www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA přestane rozdělovat čipy Turing na lepší a horší

NVIDIA přestane rozdělovat čipy Turing na lepší a horší
, , aktualita
S nástupem generace Turing jsme se dozvěděli, že NVIDIA si chystá jednu novou praktiku. Pro lepší OC verze karet a své referenční modely si přichystala lepší čipy a pro ostatní pak ty, které nemusí zvládat tak vysoké takty. 
K oblíbeným
reklama
Loni v září jsme se dozvěděli, že grafické karty NVIDIA s čipy Turing přijdou ve dvou verzích, a to se základní verzí čipů a pak s označením A. Jde třeba o čipy TU102-300A a TU102-300 pro grafické karty GeForce RTX 2080 Ti a stejné je to v případě karet RTX 2080 a RTX 2070, pouze RTX 2060 má jen jednu verzi čipu s označením TU106-200A-KA-A1. 
 
 
Ihned jsme se dozvěděli, že verze A jsou určeny pro výše taktované referenční verze karet, které se začaly prodávat za vyšší ceny, než na jaké byly nastaveny základní verze. Třeba právě GeForce RTX 2080 Ti má oficiální cenu 999 USD, ale za referenční dáme o 200 dolarů více, přičemž čipy A byly připraveny ještě pro ty lepší OC verze karet partnerů NVIDIE. 
 
 
Nyní se dozvídáme, že dle více zdrojů z průmyslu NVIDIA s tímto už přestane, takže bude brzy nabízet už jen jednu verzi svých čipů Turing a lze očekávat, že ta bude odpovídat právě té s označením A. Důvod bude prostý, a nejspíše to, že byla už řádně odladěna výroba a zvýšila se celková výtěžnost a kvalita na to, aby NVIDIA musela nabízet dvě verze čipů. 
 
Pro zákazníky je to tak dobrá zpráva, protože ti už nebudou muset řešit, zda si kupují se svou kartou lepší, či horší GPU. Nicméně to je relevantní pouze pro ty, kteří se chystají své karty taktovat. AIB partneři NVIDIE také nemohli nabídnout karty se slabšími čipy v podobě z továrny přetaktovaných modelů, i když samotným uživatelům nebyly hrátky s frekvencemi GPU a pamětí upřeny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek