www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA vypouští na trh také GeForce GTX 1070 s GDDR5X

NVIDIA vypouští na trh také GeForce GTX 1070 s GDDR5X
, , aktualita
NVIDIA nedávno vyslala na trh grafické karty GeForce GTX 1060, které jsou vybaveny čipem GP104 a GDDR5X. Nyní si něco podobného přichystala také pro GTX 1070 a jednu z prvních takových karet s GDDR5X připravil ZOTAC. 
reklama
Grafické karty GeForce GTX 1060 s paměťmi GDDR5X jsou založeny na čipu GP104 a ne GP106 jako původní verze, ale přesto můžeme očekávat ten samý výkon. Není divu, že samotná NVIDIA ani nepovažuje za nutné, aby se o těchto kartách oficiálně zmiňovala a připravovala jim nějaké uvedení na trh. Rovněž je jasné i to, že zde jde především o využití nespotřebovaných zásob a v případě nových GTX 1060 jde evidentně i o čipy GP104, které se nehodily ani pro GTX 1070. A rovněž jde o paměti GDDR5X, protože NVIDIA mohla klidně opět použít GDDR5 a vůbec nic by se nestalo. 
 
 
Vypadá to také, že jde především o kupy nezpracovaných pamětí GDDR5X, jichž se NVIDIA potřebuje zbavit. Začne jimi totiž vybavovat, respektive to umožní svým AIB partnerům, i karty GeForce GTX 1070 a stejně jako v případě nových verzí 1060 ani zde asi nemůžeme očekávat nějaký rozdíl ve výkonu. 
 
Jednou z prvních takových karet má být ZOTAC GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5X model ZT-P10700Q-10P. Není divu, že tato karta bude už ve výchozí podobě přetaktovaná, ovšem i přes využití pamětí GDDR5X je bude provozovat na 8,2 GHz. Ty by ale v zásadě měly zvládnout takty i kolem 10 GHz, ale o to se už musí každý pokusit sám a je otázka, co tím vůbec může získat. 
 
Takty GPU na nové ZT-P10700Q-10P jsou konkrétně 1607 až 1797 MHz, přičemž model GDDR5 AMP Extreme s GDDR5 zvládne až 1805 MHz, ale těch 7 MHz už nehraje roli. Jde především o to, že NVIDIA stále ještě vypouští na trh nová SKU generace Pascal a nové Turingy střední třídy jsou stále v nedohlednu, i když jisté náznaky chystané RTX 2060 tu jsou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn
Routery MikroTik jsou nadále ohrožený tzv. cryptojackingem. Ačkoliv výrobce chybu dávno opravil, počet nakažených zařízení roste. Dokazuje to, že uživatelé obvykle podceňují aktualizace firmwaru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
Včera, aktualita, Jan Vítek