www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA ukázala přednosti turingovského Mesh Shadingu v demu

NVIDIA ukázala přednosti turingovského Mesh Shadingu v demu
, , aktualita
Mesh Shading je jedna z novinek, kterou s sebou přinesly grafické karty Turing. Dle popisu je to nový shaderový model pro vertexy, tesselaci a geometrii pro zpracování více objektů ve scéně a nyní už NVIDIA názorně předvedla, o čem to je.
K oblíbeným
reklama
Konkrétně se můžeme podívat na Asteroids Mesh Shaders Demo, které se týká nových Turing Mesh Shaders, takže pro jejich využití musíme mít k dispozici jednu z karet GeForce RTX 2000 nebo TITAN RTX. Demo si už tak může stáhnout a vyzkoušet každý, kdo takovou kartu má a prolétnout se v pásu asteroidů s možností nastavit si několik úrovní kvality, atp. 
 
 
Ti ostatní se mohou alespoň podívat na video a přečíst si, o čem to celé je. Technologie se týká nových programovatelných geometrických shadingových pipeline, které mají "dramaticky vylepšit výkon a kvalitu obrazu při vykreslování vysokých počtů komplexních objektů ve scéně". V následujícím demu se využívají výhradně Mesh Shadery a naopak vůbec není využita klasická tessellace, takže ta nestojí za vysokými detaily geometrie asteroidů v demu. 
 
​  
Ve zkratce má jít o využití výhod "compute programmingu" v grafické pipeline, která je tak více programovatelná a díky tomu se může lépe pracovat s pohledovým ořezáváním či s detaily geometrie. Podávejme se třeba na následující úrovně LOD - Level of Detail - které závisí na vzdálenosti od kamery i poloze. Ty nejvzdálenější objekty mají třeba jen 20 trojúhelníků, a to v případě, kdy je stejně vidíme víceméně jen jako pár pixelů. Nejbližší objekty pak mohou mít i přes pět milionů trojúhelníků, aby byly co nejdetailnější a celá scéna tak může být velice komplexní, v čemž tkví síla Mesh Shadingu. Samotné využití LOD samozřejmě není nic nového a převratného. 
 
 
NVIDIA připravila na svém blogu obsáhlý příspěvek o turingovských shaderech a celou architekturu Turingu více popisuje zde. Pokud máte zájem, můžete se ponořit do čtení a podívat se na příklady. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář