www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA prý obnovuje výrobu RTX 2070

NVIDIA prý obnovuje výrobu RTX 2070
, , aktualita
Nejen karty GeForce RTX 2070 byly na začátku letošního léta s marketingovým halasem nahrazeny modely RTX 2070 Super, ovšem dle ITHome se éra původního modelu vrací. A to není zrovna něco, co bychom od NVIDIE čekali. 
K oblíbeným
reklama
Pokud jde o informace od ITHome, znamená to, že pocházejí z Číny a to by mohlo leccos naznačovat. Ostatně na tamní trh jsou občas vypuštěny speciální produkty, které jinde nenajdeme a přeborníkem je v tom především společnost AMD. Nyní jde ale o NVIDII a její SKU, které už bylo oficiálně nahrazeno výkonnější verzí s označením Super. Stará RTX 2070 už sice měla dospět do stavu EOL (End Of Life), nicméně tuto kartu u nás můžeme v několika provedeních ještě bez problémů koupit. 
 
 
NVIDIA si to tedy možná rozmyslela a nechá výrobce dále nabízet slabší RTX 2070, i když to by musela přihlédnout i k ceně, neboť nová Super verze této karty přišla za cenu staré, čili 499 dolarů.  
 
Staronové GeForce RTX 2070 by se tak mohly prodávat o pár desítek dolarů levněji, ostatně mezi RTX 2070 Super a RTX 2060 Super je mezera 100 dolarů, do níž se leccos vejde. Trh přitom zareagoval tak, že doprodávané RTX 2070 byly mírně zlevněny, ovšem právě ty nejlevnější dnes už najdeme na trhu stále obtížněji. A čím větší oblast cen NVIDIA pokryje, tím více zákazníků bude moci oslovit, takže to má svou logiku a jde i o to, jaké čipy se využívají. 
 
Původní RTX 2070 v referenční verzi nese čip TU106-410-A1 s 2304 CUDA jádry na taktu až 1620 MHz s výkonem 7,5 TFLOPS. Super verze využívá již TU-104-410-A1 s 2560 CUDA jádry na taktu až 1770 MHz s výkonem 9,1 TFLOPS. Jde tak o to, že se zánikem původní RTX 2070 by NVIDIA v podstatě neměla uplatnění pro bezchybně vyrobená GPU TU-106, neboť by je mohla dávat pouze do osekaných RTX 2060 Super (2176 CUDA). Tím by se sama šidila. 
 
Uvidíme, zda k tomu později nedostaneme také nějaké oficiální vyjádření, však pokud NVIDIA starou kartu vrátí na trh, měla by to sdělit a také stanovit novou cenu. Avšak právě zde je možné, že RTX 2070 opravdu přijde, ale pouze na čínský trh. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek