www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA si prý vedle GTX 1650 Ti chystá také GTX 1660 Super

NVIDIA si prý vedle GTX 1650 Ti chystá také GTX 1660 Super
, , aktualita
Nedávno se objevila informace, že by na trh mohla konečně dorazit GeForce GTX 1650 Ti a nyní se začalo mluvit dokonce i o GTX 1660 Super. To naznačuje i fakt, že se asi něco blíží i ze strany firmy AMD.
K oblíbeným
reklama
O GeForce GTX 1650 Ti se mluvilo už na jaře, ovšem zatímco karty GTX 1650, GTX 1660 a GTX 1660 Ti nakonec dorazily, ona jediná zatím ne. Mohlo to samozřejmě znamenat, že NVIDIA její přípravy nakonec zrušila nebo snad tato karta ani nikdy neměla přijít na trh, ale také to mohlo znamenat, že její nástup byl jen odložen v očekávání toho, s čím přijde konkurence.  
 
 
Jak dobře víme, konkurence přišla s kartami Radeon RX 5700 a 5700 XT, které jsou zcela mimo výkonnostní i cenové spektrum výše uvedených GeForce. Nyní ale očekáváme slabší Navi 14 od AMD a právě na ty může NVIDIA čekat s GTX 1650 Ti a nyní prý i GTX 1660 Super. Co o nich víme? 
 
GeForce GTX 1650 Ti by měla využít GPU TU117 s očekávaným počtem 1024 až 1152 CUDA jader a 4GB paměti GDDR5. Takovéto informace přišly už dříve, uváděl je i server VideoCardz, ale s tím, že nebyl schopen ověřit jejich pravost, takže zatím o této kartě stále ještě nemůžeme mluvit s jistotou. 
 
A pak je tu Nvidia GeForce GTX 1660 Super. Ta by měla být postavena na GPU TU116, které využívá i GeForce GTX 1660 a GTX 1660 Ti, přičemž mezi nimi by měl být i její výkon, a to prý se 1408 CUDA jádry a 192bitové paměťové sběrnici vybavené 6 GB GDDR6 na 14 Gb/s. 
 
Tyto informace pochází od serveru MyDrivers, takže si ještě počkáme, až a zda budou potvrzeny. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vývoj trojánové mise NASA Lucy prošel významným milníkem, start odložen nebyl Vývoj trojánové mise NASA Lucy prošel významným milníkem, start odložen nebyl
Už v příštím roce by měla do vesmíru startovat další mise spadající do programu NASA Discovery. Jako vůbec první se zaměří na Trojány, čili asteroidy pohybující se na oběžné dráze planety Jupiter.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte ukázal 1P desky pro 80jádrové Ampere Altra Gigabyte ukázal 1P desky pro 80jádrové Ampere Altra
Nedávno jsme se tu zmínili o nových procesorech Ampere Altra, které jsou vyráběny v konfiguraci až 80 jader ARM N1. Nyní se už můžeme podívat na to, co pro ně chystá společnost Gigabyte jako výrobce desek i serverů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Tiger Lake dle PassMarku nabídne vysoký jednovláknový výkon Intel Tiger Lake dle PassMarku nabídne vysoký jednovláknový výkon
Procesory Intel Tiger Lake-U by už měly být v podstatě hotovy, neboť by měly být představeny už za necelý měsíc. Nyní se ukázal model Core i7-1165G7 v databázi PassMarku, a tak si jej můžeme porovnat s konkurencí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře