NVIDIA nabízí Battlefield V zdarma k vybraným kartám

NVIDIA nabízí Battlefield V zdarma k vybraným kartám
, , aktualita
A není vůbec těžké uhodnout, které karty to budou vzhledem k tomu, že Battlefield V je první hra na trhu s podporou ray tracingu. Vedle toho byla spuštěna i soutěž a připraveny nové Game Ready ovladače. 
reklama
Battlefield V je rozdáván zdarma ke všem kartám NVIDIA GeForce RTX, čili 2080 Ti, 2080 a 2070, což samozřejmě platí jak pro samostatně prodávané karty, tak pro hotové sestavy. S touto hrou se pak budeme moci zúčastnit soutěže Shot With GeForce
 
 
Tato soutěž se týká režimu War Stories v kampani pro jednoho hráče a technologie NVIDIA Ansel pro pořizování screenshotů z libovolných úhlů, apod. Výsledný screenshot pak máme pro zařazení do soutěže sdílet na uvedených stránkách i na sociálních sítích s hashtagem #SHOTWITHGEFORCE a označením @NVIDIAGeForce. Soutěž probíhá do 16. listopadu a mezi ceny patří samotné karty GeForce RTX. 
 
Battlefield V bude k dispozici zdarma k GeForce RTX do vyprodání zásob, nebo do 7. ledna 2019, nicméně bude to chtít si vyhlédnout také spolupracující obchod, což může být ALFA COMPUTER, ALZA.cz/.sk, CZC.cz, T.S.BOHEMIA, 100Mega, AT Computers nebo eD´ system.
 
Majitelé karet GeForce RTX se také mohou opět podívat na titul Wolfenstein II: The New Colossus, pokud jej mají v knihovně, neboť ten v rámci aktualizace z 19. listopadu získal podporu technologie NVIDIA Adaptive Shading (NAS). A co nám tisková zpráva prozradí o této technologii? Jde prý o "kombinaci mnoha technik architektury Turing pro proměnlivé stínování, která zvyšuje výkon a kvalitu renderovaných scén tak, že vyčlení různé množství výkonu pro zpracování v různých oblastech dané scény". Nerozumíte? Nic se neděje, já taky ne. 
 
 
Dříve jsme NAS znali jako CAS (Content Adaptive Shading) a jde o techniku, která má za úkol snížit náročnost renderované scény na výkon, čili zvýšit snímkovací frekvenci, a to bez pozorovatelného dopadu na kvalitu obrazu. Scéna se prostě rozdělí na čtverce 16 x 16 pixelů a u každého se vyhodnocuje barevná složitost a především pak změny oproti předchozím snímkům. Na základě toho se pak stanoví, zda bude shading probíhat pro každý pixel v daném čtverci (nejvyšší kvalita) nebo pro celý čtverec (nejnižší kvalita). Lze říci, že jde o další pokus NVIDIE jak navýšit výkon, neboť ten nám připomene koncepčně mnohem jednodušší Multi-res Shading, kde však není o co stát. V případě NAS to ale vypadá, že dopad na kvalitu je skutečně mizivý až nulový. 
 
Jak velký výkonnostní přínos ale můžeme čekat? NVIDIA tvrdí, že při použití Vulkanu a v porovnání s architekturou Pascal je to plus 70 procent. Jenže to nám opět nic neřekne. Naštěstí tu máme server TechReport a jeho testy, které ukazují jen několikaprocentní navýšení výkonu, takže je jasné, že NVIDIA netestovala samotnou technologii NAS, ale Turing vs. Pascal, což je v tomto případě zcela mimo mísu.
 
 
Nicméně pokud NAS dokáže zvýšit výkon o pár procent bez pozorovatelného snížení kvality obrazu, není důvod, proč toho nevyužít, i když v případě titulu Wolfenstein II je celkem jedno, jestli sledujeme v průměru třeba 87, nebo 93 FPS. 
 
Co se týče nových Game Ready ovladačů, ty jsou určeny především pro tituly Battlefield V, Hitman 2 a Fallout 76.
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První obrázky GeForce RTX 2060 jsou na světě, bude ray tracing? První obrázky GeForce RTX 2060 jsou na světě, bude ray tracing?
Dalo by se říci, že nejočekávanější karta nové generace GeForce je právě RTX 2060 jako nástupkyně mainstreamových GTX 1060. Nyní už je tu známka toho, že tato karta je opravdu za rohem. Hlavní otázka ale stojí jinde.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn
Routery MikroTik jsou nadále ohroženy tzv. cryptojackingem. Ačkoliv výrobce chybu dávno opravil, počet nakažených zařízení roste. Dokazuje to, že uživatelé obvykle podceňují aktualizace firmwaru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek