www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA se chystá u nových ovladačů zrušit podporu 32bitových OS

NVIDIA se chystá u nových ovladačů zrušit podporu 32bitových OS
, , aktualita
NVIDIA se chystá učinit zásadní krok ohledně kompatibility svých budoucích ovladačů herních karet GeForce. Brzy totiž dá k dispozici ovladače, které už nebudou zahrnovat podporu 32bitových systémů. 
K oblíbeným
reklama
Aktuálně má NVIDIA v nabídce WHQL ovladače verze 388.71 a oznámila, že po příchodu první verze ovladačů 390 bude už vypuštěna podpora všech 32bitových operačních systémů. Nicméně co se týče případných kritických bezpečnostních záplat, ty NVIDIA hodlá poskytovat do ledna 2019.
 
 
Mimochodem, grafická karta NVIDIA TITAN V s GPU Volta už 32bitové systémy Windows nepodporuje a co se týče Windows 8.1, ty nepodporuje v žádné verzi. Pouze pro linuxové systémy byly připraveny 32bitové ovladače, ale těm už také zvoní hrana, neboť rozhodnutí o konci podpory 32bitových systémů na kartách NVIDIA platí i pro Linux či FreeBSD. 
 
NVIDIA ohlásila, že po příchodu ovladačů verze 390 to bude platit pro všechny její GPU architektury a zdůraznila i tu očividnou věc, že "vylepšení a optimalizace ovladačů, stejně jako nové funkce, nebudou zpětně zakomponovány do ovladačů verze 390 nebo starších verzí". To se týká následujících operačních systémů: 
 
  • Microsoft Windows 7
  • Microsoft Windows 8/8.1
  • Microsoft Windows 10
  • Linux
  • FreeBSD
Co se týče podpory 32bitových systémů ze strany Microsoftu, pak Windows 7 a 8.1 32bit budou mít rozšířenou podporu až do roku 2020 a 2023. Windows 10 ve 32bitové verzi nemá dosud ještě ani naplánován konec rozšířené podpory. 
 
NVIDIA sama také ještě ohlásila celkový konec podpory produktů NVS 310 a NVS 315, což jsou low-endové profesionální karty Quadro z roku 2013 nesoucí ještě čipy generace Fermi. Pro ty také platí, že podpora skončí po příchodu ovladačů verze 390. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře