www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA mezikvartálně posílila a investoři jsou spokojeni

NVIDIA mezikvartálně posílila a investoři jsou spokojeni
, , aktualita
NVIDIA vykazuje při meziročním srovnání stále velký pokles, ovšem její tržby jinak postupně rostou a nyní se dostaly těsně pod 2,6 miliardy dolarů. Akcie reagovaly povyskočením o cca 10 dolarů. A jaký je výhled?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA dokázala utržit 2,58 miliard dolarů, což je meziroční pokles o 17 %, ale mezikvartální nárůst o 16 procent. Je jasné, že oproti minulému roku to bude stále slabé a slabé to nejspíše bude i pro aktuální kvartál, neboť budeme srovnávat s obdobím, kdy byl ještě silný odbyt karet používaných pro těžbu kryptoměn. V posledním loňském kvartálu ale nastal náhlý útlum a prudký propad tržeb na pouhé dvě třetiny a z toho se NVIDIA postupně vyhrabává. 
 
 
Za poslední loňský kvartál tak utržila 2,2 miliardy, za první letošní to pak bylo plus/minus stejné a za druhý už to tak je výrazně lepších 2,579 miliardy a i díky tomu a zvýšeným maržím dle GAAP i non-GAAP principů mezikvartálně rostl provozní i čistý zisk. Dle GAAP vyrostl provozní zisk dokonce o 59 procent a čistý zisk v obou případech o 40 procent, takže i z toho jistě pramení ona spokojenost. Na rozředěnou akcii to tak dělalo 0,90 či 1,24 dolarů a NVIDIA je připravena 20. září vyplatit dividendy ve výši 0,16 USD na akcii. 
 
Důležitý je také výhled NVIDIE na aktuální kvartál s ohledem na to, že AMD zahrozilo svými 7nm produkty, i když zdaleka nemá tak širokou nabídku moderních karet jako NVIDIA a ta navíc na trh dostala vylepšené GeForce SUPER. Firma tak očekává další růst tržeb, a to na 2,9 miliard plus/minus dvě procenta, přičemž marže dále porostou na 62 a 62,5 procent (GAAP a non-GAAP). Provozní výdaje se budou pohybovat kolem 980 či 765 milionů, takže jen mírně vzrostou, a dá se tedy předpokládat další prudký růst zisků. 
 
NVIDIA se také pochlubila, že její technologie RTX budou podporovat nové zásadní tituly jako Call of Duty: Modern Warfare, Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion a Wolfenstein: Youngblood, na trh se dostává celkem 27 nových notebooků s RTX Studio pro tvůrce obsahu a také 25 dalších herních notebooků s Turingy, které tak rozšíří celkovou nabídku na více než 100 modelů. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek