www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA vypouští na trh také GeForce GTX 1070 s GDDR5X

NVIDIA vypouští na trh také GeForce GTX 1070 s GDDR5X
, , aktualita
NVIDIA nedávno vyslala na trh grafické karty GeForce GTX 1060, které jsou vybaveny čipem GP104 a GDDR5X. Nyní si něco podobného přichystala také pro GTX 1070 a jednu z prvních takových karet s GDDR5X připravil ZOTAC. 
reklama
Grafické karty GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X jsou založeny na čipu GP104 a ne GP106 jako původní verze, ale přesto můžeme očekávat ten samý výkon. Není divu, že samotná NVIDIA ani nepovažuje za nutné, aby se o těchto kartách oficiálně zmiňovala a připravovala jim nějaké uvedení na trh. Rovněž je jasné i to, že zde jde především o využití nespotřebovaných zásob a v případě nových GTX 1060 jde evidentně i o čipy GP104, které se nehodily ani pro GTX 1070. A rovněž jde o paměti GDDR5X, protože NVIDIA mohla klidně opět použít GDDR5 a vůbec nic by se nestalo. 
 
 
Vypadá to také, že jde především o kupy nezpracovaných pamětí GDDR5X, jichž se NVIDIA potřebuje zbavit. Začne jimi totiž vybavovat, respektive to umožní svým AIB partnerům, i karty GeForce GTX 1070 a stejně jako v případě nových verzí 1060 ani zde asi nemůžeme očekávat nějaký rozdíl ve výkonu. 
 
Jednou z prvních takových karet má být ZOTAC GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5X model ZT-P10700Q-10P. Není divu, že tato karta bude už ve výchozí podobě přetaktovaná, ovšem i přes využití pamětí GDDR5X je bude provozovat na 8,2 GHz. Ty by ale v zásadě měly zvládnout takty i kolem 10 GHz, ale o to se už musí každý pokusit sám a je otázka, co tím vůbec může získat. 
 
Takty GPU na nové ZT-P10700Q-10P jsou konkrétně 1607 až 1797 MHz, přičemž model GDDR5 AMP Extreme s GDDR5 zvládne až 1805 MHz, ale těch 7 MHz už nehraje roli. Jde především o to, že NVIDIA stále ještě vypouští na trh nová SKU generace Pascal a nové Turingy střední třídy jsou stále v nedohlednu, i když jisté náznaky chystané RTX 2060 tu jsou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety
Společnost Wacom uvedla novou verzi svého pera pro tablety. Nese název Pen Pro Slim a už podle svého názvu je jasné, že je užší než výchozí verze. Výrobce tak slibuje nižší únavu prstů při dlouhodobé práci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI
Nejnovější domácí bezpečnostní kamera od Yi Technology přichází s vylepšeným systémem umělé inteligence, který by měl spolehlivěji rozpoznat osobu. Hlavním lákadlem bude i tentokrát atraktivní cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
16.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář