NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS

NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
, , aktualita
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
K oblíbeným
reklama
Monster Hunter: World umí být velice náročná hra, zvláště když si do ní někdo ještě nainstaluje High Resolution Texture Pack a provozuje ji v rozlišení 4K na maximální detaily. Pak ani GeForce RTX 2080 Ti nedokáže nabídnout 60 FPS, jako spíše kolem 47 FPS, takže padesát procent výkonu navíc se může velice hodit a NVIDIA tvrdí, že to nyní její Deep Learning Super Sampling (DLSS) nabídne. Tuto technologii daná hra nově podporuje, takže v moderních GeForce RTX už umí využít výkon jader Tensor. 
 
 
Jak ukazuje snímek z nastavení, DLSS si stačí prostě zapnout, přičemž přímo pod ní je ještě něco navíc, a sice tolik požadovaná funkce, která upraví výslednou ostrost obrazu. Tu si tak zvolíme pomocí jezdce v celé škále. 
 
 
Nejdůležitější je ale graf, který ukazuje nato, že snímkovací frekvence jde po zapnutí DLSS prudce nahoru na všech verzích karet GeForce RTX. Ve skutečnosti jde ve všech případěch, alespoň dle těchto testů přímo od NVIDIE, ještě o trošku více než plus 50 procent. Testováno to bylo právě v rozlišení Ultra HD/4K, a to na procesoru Core i9-9900K se 32 GB RAM pod Windows 10. 
 
 
Díky DLSS bychom si tak mohli ve 4K zahrát i na kartě GeForce RTX 2060, i když zde už se budeme muset spokojit s 37 FPS, nicméně to už je hratelné, zatímco dřívějších 24 FPS zrovna ne. RTX 2070 se zase díky DLSS dostává na úroveň RTX 2080 Ti bez DLSS a tato nejlepší herní karta NVIDIE díky tomu zvyšuje své FPS vysoko nad 60. 
 
Co se týče zmíněného High Resolution Texture Pack, čili textur s vysokým rozlišením pro titul Monster Hunter: World, pro jejich využití společně s DLSS budeme potřebovat nejnovější ovladače Nvidia GeForce Game Ready Driver, pak si pochopitelně musíme stáhnout i samotné textury, do počítače nainstalvoat GPU RTX 2000 s alespoň 8 GB paměti a dle Hexus.net je třeba také monitor s nativním rozlišením 2560 x 1440 či 3840 x 2160.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů