www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA mezikvartálně posílila a investoři jsou spokojeni

NVIDIA mezikvartálně posílila a investoři jsou spokojeni
, , aktualita
NVIDIA vykazuje při meziročním srovnání stále velký pokles, ovšem její tržby jinak postupně rostou a nyní se dostaly těsně pod 2,6 miliardy dolarů. Akcie reagovaly povyskočením o cca 10 dolarů. A jaký je výhled?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA dokázala utržit 2,58 miliard dolarů, což je meziroční pokles o 17 %, ale mezikvartální nárůst o 16 procent. Je jasné, že oproti minulému roku to bude stále slabé a slabé to nejspíše bude i pro aktuální kvartál, neboť budeme srovnávat s obdobím, kdy byl ještě silný odbyt karet používaných pro těžbu kryptoměn. V posledním loňském kvartálu ale nastal náhlý útlum a prudký propad tržeb na pouhé dvě třetiny a z toho se NVIDIA postupně vyhrabává. 
 
 
Za poslední loňský kvartál tak utržila 2,2 miliardy, za první letošní to pak bylo plus/minus stejné a za druhý už to tak je výrazně lepších 2,579 miliardy a i díky tomu a zvýšeným maržím dle GAAP i non-GAAP principů mezikvartálně rostl provozní i čistý zisk. Dle GAAP vyrostl provozní zisk dokonce o 59 procent a čistý zisk v obou případech o 40 procent, takže i z toho jistě pramení ona spokojenost. Na rozředěnou akcii to tak dělalo 0,90 či 1,24 dolarů a NVIDIA je připravena 20. září vyplatit dividendy ve výši 0,16 USD na akcii. 
 
Důležitý je také výhled NVIDIE na aktuální kvartál s ohledem na to, že AMD zahrozilo svými 7nm produkty, i když zdaleka nemá tak širokou nabídku moderních karet jako NVIDIA a ta navíc na trh dostala vylepšené GeForce SUPER. Firma tak očekává další růst tržeb, a to na 2,9 miliard plus/minus dvě procenta, přičemž marže dále porostou na 62 a 62,5 procent (GAAP a non-GAAP). Provozní výdaje se budou pohybovat kolem 980 či 765 milionů, takže jen mírně vzrostou, a dá se tedy předpokládat další prudký růst zisků. 
 
NVIDIA se také pochlubila, že její technologie RTX budou podporovat nové zásadní tituly jako Call of Duty: Modern Warfare, Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion a Wolfenstein: Youngblood, na trh se dostává celkem 27 nových notebooků s RTX Studio pro tvůrce obsahu a také 25 dalších herních notebooků s Turingy, které tak rozšíří celkovou nabídku na více než 100 modelů. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře