NVIDIA RTX Broadcast Engine: AI pro streamery

NVIDIA RTX Broadcast Engine: AI pro streamery
, , aktualita
NVIDIA si připravila jednu specialitku, která se bude hodit při živém streamování videa. Nyní budeme moci využít karty GeForce RTX pro Broadcast Engine, který s využitím AI dokáže stream upravit a vylepšit. Jak?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA RTX Broadcast Engine tak využije výkon jader Tensor na moderních kartách k tomu, aby mohl vylepšit streamovaná videa. Řada webkamer, respektive jejich software, už podobné efekty či funkce nabízí, ovšem NVIDIA dává najevo, že její Broadcast Engine to zvládne daleko lépe. 
 
 
Máme tu několik funkcí, které spadají do SDK nového RTX Broadcast Engine. 
 
Jednak je to RTX Greenscreen, čili funkce pro odstranění pozadí. Umělá inteligence byla vycvičena tak, aby v obrazu rozpoznala člověka a uměla tak z něj odstranit vše mimo něj. Volný prostor pak může být nahrazen něčím jiným, takže jde prostě o funkci klíčovacího zeleného plátna. 
 
Dále to je RTX AR pro detekci obličejů a sledování jejich významných bodů, a to především očí a pusy, přičemž z nich se pak může vytvořit drátěný model. Reálný obraz pak může systém upravit a od toho je také pojmenován AR - Augmented Reality. Může jít třeba o změnu "textury" virtuálně nalepené na obličej, anebo rovnou o nahrazení našeho obličeje nějakým virtuálním avatarem, který bude tvářit a mluvit přesně jako my. Ostatně to nejlépe uvidíte sami na následujícím videu. 
 

RTX Style Filters dokáží přizpůsobit celý obraz zachycený webkamerou do zvoleného stylu. Například si jej můžete upravit tak, aby vypadal jako malovaný van Goghem a podobně. K tomu prostě stačí dodat jeden z jeho obrazů a AI si to už přebere sama. 
 
NVIDIA na tom všem spolupracuje se společností OBS, která chce do svého softwaru brzy integrovat RTX Greenscreen a výsledek ukáže na akci TwitchCon. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář