www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA mezikvartálně posílila a investoři jsou spokojeni

NVIDIA mezikvartálně posílila a investoři jsou spokojeni
, , aktualita
NVIDIA vykazuje při meziročním srovnání stále velký pokles, ovšem její tržby jinak postupně rostou a nyní se dostaly těsně pod 2,6 miliardy dolarů. Akcie reagovaly povyskočením o cca 10 dolarů. A jaký je výhled?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA dokázala utržit 2,58 miliard dolarů, což je meziroční pokles o 17 %, ale mezikvartální nárůst o 16 procent. Je jasné, že oproti minulému roku to bude stále slabé a slabé to nejspíše bude i pro aktuální kvartál, neboť budeme srovnávat s obdobím, kdy byl ještě silný odbyt karet používaných pro těžbu kryptoměn. V posledním loňském kvartálu ale nastal náhlý útlum a prudký propad tržeb na pouhé dvě třetiny a z toho se NVIDIA postupně vyhrabává. 
 
 
Za poslední loňský kvartál tak utržila 2,2 miliardy, za první letošní to pak bylo plus/minus stejné a za druhý už to tak je výrazně lepších 2,579 miliardy a i díky tomu a zvýšeným maržím dle GAAP i non-GAAP principů mezikvartálně rostl provozní i čistý zisk. Dle GAAP vyrostl provozní zisk dokonce o 59 procent a čistý zisk v obou případech o 40 procent, takže i z toho jistě pramení ona spokojenost. Na rozředěnou akcii to tak dělalo 0,90 či 1,24 dolarů a NVIDIA je připravena 20. září vyplatit dividendy ve výši 0,16 USD na akcii. 
 
Důležitý je také výhled NVIDIE na aktuální kvartál s ohledem na to, že AMD zahrozilo svými 7nm produkty, i když zdaleka nemá tak širokou nabídku moderních karet jako NVIDIA a ta navíc na trh dostala vylepšené GeForce SUPER. Firma tak očekává další růst tržeb, a to na 2,9 miliard plus/minus dvě procenta, přičemž marže dále porostou na 62 a 62,5 procent (GAAP a non-GAAP). Provozní výdaje se budou pohybovat kolem 980 či 765 milionů, takže jen mírně vzrostou, a dá se tedy předpokládat další prudký růst zisků. 
 
NVIDIA se také pochlubila, že její technologie RTX budou podporovat nové zásadní tituly jako Call of Duty: Modern Warfare, Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion a Wolfenstein: Youngblood, na trh se dostává celkem 27 nových notebooků s RTX Studio pro tvůrce obsahu a také 25 dalších herních notebooků s Turingy, které tak rozšíří celkovou nabídku na více než 100 modelů. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře