NVIDIA prý obnovuje výrobu RTX 2070

NVIDIA prý obnovuje výrobu RTX 2070
, , aktualita
Nejen karty GeForce RTX 2070 byly na začátku letošního léta s marketingovým halasem nahrazeny modely RTX 2070 Super, ovšem dle ITHome se éra původního modelu vrací. A to není zrovna něco, co bychom od NVIDIE čekali. 
K oblíbeným
reklama
Pokud jde o informace od ITHome, znamená to, že pocházejí z Číny a to by mohlo leccos naznačovat. Ostatně na tamní trh jsou občas vypuštěny speciální produkty, které jinde nenajdeme a přeborníkem je v tom především společnost AMD. Nyní jde ale o NVIDII a její SKU, které už bylo oficiálně nahrazeno výkonnější verzí s označením Super. Stará RTX 2070 už sice měla dospět do stavu EOL (End Of Life), nicméně tuto kartu u nás můžeme v několika provedeních ještě bez problémů koupit. 
 
 
NVIDIA si to tedy možná rozmyslela a nechá výrobce dále nabízet slabší RTX 2070, i když to by musela přihlédnout i k ceně, neboť nová Super verze této karty přišla za cenu staré, čili 499 dolarů.  
 
Staronové GeForce RTX 2070 by se tak mohly prodávat o pár desítek dolarů levněji, ostatně mezi RTX 2070 Super a RTX 2060 Super je mezera 100 dolarů, do níž se leccos vejde. Trh přitom zareagoval tak, že doprodávané RTX 2070 byly mírně zlevněny, ovšem právě ty nejlevnější dnes už najdeme na trhu stále obtížněji. A čím větší oblast cen NVIDIA pokryje, tím více zákazníků bude moci oslovit, takže to má svou logiku a jde i o to, jaké čipy se využívají. 
 
Původní RTX 2070 v referenční verzi nese čip TU106-410-A1 s 2304 CUDA jádry na taktu až 1620 MHz s výkonem 7,5 TFLOPS. Super verze využívá již TU-104-410-A1 s 2560 CUDA jádry na taktu až 1770 MHz s výkonem 9,1 TFLOPS. Jde tak o to, že se zánikem původní RTX 2070 by NVIDIA v podstatě neměla uplatnění pro bezchybně vyrobená GPU TU-106, neboť by je mohla dávat pouze do osekaných RTX 2060 Super (2176 CUDA). Tím by se sama šidila. 
 
Uvidíme, zda k tomu později nedostaneme také nějaké oficiální vyjádření, však pokud NVIDIA starou kartu vrátí na trh, měla by to sdělit a také stanovit novou cenu. Avšak právě zde je možné, že RTX 2070 opravdu přijde, ale pouze na čínský trh. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CDPR nechce další odklad, na Cyberpunk 2077 se pracuje i v sobotu CDPR nechce další odklad, na Cyberpunk 2077 se pracuje i v sobotu
Studio CD Projekt Red zařadilo ještě vyšší rychlostní stupeň. Jeho vedení totiž už nechce dopustit, aby nastal další odklad uvedení hry Cyberpunk 2077 na trh, takže zaměstnanci nyní musí ještě více zabrat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Testy před a po: jak se změnily vlastnosti RTX 3000 s opravnými ovladači? Testy před a po: jak se změnily vlastnosti RTX 3000 s opravnými ovladači?
NVIDIA vypustila na trh ovladače, které mají za úkol především zajistit vyšší stabilitu karet RTX 3000. Dle starších informací tak činí i snížením taktů, takže je nasnadě otázka, jak ovlivní výkon oproti původním testům. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic vs. Apple: Soud dal za pravdu Applu, Epic se choval nečestně Epic vs. Apple: Soud dal za pravdu Applu, Epic se choval nečestně
Už pár týdnů hoří boj mezi společností Apple a Epic Games kvůli provizím. Epic Games totiž navzdory podmínkám App Store vložili do své aplikace svůj platební systém. Neoprávněnost takového činu potvrdil i soud.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI už nabízí BIOSy s Combo PI V2 1.1.0.0 pro Zen 3, kdy přijdou na trh? MSI už nabízí BIOSy s Combo PI V2 1.1.0.0 pro Zen 3, kdy přijdou na trh?
Společnost MSI už začala nabízet nové verze BIOSů pro své základní desky, které jsou založeny na AMD Combo PI V2 1.1.0.0 a nabídnou už díky tomu kompatibilitu s chystanými procesory Zen 3 "Vermeer". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP vyzývá k aktualizaci svých NASů: šíří se ransomware AgeLocker QNAP vyzývá k aktualizaci svých NASů: šíří se ransomware AgeLocker
Společnost QNAP radí svým uživatelům, aby aktualizovali systémy svých NASů. V poslední době se totiž šíří ransomware AgeLocker, který může napadnout déle neaktualizované systémy nebezpečným vyděračským softwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář