www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA ukázala přednosti turingovského Mesh Shadingu v demu

NVIDIA ukázala přednosti turingovského Mesh Shadingu v demu
, , aktualita
Mesh Shading je jedna z novinek, kterou s sebou přinesly grafické karty Turing. Dle popisu je to nový shaderový model pro vertexy, tesselaci a geometrii pro zpracování více objektů ve scéně a nyní už NVIDIA názorně předvedla, o čem to je.
K oblíbeným
reklama
Konkrétně se můžeme podívat na Asteroids Mesh Shaders Demo, které se týká nových Turing Mesh Shaders, takže pro jejich využití musíme mít k dispozici jednu z karet GeForce RTX 2000 nebo TITAN RTX. Demo si už tak může stáhnout a vyzkoušet každý, kdo takovou kartu má a prolétnout se v pásu asteroidů s možností nastavit si několik úrovní kvality, atp. 
 
 
Ti ostatní se mohou alespoň podívat na video a přečíst si, o čem to celé je. Technologie se týká nových programovatelných geometrických shadingových pipeline, které mají "dramaticky vylepšit výkon a kvalitu obrazu při vykreslování vysokých počtů komplexních objektů ve scéně". V následujícím demu se využívají výhradně Mesh Shadery a naopak vůbec není využita klasická tessellace, takže ta nestojí za vysokými detaily geometrie asteroidů v demu. 
 
​  
Ve zkratce má jít o využití výhod "compute programmingu" v grafické pipeline, která je tak více programovatelná a díky tomu se může lépe pracovat s pohledovým ořezáváním či s detaily geometrie. Podávejme se třeba na následující úrovně LOD - Level of Detail - které závisí na vzdálenosti od kamery i poloze. Ty nejvzdálenější objekty mají třeba jen 20 trojúhelníků, a to v případě, kdy je stejně vidíme víceméně jen jako pár pixelů. Nejbližší objekty pak mohou mít i přes pět milionů trojúhelníků, aby byly co nejdetailnější a celá scéna tak může být velice komplexní, v čemž tkví síla Mesh Shadingu. Samotné využití LOD samozřejmě není nic nového a převratného. 
 
 
NVIDIA připravila na svém blogu obsáhlý příspěvek o turingovských shaderech a celou architekturu Turingu více popisuje zde. Pokud máte zájem, můžete se ponořit do čtení a podívat se na příklady. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek