www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA přeplatila Intel, za 6,9 mld. USD získá Mellanox

NVIDIA přeplatila Intel, za 6,9 mld. USD získá Mellanox
, , aktualita
Intel brousící si zuby na společnost Mellanox získal možná trošku očekávaného soupeře ve společnosti NVIDIA. Ta nakonec dokázala nabídku Intelu přeplatit a společně s ní přeplatila i tržní hodnotu Mellanoxu o plnou miliardu dolarů. 
K oblíbeným
reklama
Dnes ráno proběhla webem zpráva, že NVIDIA se zapojila do souboje o akvizici firmy Mellanox a nyní odpoledne se už dozvídáme, že jej vyhrála, když nabídla 6,9 miliard dolarů za celou firmu. To představuje 125 dolarů za akcii a NVIDIA tím Mellanox přeplatila o celou miliardu dolarů vzhledem k tržní hodnotě, kterou měl minulý týden v pátek. Akcie Mellanoxu tak nyní pochopitelně vystřelily vzhůru. 
 

Jde tak o velkou akvizici, však společnosti za sedm miliard dolarů se nekupují každý den, ovšem nás může zajímat především to, co NVIDIA doufá, že tím získá. Izraelský Mellanox působí především na trhu se superpočítači, cloudem, datovými centry a obecně HPC (High Performance Computing) a je spojen s technologiemi InfiniBand a Ethernet, takže se síťovými řešeními. Technologie firmy Mellanox můžeme najít v asi polovině světově nejrychlejších superpočítačích a v mnohých hyperscale datových centrech. 
 
 
A k čemu bude NVIDII společnost jako Mellanox? NVIDIA doufá, že se bude moci celkově posunout kupředu v serverové oblasti a nabídne svým zákazníkům vyšší výkon, celkově lepší možnosti a nižší ceny mezi datovými centry. Obě firmy přitom už dříve spolupracovaly na několika produktech, což není nijak překvapivé. Jde jednak o systém NVIDIA DGX-2 a vedle toho také na prvním i druhém nejvýkonnějším superpočítači na půdě USA, systémech Summit a Sierra. 
 
Jensen Huang už mluví o spolupráci nadaných pracovníků obou firem pro vytvoření "obrovského výpočetního enginu pro datová centra", zatímco zakladatel Mellanoxu Eyal Waldman zmínil společnou vizi společností a akvizici označil za logické vyústění dlouhodobého partnerství. 
 
Akvizice již byla schválena představenstvy obou firem a měla by být dokončena do závěru tohoto roku. Ještě dříve ji ale také musí schválit regulační orgány. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů