www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA vypouští na trh také GeForce GTX 1070 s GDDR5X

NVIDIA vypouští na trh také GeForce GTX 1070 s GDDR5X
, , aktualita
NVIDIA nedávno vyslala na trh grafické karty GeForce GTX 1060, které jsou vybaveny čipem GP104 a GDDR5X. Nyní si něco podobného přichystala také pro GTX 1070 a jednu z prvních takových karet s GDDR5X připravil ZOTAC. 
K oblíbeným
reklama
Grafické karty GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X jsou založeny na čipu GP104 a ne GP106 jako původní verze, ale přesto můžeme očekávat ten samý výkon. Není divu, že samotná NVIDIA ani nepovažuje za nutné, aby se o těchto kartách oficiálně zmiňovala a připravovala jim nějaké uvedení na trh. Rovněž je jasné i to, že zde jde především o využití nespotřebovaných zásob a v případě nových GTX 1060 jde evidentně i o čipy GP104, které se nehodily ani pro GTX 1070. A rovněž jde o paměti GDDR5X, protože NVIDIA mohla klidně opět použít GDDR5 a vůbec nic by se nestalo. 
 
 
Vypadá to také, že jde především o kupy nezpracovaných pamětí GDDR5X, jichž se NVIDIA potřebuje zbavit. Začne jimi totiž vybavovat, respektive to umožní svým AIB partnerům, i karty GeForce GTX 1070 a stejně jako v případě nových verzí 1060 ani zde asi nemůžeme očekávat nějaký rozdíl ve výkonu. 
 
Jednou z prvních takových karet má být ZOTAC GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5X model ZT-P10700Q-10P. Není divu, že tato karta bude už ve výchozí podobě přetaktovaná, ovšem i přes využití pamětí GDDR5X je bude provozovat na 8,2 GHz. Ty by ale v zásadě měly zvládnout takty i kolem 10 GHz, ale o to se už musí každý pokusit sám a je otázka, co tím vůbec může získat. 
 
Takty GPU na nové ZT-P10700Q-10P jsou konkrétně 1607 až 1797 MHz, přičemž model GDDR5 AMP Extreme s GDDR5 zvládne až 1805 MHz, ale těch 7 MHz už nehraje roli. Jde především o to, že NVIDIA stále ještě vypouští na trh nová SKU generace Pascal a nové Turingy střední třídy jsou stále v nedohlednu, i když jisté náznaky chystané RTX 2060 tu jsou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková