www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA přestane rozdělovat čipy Turing na lepší a horší

NVIDIA přestane rozdělovat čipy Turing na lepší a horší
, , aktualita
S nástupem generace Turing jsme se dozvěděli, že NVIDIA si chystá jednu novou praktiku. Pro lepší OC verze karet a své referenční modely si přichystala lepší čipy a pro ostatní pak ty, které nemusí zvládat tak vysoké takty. 
K oblíbeným
reklama
Loni v září jsme se dozvěděli, že grafické karty NVIDIA s čipy Turing přijdou ve dvou verzích, a to se základní verzí čipů a pak s označením A. Jde třeba o čipy TU102-300A a TU102-300 pro grafické karty GeForce RTX 2080 Ti a stejné je to v případě karet RTX 2080 a RTX 2070, pouze RTX 2060 má jen jednu verzi čipu s označením TU106-200A-KA-A1. 
 
 
Ihned jsme se dozvěděli, že verze A jsou určeny pro výše taktované referenční verze karet, které se začaly prodávat za vyšší ceny, než na jaké byly nastaveny základní verze. Třeba právě GeForce RTX 2080 Ti má oficiální cenu 999 USD, ale za referenční dáme o 200 dolarů více, přičemž čipy A byly připraveny ještě pro ty lepší OC verze karet partnerů NVIDIE. 
 
 
Nyní se dozvídáme, že dle více zdrojů z průmyslu NVIDIA s tímto už přestane, takže bude brzy nabízet už jen jednu verzi svých čipů Turing a lze očekávat, že ta bude odpovídat právě té s označením A. Důvod bude prostý, a nejspíše to, že byla už řádně odladěna výroba a zvýšila se celková výtěžnost a kvalita na to, aby NVIDIA musela nabízet dvě verze čipů. 
 
Pro zákazníky je to tak dobrá zpráva, protože ti už nebudou muset řešit, zda si kupují se svou kartou lepší, či horší GPU. Nicméně to je relevantní pouze pro ty, kteří se chystají své karty taktovat. AIB partneři NVIDIE také nemohli nabídnout karty se slabšími čipy v podobě z továrny přetaktovaných modelů, i když samotným uživatelům nebyly hrátky s frekvencemi GPU a pamětí upřeny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře