www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA vypouští na trh také GeForce GTX 1070 s GDDR5X

NVIDIA vypouští na trh také GeForce GTX 1070 s GDDR5X
, , aktualita
NVIDIA nedávno vyslala na trh grafické karty GeForce GTX 1060, které jsou vybaveny čipem GP104 a GDDR5X. Nyní si něco podobného přichystala také pro GTX 1070 a jednu z prvních takových karet s GDDR5X připravil ZOTAC. 
K oblíbeným
reklama
Grafické karty GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X jsou založeny na čipu GP104 a ne GP106 jako původní verze, ale přesto můžeme očekávat ten samý výkon. Není divu, že samotná NVIDIA ani nepovažuje za nutné, aby se o těchto kartách oficiálně zmiňovala a připravovala jim nějaké uvedení na trh. Rovněž je jasné i to, že zde jde především o využití nespotřebovaných zásob a v případě nových GTX 1060 jde evidentně i o čipy GP104, které se nehodily ani pro GTX 1070. A rovněž jde o paměti GDDR5X, protože NVIDIA mohla klidně opět použít GDDR5 a vůbec nic by se nestalo. 
 
 
Vypadá to také, že jde především o kupy nezpracovaných pamětí GDDR5X, jichž se NVIDIA potřebuje zbavit. Začne jimi totiž vybavovat, respektive to umožní svým AIB partnerům, i karty GeForce GTX 1070 a stejně jako v případě nových verzí 1060 ani zde asi nemůžeme očekávat nějaký rozdíl ve výkonu. 
 
Jednou z prvních takových karet má být ZOTAC GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5X model ZT-P10700Q-10P. Není divu, že tato karta bude už ve výchozí podobě přetaktovaná, ovšem i přes využití pamětí GDDR5X je bude provozovat na 8,2 GHz. Ty by ale v zásadě měly zvládnout takty i kolem 10 GHz, ale o to se už musí každý pokusit sám a je otázka, co tím vůbec může získat. 
 
Takty GPU na nové ZT-P10700Q-10P jsou konkrétně 1607 až 1797 MHz, přičemž model GDDR5 AMP Extreme s GDDR5 zvládne až 1805 MHz, ale těch 7 MHz už nehraje roli. Jde především o to, že NVIDIA stále ještě vypouští na trh nová SKU generace Pascal a nové Turingy střední třídy jsou stále v nedohlednu, i když jisté náznaky chystané RTX 2060 tu jsou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek