www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA si prý vedle GTX 1650 Ti chystá také GTX 1660 Super

NVIDIA si prý vedle GTX 1650 Ti chystá také GTX 1660 Super
, , aktualita
Nedávno se objevila informace, že by na trh mohla konečně dorazit GeForce GTX 1650 Ti a nyní se začalo mluvit dokonce i o GTX 1660 Super. To naznačuje i fakt, že se asi něco blíží i ze strany firmy AMD.
K oblíbeným
reklama
O GeForce GTX 1650 Ti se mluvilo už na jaře, ovšem zatímco karty GTX 1650, GTX 1660 a GTX 1660 Ti nakonec dorazily, ona jediná zatím ne. Mohlo to samozřejmě znamenat, že NVIDIA její přípravy nakonec zrušila nebo snad tato karta ani nikdy neměla přijít na trh, ale také to mohlo znamenat, že její nástup byl jen odložen v očekávání toho, s čím přijde konkurence.  
 
 
Jak dobře víme, konkurence přišla s kartami Radeon RX 5700 a 5700 XT, které jsou zcela mimo výkonnostní i cenové spektrum výše uvedených GeForce. Nyní ale očekáváme slabší Navi 14 od AMD a právě na ty může NVIDIA čekat s GTX 1650 Ti a nyní prý i GTX 1660 Super. Co o nich víme? 
 
GeForce GTX 1650 Ti by měla využít GPU TU117 s očekávaným počtem 1024 až 1152 CUDA jader a 4GB paměti GDDR5. Takovéto informace přišly už dříve, uváděl je i server VideoCardz, ale s tím, že nebyl schopen ověřit jejich pravost, takže zatím o této kartě stále ještě nemůžeme mluvit s jistotou. 
 
A pak je tu Nvidia GeForce GTX 1660 Super. Ta by měla být postavena na GPU TU116, které využívá i GeForce GTX 1660 a GTX 1660 Ti, přičemž mezi nimi by měl být i její výkon, a to prý se 1408 CUDA jádry a 192bitové paměťové sběrnici vybavené 6 GB GDDR6 na 14 Gb/s. 
 
Tyto informace pochází od serveru MyDrivers, takže si ještě počkáme, až a zda budou potvrzeny. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala