www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA RTX Broadcast Engine: AI pro streamery

NVIDIA RTX Broadcast Engine: AI pro streamery
, , aktualita
NVIDIA si připravila jednu specialitku, která se bude hodit při živém streamování videa. Nyní budeme moci využít karty GeForce RTX pro Broadcast Engine, který s využitím AI dokáže stream upravit a vylepšit. Jak?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA RTX Broadcast Engine tak využije výkon jader Tensor na moderních kartách k tomu, aby mohl vylepšit streamovaná videa. Řada webkamer, respektive jejich software, už podobné efekty či funkce nabízí, ovšem NVIDIA dává najevo, že její Broadcast Engine to zvládne daleko lépe. 
 
 
Máme tu několik funkcí, které spadají do SDK nového RTX Broadcast Engine. 
 
Jednak je to RTX Greenscreen, čili funkce pro odstranění pozadí. Umělá inteligence byla vycvičena tak, aby v obrazu rozpoznala člověka a uměla tak z něj odstranit vše mimo něj. Volný prostor pak může být nahrazen něčím jiným, takže jde prostě o funkci klíčovacího zeleného plátna. 
 
Dále to je RTX AR pro detekci obličejů a sledování jejich významných bodů, a to především očí a pusy, přičemž z nich se pak může vytvořit drátěný model. Reálný obraz pak může systém upravit a od toho je také pojmenován AR - Augmented Reality. Může jít třeba o změnu "textury" virtuálně nalepené na obličej, anebo rovnou o nahrazení našeho obličeje nějakým virtuálním avatarem, který bude tvářit a mluvit přesně jako my. Ostatně to nejlépe uvidíte sami na následujícím videu. 
 

RTX Style Filters dokáží přizpůsobit celý obraz zachycený webkamerou do zvoleného stylu. Například si jej můžete upravit tak, aby vypadal jako malovaný van Goghem a podobně. K tomu prostě stačí dodat jeden z jeho obrazů a AI si to už přebere sama. 
 
NVIDIA na tom všem spolupracuje se společností OBS, která chce do svého softwaru brzy integrovat RTX Greenscreen a výsledek ukáže na akci TwitchCon. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her
Mnohé staré hry mají co říci i dnešním hráčům a větší šanci na to budou mít v případě, že budou zahaleny do modernějšího kabátku. A nejde jen o vizuální stránku, ale i o podporu nového hardwaru a vůbec schopnost na něm fungovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře