www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA má problém s DisplayPortem, pomůže pouze oprava BIOSu

NVIDIA má problém s DisplayPortem, pomůže pouze oprava BIOSu
, , aktualita
Grafické karty založené na architekturách Maxwell a Pascal, čili poslední dvě generace, mají problém s implementací podpory rozhraní DisplayPort 1.4 a 1.3. S některými novějšími monitory tak nefungují správně. 
reklama
NVIDIA už vydala opravný nástroj, který tento problém řeší na úrovni BIOSu, ale zatím není jasné, zda je určen spíše pro karty s referenčním designem (čili Founder's Edition) nebo také pro skutečně veškeré i nereferenční karty AIB partnerů NVIDIE.  
 
 
Problém se však zcela jistě týká grafických karet s čipy Maxwell i Pascal, čili sérií GeForce řad 900 a 1000, které získaly podporu pro rozhraní DisplayPort 1.4 a 1.3, nicméně její implementace není bezchybná. Uživatelé vybavení novějšími monitory si začali stěžovat na různé problémy, jako třeba rovnou tmavé obrazovky do dokončeného bootu systému, který však nemusí vůbec proběhnout, takže počítače rovnou i zamrzají. 
 
Tyto potíže bohužel nemohou vyřešit pouhé ovladače a je třeba sáhnout přímo do BIOSu, k čemuž NVIDIA už vydala potřebný nástroj. Jak už ale bylo řečeno, není zřejmé, jestli se dá použít na všechny grafické karty s čipy Maxwell a Pascal. 
 
 
Nicméně daný nástroj sám detekuje, zda naše karta potřebuje, či nepotřebuje opravu BIOSu. NVIDIA varuje, že pokud budeme mít tu smůlu a v průběhu aktualizace vypadne elektřina, můžeme skončit s poškozenou (tzv. bricklou) kartou, takže notoričtí smolaři se asi budou chtít takovému pokoušení osudu vyhnout, pokud se svou kartou nemají problémy. 
 
My jsme aktualizaci vyzkoušeli na nereferenčním modelu GeForce GTX 1060 6GB, který ji dle utility potřeboval. Akce byla dokončena během asi 20 sekund, po čemž je vyžadován restart, aby se změny projevily, takže ten můžeme klidně odložit. Na nereferenčních kartách tak aktualizace funguje, ale NVIDIA by ještě měla potvrdit, že opravdu na všech. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci
Mike Rayfield, dosavadní senior viceprezident a generální manažer Radeon Technologies Group (RTG) s koncem roku ve firmě AMD i sám skončí. To je jisté, avšak spekuluje se o důvodech, které ukazují na vyhoření.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne? Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne?
Titulky hlásají, že loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic se přiblížila k hranici vesmíru a jinde se zase dozvíme, že už v něm byla. Pojďme se tak podívat na to, jak to ve skutečnosti je a co se podařilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně) Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně)
Konami vydává free-to-play verzi svého oblíbeného fotbalového simulátoru. PES 2019 Lite si můžete stáhnout zdarma pro PC, PlayStation 4 a Xbox One, budete ovšem muset oželet některé herní módy.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde
Asi málokdo předpokládal, že konec druhé vlny těžby na grafických kartách NVIDII tak hluboce zasáhne na finančním trhu. Přesně to se ale stalo. Její akcie zakrátko klesly na polovinu letošního maxima, kde se drží a možná přijde i další rána.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář