www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA přestane rozdělovat čipy Turing na lepší a horší

NVIDIA přestane rozdělovat čipy Turing na lepší a horší
, , aktualita
S nástupem generace Turing jsme se dozvěděli, že NVIDIA si chystá jednu novou praktiku. Pro lepší OC verze karet a své referenční modely si přichystala lepší čipy a pro ostatní pak ty, které nemusí zvládat tak vysoké takty. 
K oblíbeným
reklama
Loni v září jsme se dozvěděli, že grafické karty NVIDIA s čipy Turing přijdou ve dvou verzích, a to se základní verzí čipů a pak s označením A. Jde třeba o čipy TU102-300A a TU102-300 pro grafické karty GeForce RTX 2080 Ti a stejné je to v případě karet RTX 2080 a RTX 2070, pouze RTX 2060 má jen jednu verzi čipu s označením TU106-200A-KA-A1. 
 
 
Ihned jsme se dozvěděli, že verze A jsou určeny pro výše taktované referenční verze karet, které se začaly prodávat za vyšší ceny, než na jaké byly nastaveny základní verze. Třeba právě GeForce RTX 2080 Ti má oficiální cenu 999 USD, ale za referenční dáme o 200 dolarů více, přičemž čipy A byly připraveny ještě pro ty lepší OC verze karet partnerů NVIDIE. 
 
 
Nyní se dozvídáme, že dle více zdrojů z průmyslu NVIDIA s tímto už přestane, takže bude brzy nabízet už jen jednu verzi svých čipů Turing a lze očekávat, že ta bude odpovídat právě té s označením A. Důvod bude prostý, a nejspíše to, že byla už řádně odladěna výroba a zvýšila se celková výtěžnost a kvalita na to, aby NVIDIA musela nabízet dvě verze čipů. 
 
Pro zákazníky je to tak dobrá zpráva, protože ti už nebudou muset řešit, zda si kupují se svou kartou lepší, či horší GPU. Nicméně to je relevantní pouze pro ty, kteří se chystají své karty taktovat. AIB partneři NVIDIE také nemohli nabídnout karty se slabšími čipy v podobě z továrny přetaktovaných modelů, i když samotným uživatelům nebyly hrátky s frekvencemi GPU a pamětí upřeny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala