www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA přeplatila Intel, za 6,9 mld. USD získá Mellanox

NVIDIA přeplatila Intel, za 6,9 mld. USD získá Mellanox
, , aktualita
Intel brousící si zuby na společnost Mellanox získal možná trošku očekávaného soupeře ve společnosti NVIDIA. Ta nakonec dokázala nabídku Intelu přeplatit a společně s ní přeplatila i tržní hodnotu Mellanoxu o plnou miliardu dolarů. 
K oblíbeným
reklama
Dnes ráno proběhla webem zpráva, že NVIDIA se zapojila do souboje o akvizici firmy Mellanox a nyní odpoledne se už dozvídáme, že jej vyhrála, když nabídla 6,9 miliard dolarů za celou firmu. To představuje 125 dolarů za akcii a NVIDIA tím Mellanox přeplatila o celou miliardu dolarů vzhledem k tržní hodnotě, kterou měl minulý týden v pátek. Akcie Mellanoxu tak nyní pochopitelně vystřelily vzhůru. 
 

Jde tak o velkou akvizici, však společnosti za sedm miliard dolarů se nekupují každý den, ovšem nás může zajímat především to, co NVIDIA doufá, že tím získá. Izraelský Mellanox působí především na trhu se superpočítači, cloudem, datovými centry a obecně HPC (High Performance Computing) a je spojen s technologiemi InfiniBand a Ethernet, takže se síťovými řešeními. Technologie firmy Mellanox můžeme najít v asi polovině světově nejrychlejších superpočítačích a v mnohých hyperscale datových centrech. 
 
 
A k čemu bude NVIDII společnost jako Mellanox? NVIDIA doufá, že se bude moci celkově posunout kupředu v serverové oblasti a nabídne svým zákazníkům vyšší výkon, celkově lepší možnosti a nižší ceny mezi datovými centry. Obě firmy přitom už dříve spolupracovaly na několika produktech, což není nijak překvapivé. Jde jednak o systém NVIDIA DGX-2 a vedle toho také na prvním i druhém nejvýkonnějším superpočítači na půdě USA, systémech Summit a Sierra. 
 
Jensen Huang už mluví o spolupráci nadaných pracovníků obou firem pro vytvoření "obrovského výpočetního enginu pro datová centra", zatímco zakladatel Mellanoxu Eyal Waldman zmínil společnou vizi společností a akvizici označil za logické vyústění dlouhodobého partnerství. 
 
Akvizice již byla schválena představenstvy obou firem a měla by být dokončena do závěru tohoto roku. Ještě dříve ji ale také musí schválit regulační orgány. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů