www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA přeplatila Intel, za 6,9 mld. USD získá Mellanox

NVIDIA přeplatila Intel, za 6,9 mld. USD získá Mellanox
, , aktualita
Intel brousící si zuby na společnost Mellanox získal možná trošku očekávaného soupeře ve společnosti NVIDIA. Ta nakonec dokázala nabídku Intelu přeplatit a společně s ní přeplatila i tržní hodnotu Mellanoxu o plnou miliardu dolarů. 
K oblíbeným
reklama
Dnes ráno proběhla webem zpráva, že NVIDIA se zapojila do souboje o akvizici firmy Mellanox a nyní odpoledne se už dozvídáme, že jej vyhrála, když nabídla 6,9 miliard dolarů za celou firmu. To představuje 125 dolarů za akcii a NVIDIA tím Mellanox přeplatila o celou miliardu dolarů vzhledem k tržní hodnotě, kterou měl minulý týden v pátek. Akcie Mellanoxu tak nyní pochopitelně vystřelily vzhůru. 
 

Jde tak o velkou akvizici, však společnosti za sedm miliard dolarů se nekupují každý den, ovšem nás může zajímat především to, co NVIDIA doufá, že tím získá. Izraelský Mellanox působí především na trhu se superpočítači, cloudem, datovými centry a obecně HPC (High Performance Computing) a je spojen s technologiemi InfiniBand a Ethernet, takže se síťovými řešeními. Technologie firmy Mellanox můžeme najít v asi polovině světově nejrychlejších superpočítačích a v mnohých hyperscale datových centrech. 
 
 
A k čemu bude NVIDII společnost jako Mellanox? NVIDIA doufá, že se bude moci celkově posunout kupředu v serverové oblasti a nabídne svým zákazníkům vyšší výkon, celkově lepší možnosti a nižší ceny mezi datovými centry. Obě firmy přitom už dříve spolupracovaly na několika produktech, což není nijak překvapivé. Jde jednak o systém NVIDIA DGX-2 a vedle toho také na prvním i druhém nejvýkonnějším superpočítači na půdě USA, systémech Summit a Sierra. 
 
Jensen Huang už mluví o spolupráci nadaných pracovníků obou firem pro vytvoření "obrovského výpočetního enginu pro datová centra", zatímco zakladatel Mellanoxu Eyal Waldman zmínil společnou vizi společností a akvizici označil za logické vyústění dlouhodobého partnerství. 
 
Akvizice již byla schválena představenstvy obou firem a měla by být dokončena do závěru tohoto roku. Ještě dříve ji ale také musí schválit regulační orgány. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala