www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA RTX Broadcast Engine: AI pro streamery

NVIDIA RTX Broadcast Engine: AI pro streamery
, , aktualita
NVIDIA si připravila jednu specialitku, která se bude hodit při živém streamování videa. Nyní budeme moci využít karty GeForce RTX pro Broadcast Engine, který s využitím AI dokáže stream upravit a vylepšit. Jak?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA RTX Broadcast Engine tak využije výkon jader Tensor na moderních kartách k tomu, aby mohl vylepšit streamovaná videa. Řada webkamer, respektive jejich software, už podobné efekty či funkce nabízí, ovšem NVIDIA dává najevo, že její Broadcast Engine to zvládne daleko lépe. 
 
 
Máme tu několik funkcí, které spadají do SDK nového RTX Broadcast Engine. 
 
Jednak je to RTX Greenscreen, čili funkce pro odstranění pozadí. Umělá inteligence byla vycvičena tak, aby v obrazu rozpoznala člověka a uměla tak z něj odstranit vše mimo něj. Volný prostor pak může být nahrazen něčím jiným, takže jde prostě o funkci klíčovacího zeleného plátna. 
 
Dále to je RTX AR pro detekci obličejů a sledování jejich významných bodů, a to především očí a pusy, přičemž z nich se pak může vytvořit drátěný model. Reálný obraz pak může systém upravit a od toho je také pojmenován AR - Augmented Reality. Může jít třeba o změnu "textury" virtuálně nalepené na obličej, anebo rovnou o nahrazení našeho obličeje nějakým virtuálním avatarem, který bude tvářit a mluvit přesně jako my. Ostatně to nejlépe uvidíte sami na následujícím videu. 
 

RTX Style Filters dokáží přizpůsobit celý obraz zachycený webkamerou do zvoleného stylu. Například si jej můžete upravit tak, aby vypadal jako malovaný van Goghem a podobně. K tomu prostě stačí dodat jeden z jeho obrazů a AI si to už přebere sama. 
 
NVIDIA na tom všem spolupracuje se společností OBS, která chce do svého softwaru brzy integrovat RTX Greenscreen a výsledek ukáže na akci TwitchCon. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek