www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI

Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI
, , aktualita
Malé počítače pro vývojáře a ovládání nejrůznějších robotů jsou hodně populární a prim v tomto hrají počítače Raspberry. Nvidia nechce zůstávat pozadu a mimo průmyslových Jetsonů přichází i s levnější variantou Jetson Nano.
K oblíbeným
reklama
Pokud chcete ovládat nějaký stroj, budete k tomu potřebovat nějakou tu výpočetní elektroniku. Poslední dobou se k tomuto využívají zejména počítače Raspberry a podobná konkurenční řešení. Kdysi sem mířila i společnost Nvidia se svými Jetsony, ty se ale postupně vyvinuly ve výkonná průmyslová řešení, která najdeme často např. v autonomních autech. Nvidia se však vrací k těmto počátkům a přichází i s mnohem levnějším počítačem, který bude opět i pro nadšence. Nese název Jetson Nano a bude k dispozici buď jako kit za $99 (zaručena výroba po následující 2 roky) nebo jako přídavná karta typu SO-DIMM za $129 (bude ve výrobě dalších 5 let).
 
Nvidia Jetson Nano
 
Srdcem počítače je 4jádrový procesor s jádry ARM Cortex-A57 s frekvencí 1,43 GHz. K tomu zde najdete 128jádrové GPU řady Maxwell, které nabídne výkon 472 GFLOPS (při FP16). Toto vše doplňuje 4 GB LPDDR4 paměti s propustností 25,6 GB/s, kitová verze má pak microSD slot, naopak kartoá verze k tomu přidá vnitřní eMMC úložiště s kapacitou 16 GB. Řešení zvládá kódovat 4K30p, 4 Full HD videa 1080p30 nebo dokonce 8 HD videosekvencí 720p30, a to jak ve formátu H.164, tak i H.265. Pokud jde o dekódování, zde si poradí dokonce se 4K60p, dvěma 4K30p, osmi Full HD 1080p30 nebo 16 HD 720p30 videosekvencemi.
 
Jetson Nano má být ideální pro menší klasifikační neuronové sítě umělé inteligence, kde nabídne hodně slušný výkon, nicméně už bude nedostatečný pro opravdu velké, tzv. hluboké sítě v průmyslovém nasazení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů