www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA ohlásila finanční výsledky za uplynulý rok, utržila 5 mld. USD za kvartál

NVIDIA ohlásila finanční výsledky za uplynulý rok, utržila 5 mld. USD za kvartál
, , aktualita
NVIDIA dne 31. ledna 2021 ukončila poslední kvartál fiskálního roku 2021, a nyní tak přichází s kompletními finančními výsledky za uplynulý rok. Dozvídáme se i to, že v posledním kvartálu se NVIDII povedlo utržit 5 miliard dolarů. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tak dokázala mezikvartálně navýšit tržby o 6 procent, ovšem v meziročním srovnání je to přes 60 procent z 3,1 miliardy dolarů. Proporčně k tomu pak rostly ostatní ukazatele, čili provozní výdaje i příjmy, čistý zisk a také zisk na rozředěnou akcii. 
 
 
Pokud jde o celý fiskální rok 2021, pak za něj NVIDIA utržila o více než polovinu více než ve fisk. roce 2020 a jinak rovněž platí, že prudce nahoru šly i výdaje či zisk. Mezi GAAP a non-GAAP je pak rozdíl především v maržích, které v prvním případě zůstaly především kvůli výsledkům za poslední kvartál téměř stejné (respektive mírně vzrostly), ovšem dle non-GAAP se zvýšily o více než 3 procentní body. 
 
 
NVIDIA mluví o neuvěřitelné poptávce po kartách RTX 3000, o čemž sami dobře víme. Jaká jsou ale čísla? V posledním kvartále vzrostly tržby z prodeje herních karet na rekordních 2,5 miliard, čili se plnou polovinou podílely na celkových tržbách firmy a to také představuje mezikvartální růst o 10 procent a meziroční dokonce o 67 procent. Za celý rok to pak bylo 7,76 miliard (+41 %), takže je zřejmé, že o váznoucích dodávkách GPU ze strany NVIDIE se zrovna nedá mluvit. 
 
Po herních produktech pak nejvíce vydělávaly serverové (Data Center) produkty jako GPU akcelerátory a jiné, přičemž na tomto trhu NVIDIA utržila 1,9 miliardy dolarů za poslední kvartál (+97 % meziročně) a pak tu máme profesionální grafiky a vizualizační řešení s tržbami 307 milionů a nakonec automotive se 145 miliony. 
 
NVIDIA v posledním kvartálu vyplatila 99 milionů dolarů na dividendách a za celý poslední fisk. rok výplata dosáhla výše 395 milionů. Příští bude 31. března, a sice 0,16 USD za akcii. 
 
 
Opět se přitom objevuje zpráva, že výrobci karet dostávají od NVIDIE velice malé dodávky, pokud jde o karty učené pro prodej na asijském trhu. Přesněji jde o jižní Asii a země jako Indie, Bangladéš či Pákistán, kam i od velkých AIB firem během února proudily velice nízké počty karet. Server Hardware Times mluví jen o necelé dvacítce v případě dvou oslovených nejmenovaných AIB výrobců. Zejména v Číně pak operují těžaři, kteří jsou často napojeni přímo na továrny, odkud se tak karty většinou ani nedostanou na volný trh. 
 
Situace se tak nelepší a i když NVIDIA za herní karty utržila rekordní sumu, na trhu to není moc vidět. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste Čínští výrobci začali vyrábět SSD pro kryptoměnu Chia, popularita roste
Pro start nové kryptoměny, která není primárně založena na výkonu hardwaru, ale na kapacitě úložného místa, je aktuálně zřejmě velice vhodná doba. Kryptoměny jsou stále na vzestupu a úložných zařízení je na trhu dost. Tedy zatím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty NVIDIA GANverse3D dokáže z 2D snímků vytvořit 3D objekty
Výzkumníci NVIDIE zabývající se vývojem systémů umělé inteligence připravili nástroj GANverse3D, rozšíření pro NVIDIA Omniverse. Ten dokáže z prostých 2D fotografií vytvořit odpovídající 3D model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek