www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA má problém s DisplayPortem, pomůže pouze oprava BIOSu

NVIDIA má problém s DisplayPortem, pomůže pouze oprava BIOSu
, , aktualita
Grafické karty založené na architekturách Maxwell a Pascal, čili poslední dvě generace, mají problém s implementací podpory rozhraní DisplayPort 1.4 a 1.3. S některými novějšími monitory tak nefungují správně. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA už vydala opravný nástroj, který tento problém řeší na úrovni BIOSu, ale zatím není jasné, zda je určen spíše pro karty s referenčním designem (čili Founder's Edition) nebo také pro skutečně veškeré i nereferenční karty AIB partnerů NVIDIE.  
 
 
Problém se však zcela jistě týká grafických karet s čipy Maxwell i Pascal, čili sérií GeForce řad 900 a 1000, které získaly podporu pro rozhraní DisplayPort 1.4 a 1.3, nicméně její implementace není bezchybná. Uživatelé vybavení novějšími monitory si začali stěžovat na různé problémy, jako třeba rovnou tmavé obrazovky do dokončeného bootu systému, který však nemusí vůbec proběhnout, takže počítače rovnou i zamrzají. 
 
Tyto potíže bohužel nemohou vyřešit pouhé ovladače a je třeba sáhnout přímo do BIOSu, k čemuž NVIDIA už vydala potřebný nástroj. Jak už ale bylo řečeno, není zřejmé, jestli se dá použít na všechny grafické karty s čipy Maxwell a Pascal. 
 
 
Nicméně daný nástroj sám detekuje, zda naše karta potřebuje, či nepotřebuje opravu BIOSu. NVIDIA varuje, že pokud budeme mít tu smůlu a v průběhu aktualizace vypadne elektřina, můžeme skončit s poškozenou (tzv. bricklou) kartou, takže notoričtí smolaři se asi budou chtít takovému pokoušení osudu vyhnout, pokud se svou kartou nemají problémy. 
 
My jsme aktualizaci vyzkoušeli na nereferenčním modelu GeForce GTX 1060 6GB, který ji dle utility potřeboval. Akce byla dokončena během asi 20 sekund, po čemž je vyžadován restart, aby se změny projevily, takže ten můžeme klidně odložit. Na nereferenčních kartách tak aktualizace funguje, ale NVIDIA by ještě měla potvrdit, že opravdu na všech. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží
Dnes jsme se již podívali na přehled nejbližších výrobních procesů a nyní se více zaměříme na chystaný proces Intel 20A. Jeho označení dokazuje, že na nanometry Intel přece jen opravdu nezapomněl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek