www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA ukázala přednosti turingovského Mesh Shadingu v demu

NVIDIA ukázala přednosti turingovského Mesh Shadingu v demu
, , aktualita
Mesh Shading je jedna z novinek, kterou s sebou přinesly grafické karty Turing. Dle popisu je to nový shaderový model pro vertexy, tesselaci a geometrii pro zpracování více objektů ve scéně a nyní už NVIDIA názorně předvedla, o čem to je.
reklama
Konkrétně se můžeme podívat na Asteroids Mesh Shaders Demo, které se týká nových Turing Mesh Shaders, takže pro jejich využití musíme mít k dispozici jednu z karet GeForce RTX 2000 nebo TITAN RTX. Demo si už tak může stáhnout a vyzkoušet každý, kdo takovou kartu má a prolétnout se v pásu asteroidů s možností nastavit si několik úrovní kvality, atp. 
 
 
Ti ostatní se mohou alespoň podívat na video a přečíst si, o čem to celé je. Technologie se týká nových programovatelných geometrických shadingových pipeline, které mají "dramaticky vylepšit výkon a kvalitu obrazu při vykreslování vysokých počtů komplexních objektů ve scéně". V následujícím demu se využívají výhradně Mesh Shadery a naopak vůbec není využita klasická tessellace, takže ta nestojí za vysokými detaily geometrie asteroidů v demu. 
 
​  
Ve zkratce má jít o využití výhod "compute programmingu" v grafické pipeline, která je tak více programovatelná a díky tomu se může lépe pracovat s pohledovým ořezáváním či s detaily geometrie. Podávejme se třeba na následující úrovně LOD - Level of Detail - které závisí na vzdálenosti od kamery i poloze. Ty nejvzdálenější objekty mají třeba jen 20 trojúhelníků, a to v případě, kdy je stejně vidíme víceméně jen jako pár pixelů. Nejbližší objekty pak mohou mít i přes pět milionů trojúhelníků, aby byly co nejdetailnější a celá scéna tak může být velice komplexní, v čemž tkví síla Mesh Shadingu. Samotné využití LOD samozřejmě není nic nového a převratného. 
 
 
NVIDIA připravila na svém blogu obsáhlý příspěvek o turingovských shaderech a celou architekturu Turingu více popisuje zde. Pokud máte zájem, můžete se ponořit do čtení a podívat se na příklady. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře