupně vyvinuly ve výkonná průmyslová řešení, která najdeme často např. v autonomních autech. Nvidia se však vrací k těmto počátkům a přichází i s mnohem levnějším počítačem, který bude opět i pro nadšence. Nese název Jetson Nano a bude k dispozici buď jako kit za $99 (zaručena výroba po následující 2 roky) nebo jako přídavná karta typu SO-DIMM za $129 (bude ve výrobě dalších 5 let).
 
Nvidia Jetson Nano
 
Srdcem počítače je 4jádrový procesor s jádry ARM Cortex-A57 s frekvencí 1,43 GHz. K tomu zde najdete 128jádrové GPU řady Maxwell, které nabídne výkon 472 GFLOPS (při FP16). Toto vše doplňuje 4 GB LPDDR4 paměti s propustností 25,6 GB/s, kitová verze má pak microSD slot, naopak kartoá verze k tomu přidá vnitřní eMMC úložiště s kapacitou 16 GB. Řešení zvládá kódovat 4K30p, 4 Full HD videa 1080p30 nebo dokonce 8 HD videosekvencí 720p30, a to jak ve formátu H.164, tak i H.265. Pokud jde o dekódování, zde si poradí dokonce se 4K60p, dvěma 4K30p, osmi Full HD 1080p30 nebo 16 HD 720p30 videosekvencemi.
 
Jetson Nano má být ideální pro menší klasifikační neuronové sítě umělé inteligence, kde nabídne hodně slušný výkon, nicméně už bude nedostatečný pro opravdu velké, tzv. hluboké sítě v průmyslovém nasazení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková