reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA přeplatila Intel, za 6,9 mld. USD získá Mellanox

11.3.2019, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA přeplatila Intel, za 6,9 mld. USD získá Mellanox
Intel brousící si zuby na společnost Mellanox získal možná trošku očekávaného soupeře ve společnosti NVIDIA. Ta nakonec dokázala nabídku Intelu přeplatit a společně s ní přeplatila i tržní hodnotu Mellanoxu o plnou miliardu dolarů. 
Dnes ráno proběhla webem zpráva, že NVIDIA se zapojila do souboje o akvizici firmy Mellanox a nyní odpoledne se už dozvídáme, že jej vyhrála, když nabídla 6,9 miliard dolarů za celou firmu. To představuje 125 dolarů za akcii a NVIDIA tím Mellanox přeplatila o celou miliardu dolarů vzhledem k tržní hodnotě, kterou měl minulý týden v pátek. Akcie Mellanoxu tak nyní pochopitelně vystřelily vzhůru. 
 

Jde tak o velkou akvizici, však společnosti za sedm miliard dolarů se nekupují každý den, ovšem nás může zajímat především to, co NVIDIA doufá, že tím získá. Izraelský Mellanox působí především na trhu se superpočítači, cloudem, datovými centry a obecně HPC (High Performance Computing) a je spojen s technologiemi InfiniBand a Ethernet, takže se síťovými řešeními. Technologie firmy Mellanox můžeme najít v asi polovině světově nejrychlejších superpočítačích a v mnohých hyperscale datových centrech. 
 
 
A k čemu bude NVIDII společnost jako Mellanox? NVIDIA doufá, že se bude moci celkově posunout kupředu v serverové oblasti a nabídne svým zákazníkům vyšší výkon, celkově lepší možnosti a nižší ceny mezi datovými centry. Obě firmy přitom už dříve spolupracovaly na několika produktech, což není nijak překvapivé. Jde jednak o systém NVIDIA DGX-2 a vedle toho také na prvním i druhém nejvýkonnějším superpočítači na půdě USA, systémech Summit a Sierra. 
 
Jensen Huang už mluví o spolupráci nadaných pracovníků obou firem pro vytvoření "obrovského výpočetního enginu pro datová centra", zatímco zakladatel Mellanoxu Eyal Waldman zmínil společnou vizi společností a akvizici označil za logické vyústění dlouhodobého partnerství. 
 
Akvizice již byla schválena představenstvy obou firem a měla by být dokončena do závěru tohoto roku. Ještě dříve ji ale také musí schválit regulační orgány. 
 
Zdroj: Hexus.net


reklama