www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA překvapuje novým Tesla T4 Tensor Core GPU

NVIDIA překvapuje novým Tesla T4 Tensor Core GPU
, , aktualita
NVIDIA vypustila do světa neočekávané GPU, a sice Tesla T4, které je vybaveno jádry Tensor, a tak není divu, že jeho primárním cílem jsou systémy pro umělou inteligenci. Toto GPU je přitom založeno na moderní architektuře Turing.
reklama
Architektura Turing přitom ve starších roadmapách NVIDIE vůbec nefigurovala. Známá byla posloupnost Pascal - Volta - Ampere, a tak jsme zprvu viděli Turing jen jako herní spin-off. Nyní je ale jasné, že jde o plnohodnotnou generaci, která promluví také do AI akcelerátorů, neboť nové čipy NVIDIA Tesla T4 jsou založeny na Turingu a vedle toho patří do NVIDIA TensorRT Hyperscale Inference Platform. 
 
 
Z provedení karty je také jasně vidět její zaměření. Sama postrádá jednak obrazové konektory a také vlastní ventilátor, takže je určena do serverů čistě pro GPU výpočty. NVIDIA přitom mluví konkrétně o službách jako poskytování přímých odpovědí na vyhledávací řetězce namísto seznamu odkazů a jiných, které budou založeny na umělé inteligenci. Řadu z nich ostatně známe již dnes včetně uvedeného příkladu. Vedle toho tu je ještě překládání textů, zpracování hlasových dotazů, fotografií, videí, atd.  
 
Právě kvůli rostoucí oblibě takových věcí NVIDIA předpokládá, že jí adresovatelný AI průmysl v příštích pěti letech dosáhne hodnoty 20 miliard dolarů. Co konkrétního ale nabízí NVIDIA Tesla T4 GPU? 
 
Máme tu celkem 2560 CUDA jader plus 320 Turing Tensor jader, čili jde o GPU posaditelné mezi RTX 2080 a RTX 2070 (TU104 a TU106), ovšem pochopitelně postrádající jádra RT pro ray tracing. Určeno je především pro výpočty v FP32, FP16 (65 TFLOPS), INT8 (130 TOPS) a INT4 (260 TOPS). NVIDIA sice sama ve zprávě mluví v souvislosti s INT8 a INT4 o TFLOPS, ale to je samozřejmě nesmysl. 
 
Takový výkon nám zajistí karta s celkovou spotřebou jen 75 W, čili pro její napájení může posloužit jen samotný slot PCI Express x16. Jde tak o nástupnickou kartu pro Tesla P4 (Pascal), která měla stejný počet CUDA jader a stejným max. TDP, ovšem bez jader Tensor, a tedy celkově podstatně nižší výkon - např. "jen" 22 TOPS v INT8. 
 
Na konci zprávy pak NVIDIA přilepila vyjádření řady společností, které si na novou Teslu T4 brousí zuby. Jde o Microsoft, Dell, Fujitsu, HPE, IBM, Supermicro, Oracle či Kubeflow. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2019 Doporučené PC sestavy: leden 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek