NVIDIA Jetson TK1: minideska s výkonem 326 GFLOPS

NVIDIA Jetson TK1: minideska s výkonem 326 GFLOPS
, , aktualita
NVIDIA si pro nás připravila novou vývojářskou sadu Jetson TK1, jejímž základem je malinká základní deska postavená na procesoru NVIDIA Tegra K1. Právě ten má nabídnout velmi slušný výkon 326 GFLOPS.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA Tegra K1 je původně mobilní čip, který však přichází na desce Jetson TK1 tvořící základ celého Jetson TK1 Developer Kit. Ten také obsahuje C/C++ toolkit založený na architektuře NVIDIA CUDA. Celkově pak může poskytnout výkon až 326 GigaFLOPS, a to díky svým 192 plně programovatelným jádrům.

Tegra K1 je založena na architektuře Kepler, která je využita u grafických karet, ale uplatňuje se také u superpočítačů, jako je Titan v Oak Ridge National Laboratories. Deska pak krom samotné Tegry K1 obsahuje také 2 GB paměti, headery rozhraní USB 3.0, dále port HDMI 1.4, gigabitový Ethernet, dva audio konektory, SATA, miniPCIe a slot pro karty SD.

Dodávaný software pak podporuje OpenGL 4.4, CUDA a VisionWorks a zahrnuje vývojářské nástroje, podporu různých periferií, jako jsou třeba kamery a jiné. Můžeme si jej předobjednat za 192 USD přímo od NVIDIE či z Microcenter a Newegg, případně v Evropě od Avionic Design, SECO a Zotac.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů