www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA má problém s DisplayPortem, pomůže pouze oprava BIOSu

NVIDIA má problém s DisplayPortem, pomůže pouze oprava BIOSu
, , aktualita
Grafické karty založené na architekturách Maxwell a Pascal, čili poslední dvě generace, mají problém s implementací podpory rozhraní DisplayPort 1.4 a 1.3. S některými novějšími monitory tak nefungují správně. 
reklama
NVIDIA už vydala opravný nástroj, který tento problém řeší na úrovni BIOSu, ale zatím není jasné, zda je určen spíše pro karty s referenčním designem (čili Founder's Edition) nebo také pro skutečně veškeré i nereferenční karty AIB partnerů NVIDIE.  
 
 
Problém se však zcela jistě týká grafických karet s čipy Maxwell i Pascal, čili sérií GeForce řad 900 a 1000, které získaly podporu pro rozhraní DisplayPort 1.4 a 1.3, nicméně její implementace není bezchybná. Uživatelé vybavení novějšími monitory si začali stěžovat na různé problémy, jako třeba rovnou tmavé obrazovky do dokončeného bootu systému, který však nemusí vůbec proběhnout, takže počítače rovnou i zamrzají. 
 
Tyto potíže bohužel nemohou vyřešit pouhé ovladače a je třeba sáhnout přímo do BIOSu, k čemuž NVIDIA už vydala potřebný nástroj. Jak už ale bylo řečeno, není zřejmé, jestli se dá použít na všechny grafické karty s čipy Maxwell a Pascal. 
 
 
Nicméně daný nástroj sám detekuje, zda naše karta potřebuje, či nepotřebuje opravu BIOSu. NVIDIA varuje, že pokud budeme mít tu smůlu a v průběhu aktualizace vypadne elektřina, můžeme skončit s poškozenou (tzv. bricklou) kartou, takže notoričtí smolaři se asi budou chtít takovému pokoušení osudu vyhnout, pokud se svou kartou nemají problémy. 
 
My jsme aktualizaci vyzkoušeli na nereferenčním modelu GeForce GTX 1060 6GB, který ji dle utility potřeboval. Akce byla dokončena během asi 20 sekund, po čemž je vyžadován restart, aby se změny projevily, takže ten můžeme klidně odložit. Na nereferenčních kartách tak aktualizace funguje, ale NVIDIA by ještě měla potvrdit, že opravdu na všech. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře