NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS

NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
, , aktualita
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
K oblíbeným
reklama
Monster Hunter: World umí být velice náročná hra, zvláště když si do ní někdo ještě nainstaluje High Resolution Texture Pack a provozuje ji v rozlišení 4K na maximální detaily. Pak ani GeForce RTX 2080 Ti nedokáže nabídnout 60 FPS, jako spíše kolem 47 FPS, takže padesát procent výkonu navíc se může velice hodit a NVIDIA tvrdí, že to nyní její Deep Learning Super Sampling (DLSS) nabídne. Tuto technologii daná hra nově podporuje, takže v moderních GeForce RTX už umí využít výkon jader Tensor. 
 
 
Jak ukazuje snímek z nastavení, DLSS si stačí prostě zapnout, přičemž přímo pod ní je ještě něco navíc, a sice tolik požadovaná funkce, která upraví výslednou ostrost obrazu. Tu si tak zvolíme pomocí jezdce v celé škále. 
 
 
Nejdůležitější je ale graf, který ukazuje nato, že snímkovací frekvence jde po zapnutí DLSS prudce nahoru na všech verzích karet GeForce RTX. Ve skutečnosti jde ve všech případěch, alespoň dle těchto testů přímo od NVIDIE, ještě o trošku více než plus 50 procent. Testováno to bylo právě v rozlišení Ultra HD/4K, a to na procesoru Core i9-9900K se 32 GB RAM pod Windows 10. 
 
 
Díky DLSS bychom si tak mohli ve 4K zahrát i na kartě GeForce RTX 2060, i když zde už se budeme muset spokojit s 37 FPS, nicméně to už je hratelné, zatímco dřívějších 24 FPS zrovna ne. RTX 2070 se zase díky DLSS dostává na úroveň RTX 2080 Ti bez DLSS a tato nejlepší herní karta NVIDIE díky tomu zvyšuje své FPS vysoko nad 60. 
 
Co se týče zmíněného High Resolution Texture Pack, čili textur s vysokým rozlišením pro titul Monster Hunter: World, pro jejich využití společně s DLSS budeme potřebovat nejnovější ovladače Nvidia GeForce Game Ready Driver, pak si pochopitelně musíme stáhnout i samotné textury, do počítače nainstalvoat GPU RTX 2000 s alespoň 8 GB paměti a dle Hexus.net je třeba také monitor s nativním rozlišením 2560 x 1440 či 3840 x 2160.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů