www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA mezikvartálně posílila a investoři jsou spokojeni

NVIDIA mezikvartálně posílila a investoři jsou spokojeni
, , aktualita
NVIDIA vykazuje při meziročním srovnání stále velký pokles, ovšem její tržby jinak postupně rostou a nyní se dostaly těsně pod 2,6 miliardy dolarů. Akcie reagovaly povyskočením o cca 10 dolarů. A jaký je výhled?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA dokázala utržit 2,58 miliard dolarů, což je meziroční pokles o 17 %, ale mezikvartální nárůst o 16 procent. Je jasné, že oproti minulému roku to bude stále slabé a slabé to nejspíše bude i pro aktuální kvartál, neboť budeme srovnávat s obdobím, kdy byl ještě silný odbyt karet používaných pro těžbu kryptoměn. V posledním loňském kvartálu ale nastal náhlý útlum a prudký propad tržeb na pouhé dvě třetiny a z toho se NVIDIA postupně vyhrabává. 
 
 
Za poslední loňský kvartál tak utržila 2,2 miliardy, za první letošní to pak bylo plus/minus stejné a za druhý už to tak je výrazně lepších 2,579 miliardy a i díky tomu a zvýšeným maržím dle GAAP i non-GAAP principů mezikvartálně rostl provozní i čistý zisk. Dle GAAP vyrostl provozní zisk dokonce o 59 procent a čistý zisk v obou případech o 40 procent, takže i z toho jistě pramení ona spokojenost. Na rozředěnou akcii to tak dělalo 0,90 či 1,24 dolarů a NVIDIA je připravena 20. září vyplatit dividendy ve výši 0,16 USD na akcii. 
 
Důležitý je také výhled NVIDIE na aktuální kvartál s ohledem na to, že AMD zahrozilo svými 7nm produkty, i když zdaleka nemá tak širokou nabídku moderních karet jako NVIDIA a ta navíc na trh dostala vylepšené GeForce SUPER. Firma tak očekává další růst tržeb, a to na 2,9 miliard plus/minus dvě procenta, přičemž marže dále porostou na 62 a 62,5 procent (GAAP a non-GAAP). Provozní výdaje se budou pohybovat kolem 980 či 765 milionů, takže jen mírně vzrostou, a dá se tedy předpokládat další prudký růst zisků. 
 
NVIDIA se také pochlubila, že její technologie RTX budou podporovat nové zásadní tituly jako Call of Duty: Modern Warfare, Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion a Wolfenstein: Youngblood, na trh se dostává celkem 27 nových notebooků s RTX Studio pro tvůrce obsahu a také 25 dalších herních notebooků s Turingy, které tak rozšíří celkovou nabídku na více než 100 modelů. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů