www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA má problém s DisplayPortem, pomůže pouze oprava BIOSu

NVIDIA má problém s DisplayPortem, pomůže pouze oprava BIOSu
, , aktualita
Grafické karty založené na architekturách Maxwell a Pascal, čili poslední dvě generace, mají problém s implementací podpory rozhraní DisplayPort 1.4 a 1.3. S některými novějšími monitory tak nefungují správně. 
reklama
NVIDIA už vydala opravný nástroj, který tento problém řeší na úrovni BIOSu, ale zatím není jasné, zda je určen spíše pro karty s referenčním designem (čili Founder's Edition) nebo také pro skutečně veškeré i nereferenční karty AIB partnerů NVIDIE.  
 
 
Problém se však zcela jistě týká grafických karet s čipy Maxwell i Pascal, čili sérií GeForce řad 900 a 1000, které získaly podporu pro rozhraní DisplayPort 1.4 a 1.3, nicméně její implementace není bezchybná. Uživatelé vybavení novějšími monitory si začali stěžovat na různé problémy, jako třeba rovnou tmavé obrazovky do dokončeného bootu systému, který však nemusí vůbec proběhnout, takže počítače rovnou i zamrzají. 
 
Tyto potíže bohužel nemohou vyřešit pouhé ovladače a je třeba sáhnout přímo do BIOSu, k čemuž NVIDIA už vydala potřebný nástroj. Jak už ale bylo řečeno, není zřejmé, jestli se dá použít na všechny grafické karty s čipy Maxwell a Pascal. 
 
 
Nicméně daný nástroj sám detekuje, zda naše karta potřebuje, či nepotřebuje opravu BIOSu. NVIDIA varuje, že pokud budeme mít tu smůlu a v průběhu aktualizace vypadne elektřina, můžeme skončit s poškozenou (tzv. bricklou) kartou, takže notoričtí smolaři se asi budou chtít takovému pokoušení osudu vyhnout, pokud se svou kartou nemají problémy. 
 
My jsme aktualizaci vyzkoušeli na nereferenčním modelu GeForce GTX 1060 6GB, který ji dle utility potřeboval. Akce byla dokončena během asi 20 sekund, po čemž je vyžadován restart, aby se změny projevily, takže ten můžeme klidně odložit. Na nereferenčních kartách tak aktualizace funguje, ale NVIDIA by ještě měla potvrdit, že opravdu na všech. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony
V několika evropských zemích se vybírání daní kontroluje účtenkovými loteriemi včetně té naší. Řekové si ale na vybraná podnikání jako jsou turistické lodě posvítili i jinak. Vydávání a přiznávání účtenek totiž budou sledovat pomocí dronů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek