www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA se chystá u nových ovladačů zrušit podporu 32bitových OS

NVIDIA se chystá u nových ovladačů zrušit podporu 32bitových OS
, , aktualita
NVIDIA se chystá učinit zásadní krok ohledně kompatibility svých budoucích ovladačů herních karet GeForce. Brzy totiž dá k dispozici ovladače, které už nebudou zahrnovat podporu 32bitových systémů. 
K oblíbeným
reklama
Aktuálně má NVIDIA v nabídce WHQL ovladače verze 388.71 a oznámila, že po příchodu první verze ovladačů 390 bude už vypuštěna podpora všech 32bitových operačních systémů. Nicméně co se týče případných kritických bezpečnostních záplat, ty NVIDIA hodlá poskytovat do ledna 2019.
 
 
Mimochodem, grafická karta NVIDIA TITAN V s GPU Volta už 32bitové systémy Windows nepodporuje a co se týče Windows 8.1, ty nepodporuje v žádné verzi. Pouze pro linuxové systémy byly připraveny 32bitové ovladače, ale těm už také zvoní hrana, neboť rozhodnutí o konci podpory 32bitových systémů na kartách NVIDIA platí i pro Linux či FreeBSD. 
 
NVIDIA ohlásila, že po příchodu ovladačů verze 390 to bude platit pro všechny její GPU architektury a zdůraznila i tu očividnou věc, že "vylepšení a optimalizace ovladačů, stejně jako nové funkce, nebudou zpětně zakomponovány do ovladačů verze 390 nebo starších verzí". To se týká následujících operačních systémů: 
 
  • Microsoft Windows 7
  • Microsoft Windows 8/8.1
  • Microsoft Windows 10
  • Linux
  • FreeBSD
Co se týče podpory 32bitových systémů ze strany Microsoftu, pak Windows 7 a 8.1 32bit budou mít rozšířenou podporu až do roku 2020 a 2023. Windows 10 ve 32bitové verzi nemá dosud ještě ani naplánován konec rozšířené podpory. 
 
NVIDIA sama také ještě ohlásila celkový konec podpory produktů NVS 310 a NVS 315, což jsou low-endové profesionální karty Quadro z roku 2013 nesoucí ještě čipy generace Fermi. Pro ty také platí, že podpora skončí po příchodu ovladačů verze 390. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala