www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA se chystá u nových ovladačů zrušit podporu 32bitových OS

NVIDIA se chystá u nových ovladačů zrušit podporu 32bitových OS
, , aktualita
NVIDIA se chystá učinit zásadní krok ohledně kompatibility svých budoucích ovladačů herních karet GeForce. Brzy totiž dá k dispozici ovladače, které už nebudou zahrnovat podporu 32bitových systémů. 
K oblíbeným
reklama
Aktuálně má NVIDIA v nabídce WHQL ovladače verze 388.71 a oznámila, že po příchodu první verze ovladačů 390 bude už vypuštěna podpora všech 32bitových operačních systémů. Nicméně co se týče případných kritických bezpečnostních záplat, ty NVIDIA hodlá poskytovat do ledna 2019.
 
 
Mimochodem, grafická karta NVIDIA TITAN V s GPU Volta už 32bitové systémy Windows nepodporuje a co se týče Windows 8.1, ty nepodporuje v žádné verzi. Pouze pro linuxové systémy byly připraveny 32bitové ovladače, ale těm už také zvoní hrana, neboť rozhodnutí o konci podpory 32bitových systémů na kartách NVIDIA platí i pro Linux či FreeBSD. 
 
NVIDIA ohlásila, že po příchodu ovladačů verze 390 to bude platit pro všechny její GPU architektury a zdůraznila i tu očividnou věc, že "vylepšení a optimalizace ovladačů, stejně jako nové funkce, nebudou zpětně zakomponovány do ovladačů verze 390 nebo starších verzí". To se týká následujících operačních systémů: 
 
  • Microsoft Windows 7
  • Microsoft Windows 8/8.1
  • Microsoft Windows 10
  • Linux
  • FreeBSD
Co se týče podpory 32bitových systémů ze strany Microsoftu, pak Windows 7 a 8.1 32bit budou mít rozšířenou podporu až do roku 2020 a 2023. Windows 10 ve 32bitové verzi nemá dosud ještě ani naplánován konec rozšířené podpory. 
 
NVIDIA sama také ještě ohlásila celkový konec podpory produktů NVS 310 a NVS 315, což jsou low-endové profesionální karty Quadro z roku 2013 nesoucí ještě čipy generace Fermi. Pro ty také platí, že podpora skončí po příchodu ovladačů verze 390. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů