www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nvidia uvedla mobilní grafiky GeForce MX230 a MX250

Nvidia uvedla mobilní grafiky GeForce MX230 a MX250
, , aktualita
Společnost Nvidia v tichosti představila dva nové mobilní grafické čipy GeForce MX230 a MX250. Ty budou tvořit nový základ pro notebooky, které slibují vyšší výkon než integrované grafické čipy v procesorech.
K oblíbeným
reklama
V nabídce mobilních grafických čipů Nvidia se nově objevily modely GeForce MX230 a MX250. Společnost Nvidia ale nebyla moc sdílná, takže víme jen několik základních detailů. Proti minulému modelu MX130 s Maxwellem nový čip MX230 postavený na architektuře Pascal podporuje Nvidia GPU Boost 3.0 místo verze 2.0. MX150 měla už také Pascala, a tedy i GPU Boost 3.0, takže zde se u MX250 rovněž s Pascalem nic nemění. Nové modely přichází s podporou OpenGL 4.6 místo 4.5. Nvidia hovoří také o podpoře Vulcan API 1.1 a OpenCL 1.2. Všechny nové modely jsou párovány s pamětmi GDDR5 (MX130 jako jediná mohla mít i DDR3 paměti).
 
Nvidia GeForce MX250
 
Nvidia neřekla nic o taktech nebo počtech CUDA jader, ty tak můžeme jen odhadovat. Společnost však zveřejnila relativní výkon ve srovnání s integrovaným Intelem UHD 620 s procesorem Intel Core i5-8265U. Tvrdí, že MX230 je 2,6× výkonnější (MX130 byl 2,5× lepší), takže došlo jen k minimálnímu nárůstu výkonu. U MX250 hovoří o 3,5× nárůstu ve srovnání s Intelem, nicméně MX150 hovořila dokonce o 4× vyšším výkonu, takže nová MX250 by dle tohoto měla být dokonce slabší než původní MX150. Pokud by MX250 byla jen lehce inovovanou MX150, pak by měla 384 CUDA jader a 64bitovou sběrnici pamětí, to ale zatím nelze potvrdit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala