www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA přestane rozdělovat čipy Turing na lepší a horší

NVIDIA přestane rozdělovat čipy Turing na lepší a horší
, , aktualita
S nástupem generace Turing jsme se dozvěděli, že NVIDIA si chystá jednu novou praktiku. Pro lepší OC verze karet a své referenční modely si přichystala lepší čipy a pro ostatní pak ty, které nemusí zvládat tak vysoké takty. 
K oblíbeným
reklama
Loni v září jsme se dozvěděli, že grafické karty NVIDIA s čipy Turing přijdou ve dvou verzích, a to se základní verzí čipů a pak s označením A. Jde třeba o čipy TU102-300A a TU102-300 pro grafické karty GeForce RTX 2080 Ti a stejné je to v případě karet RTX 2080 a RTX 2070, pouze RTX 2060 má jen jednu verzi čipu s označením TU106-200A-KA-A1. 
 
 
Ihned jsme se dozvěděli, že verze A jsou určeny pro výše taktované referenční verze karet, které se začaly prodávat za vyšší ceny, než na jaké byly nastaveny základní verze. Třeba právě GeForce RTX 2080 Ti má oficiální cenu 999 USD, ale za referenční dáme o 200 dolarů více, přičemž čipy A byly připraveny ještě pro ty lepší OC verze karet partnerů NVIDIE. 
 
 
Nyní se dozvídáme, že dle více zdrojů z průmyslu NVIDIA s tímto už přestane, takže bude brzy nabízet už jen jednu verzi svých čipů Turing a lze očekávat, že ta bude odpovídat právě té s označením A. Důvod bude prostý, a nejspíše to, že byla už řádně odladěna výroba a zvýšila se celková výtěžnost a kvalita na to, aby NVIDIA musela nabízet dvě verze čipů. 
 
Pro zákazníky je to tak dobrá zpráva, protože ti už nebudou muset řešit, zda si kupují se svou kartou lepší, či horší GPU. Nicméně to je relevantní pouze pro ty, kteří se chystají své karty taktovat. AIB partneři NVIDIE také nemohli nabídnout karty se slabšími čipy v podobě z továrny přetaktovaných modelů, i když samotným uživatelům nebyly hrátky s frekvencemi GPU a pamětí upřeny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů