www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA ohlásila nejnovější finanční výsledky, utržila 3,2 miliardy

NVIDIA ohlásila nejnovější finanční výsledky, utržila 3,2 miliardy
, , aktualita
Ve firmě NVIDIA už dávno probíhá fiskální rok 2019, jehož třetí kvartál završila 28. října 2018. Mezikvartální růst tržeb byl nízký, ovšem meziročně si firma přišla na částku vyšší o 21 procent. Jak si tedy vedla?
K oblíbeným
reklama
Za třetí kvartál fiskálního roku 2019 NVIDIA utržila celkem 3,18 miliard dolarů, což je výrazně lepší než 2,64 miliard před rokem, ale jen o 2 procenta více než 3,12 miliard ve srovnání s druhým kvartálem 2019. Veškerá čísla máme zde. 
 
 
NVIDII se oproti Q2 FY19 snížily hrubé marže a naopak zvýšily provozní výdaje, takže je zřejmé, proč má i nižší provozní příjmy. Nicméně čisté příjmy jsou už podstatně vyšší, a to především meziročně, kdy stouply téměř o polovinu. To vše dle GAAP principů, zatímco dle non-GAAP už jsou provozní i čisté příjmy mezikvartálně nižší. Meziročně ty čisté ale i tak vzrostly o velice slušných 38 procent. Akcie NVIDIE ovšem po uzavření trhu reagovaly prudkým poklesem z 201 dolarů pod 170 dolarů. 
 
 
Vypadá to, že investoři nejsou z NVIDIE příliš nadšení, i když Jensen Huang hlásal úspěchy na trhu s AI a datovými centry a revoluční nástup grafické generace Turing, která má dle něj představovat "obrovský skok pro počítačovou grafiku i AI" a dokonce i "největší mezigenerační nárůst výkonu, který NVIDIA kdy poskytla". To je diskutabilní tvrzení, které musí být hodnoceno i s ohledem na to, zda máme možnost poskytovaný výkon rozumně využít. V případě ray tracingu zatím jen v jednom titulu s velkým otazníkem nad kvalitou a tím, zda preferovat ray tracing, nebo raději rozlišení a snímkovací frekvenci. V případě DLSS anti-aliasingu je nabídka podporovaných titulů také velice omezená, ale tady už si alespoň nemusíme vybírat a DLSS prostě zapneme a užijeme si vyššího výkonu, pokud ovšem neřešíme otázku kvality jednotlivých technik anti-aliasingu. 
 
A jaký má NVIDIA výhled na poslední kvartál fiskálního 2019? Právě ten se asi investorům zamlouval nejméně, protože tržby se mají pohybovat kolem 2,7 miliard, marže asi na 62,4 % a provozní výdaje vzrostou na 915 či 755 milionů dle GAAP a non-GAAP. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář