NVIDIA nabízí Battlefield V zdarma k vybraným kartám

NVIDIA nabízí Battlefield V zdarma k vybraným kartám
, , aktualita
A není vůbec těžké uhodnout, které karty to budou vzhledem k tomu, že Battlefield V je první hra na trhu s podporou ray tracingu. Vedle toho byla spuštěna i soutěž a připraveny nové Game Ready ovladače. 
K oblíbeným
reklama
Battlefield V je rozdáván zdarma ke všem kartám NVIDIA GeForce RTX, čili 2080 Ti, 2080 a 2070, což samozřejmě platí jak pro samostatně prodávané karty, tak pro hotové sestavy. S touto hrou se pak budeme moci zúčastnit soutěže Shot With GeForce
 
 
Tato soutěž se týká režimu War Stories v kampani pro jednoho hráče a technologie NVIDIA Ansel pro pořizování screenshotů z libovolných úhlů, apod. Výsledný screenshot pak máme pro zařazení do soutěže sdílet na uvedených stránkách i na sociálních sítích s hashtagem #SHOTWITHGEFORCE a označením @NVIDIAGeForce. Soutěž probíhá do 16. listopadu a mezi ceny patří samotné karty GeForce RTX. 
 
Battlefield V bude k dispozici zdarma k GeForce RTX do vyprodání zásob, nebo do 7. ledna 2019, nicméně bude to chtít si vyhlédnout také spolupracující obchod, což může být ALFA COMPUTER, ALZA.cz/.sk, CZC.cz, T.S.BOHEMIA, 100Mega, AT Computers nebo eD´ system.
 
Majitelé karet GeForce RTX se také mohou opět podívat na titul Wolfenstein II: The New Colossus, pokud jej mají v knihovně, neboť ten v rámci aktualizace z 19. listopadu získal podporu technologie NVIDIA Adaptive Shading (NAS). A co nám tisková zpráva prozradí o této technologii? Jde prý o "kombinaci mnoha technik architektury Turing pro proměnlivé stínování, která zvyšuje výkon a kvalitu renderovaných scén tak, že vyčlení různé množství výkonu pro zpracování v různých oblastech dané scény". Nerozumíte? Nic se neděje, já taky ne. 
 
 
Dříve jsme NAS znali jako CAS (Content Adaptive Shading) a jde o techniku, která má za úkol snížit náročnost renderované scény na výkon, čili zvýšit snímkovací frekvenci, a to bez pozorovatelného dopadu na kvalitu obrazu. Scéna se prostě rozdělí na čtverce 16 x 16 pixelů a u každého se vyhodnocuje barevná složitost a především pak změny oproti předchozím snímkům. Na základě toho se pak stanoví, zda bude shading probíhat pro každý pixel v daném čtverci (nejvyšší kvalita) nebo pro celý čtverec (nejnižší kvalita). Lze říci, že jde o další pokus NVIDIE jak navýšit výkon, neboť ten nám připomene koncepčně mnohem jednodušší Multi-res Shading, kde však není o co stát. V případě NAS to ale vypadá, že dopad na kvalitu je skutečně mizivý až nulový. 
 
Jak velký výkonnostní přínos ale můžeme čekat? NVIDIA tvrdí, že při použití Vulkanu a v porovnání s architekturou Pascal je to plus 70 procent. Jenže to nám opět nic neřekne. Naštěstí tu máme server TechReport a jeho testy, které ukazují jen několikaprocentní navýšení výkonu, takže je jasné, že NVIDIA netestovala samotnou technologii NAS, ale Turing vs. Pascal, což je v tomto případě zcela mimo mísu.
 
 
Nicméně pokud NAS dokáže zvýšit výkon o pár procent bez pozorovatelného snížení kvality obrazu, není důvod, proč toho nevyužít, i když v případě titulu Wolfenstein II je celkem jedno, jestli sledujeme v průměru třeba 87, nebo 93 FPS. 
 
Co se týče nových Game Ready ovladačů, ty jsou určeny především pro tituly Battlefield V, Hitman 2 a Fallout 76.
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek