www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA raketově roste, za rok má o 66% vyšší tržby

NVIDIA raketově roste, za rok má o 66% vyšší tržby
, , aktualita
Společnost NVIDIA může být společně se svými akcionáři velice spokojena s nejnovějšími finančními výsledky. Nyní již počítala svůj první fiskální kvartál roku 2019 a v meziročním srovnání za něj dokázala utržit o 66 % více. 
K oblíbeným
reklama
Není tedy divu, že si NVIDIA připsala další rekordní kvartál, který skončil 29. dubna 2018. Jde tak o první fiskální kvartál této firmy za rok 2019, v němž dokázala utržit 3,21 miliard dolarů, a to je přesně o dvě třetiny více než před rokem, kdy to bylo 1,94 miliard. V mezikvartálním srovnání to je pak o 10 procent vyšší částka oproti 2,91 miliadám. To platí pro GAAP i non-GAAP principy, přičemž velice podobné jsou i hrubé marže, které NVIDIA dokázala zvýšit na slušných 64,5 či 64,7 procent. 
 
 
To vše se pochopitelně podepsalo i na ziskovosti firmy, která i přes zvýšení provozních nákladů dokázala prudce zvýšit svůj čistý zisk, a to rovnou o více než 140 procent na téměř 1,3 miliardy dolarů. Pokud bychom to měli srovnat s AMD, pak to dosahuje kvartálně podobných částek, ovšem nejde o zisk, ale pouze o tržby, takže NVIDIA je díky vývoji v posledních letech už někde zcela jinde a připisuje si zisk kolem 2 dolarů na akcii, a to je dle GAAP dokonce o 151 % více než před rokem. 
 
Není divu, že NVIDIA dosahuje takových výsledků vzhledem k prudce rostoucímu trhu s AI, kde má co nabídnout a jistě přispěl také nebývalý zájem o karty ze strany těžařů kryptoměn, který však už v podstatě skončil, alespoň prozatím. Zájem o karty GeForce ostatně dobře ilustruje fakt, že za poslední rok vzrostly kvartální tržby spojené s herními produkty o 68 % na 1,72 miliardy. Z toho je jasně patrné, že i když priorita herních produktů při vývoji nových GPU už není taková jako dříve, stále je herní trh pro NVIDII klíčový. Produkty pro datová centra mimochodem přinesly v posledním roce růst o 71 procent a kvartální tržby rekordních 701 milionů dolarů
 
Pro druhý kvartál NVIDIA očekává tržby kolem 3,1 miliard dolarů plus/minus dvě procenta, takže v podstatě stejný výsledek, ovšem s hrubými maržemi mezi 63,3 a 63,5 %. V ostatních ohledech se zpráva už zabývá jen tím, co bylo a ne co bude. Ohlášení nových produktů se tak nedočkáme, a to ani ve formě náznaku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek