www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA má problém s DisplayPortem, pomůže pouze oprava BIOSu

NVIDIA má problém s DisplayPortem, pomůže pouze oprava BIOSu
, , aktualita
Grafické karty založené na architekturách Maxwell a Pascal, čili poslední dvě generace, mají problém s implementací podpory rozhraní DisplayPort 1.4 a 1.3. S některými novějšími monitory tak nefungují správně. 
reklama
NVIDIA už vydala opravný nástroj, který tento problém řeší na úrovni BIOSu, ale zatím není jasné, zda je určen spíše pro karty s referenčním designem (čili Founder's Edition) nebo také pro skutečně veškeré i nereferenční karty AIB partnerů NVIDIE.  
 
 
Problém se však zcela jistě týká grafických karet s čipy Maxwell i Pascal, čili sérií GeForce řad 900 a 1000, které získaly podporu pro rozhraní DisplayPort 1.4 a 1.3, nicméně její implementace není bezchybná. Uživatelé vybavení novějšími monitory si začali stěžovat na různé problémy, jako třeba rovnou tmavé obrazovky do dokončeného bootu systému, který však nemusí vůbec proběhnout, takže počítače rovnou i zamrzají. 
 
Tyto potíže bohužel nemohou vyřešit pouhé ovladače a je třeba sáhnout přímo do BIOSu, k čemuž NVIDIA už vydala potřebný nástroj. Jak už ale bylo řečeno, není zřejmé, jestli se dá použít na všechny grafické karty s čipy Maxwell a Pascal. 
 
 
Nicméně daný nástroj sám detekuje, zda naše karta potřebuje, či nepotřebuje opravu BIOSu. NVIDIA varuje, že pokud budeme mít tu smůlu a v průběhu aktualizace vypadne elektřina, můžeme skončit s poškozenou (tzv. bricklou) kartou, takže notoričtí smolaři se asi budou chtít takovému pokoušení osudu vyhnout, pokud se svou kartou nemají problémy. 
 
My jsme aktualizaci vyzkoušeli na nereferenčním modelu GeForce GTX 1060 6GB, který ji dle utility potřeboval. Akce byla dokončena během asi 20 sekund, po čemž je vyžadován restart, aby se změny projevily, takže ten můžeme klidně odložit. Na nereferenčních kartách tak aktualizace funguje, ale NVIDIA by ještě měla potvrdit, že opravdu na všech. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala