www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci

NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
, , aktualita
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
K oblíbeným
reklama
Nvidia Creator Ready Driver jsou určeny pro GeForce generace Pascal, Volta a Turing, čili GTX 1000 a novějších karet, takže nejde o ovladače pro vyložené pracovní stanice založené na kartách řady Quadro, ale na běžné a svým určením herní karty. Může tak jít o zlatou střední cestu pro ty, kteří chtějí na své sestavě především pracovat, ale zároveň nemají prostředky pro koupi drahé grafiky Quadro. 
 
 
NVIDIA k dobru přidala vyjádření zástupce firmy Autodesk, který si pochvaluje vyšší úroveň podpory aplikací, které pomáhá vytvářet. Jako vůbec první verze budou k dispozici Creator Ready Driver 419.67, přičemž ty si můžeme stáhnout zatím pouze pro Windows 10 64bit a je otázka, zda se vůbec dočkají třeba uživatelé systému Windows 7, ale to jen těžko vzhledem k tomu, že tento OS už ani ne za rok končí, respektive mu končí i rozšířená podpora. 
 
 
Jak se dalo očekávat, NVIDIA bude ladit i výkon nových ovladačů ve vybraných aplikacích, takže tu máme až 13 procent navíc v Blender Cycles, shodně 9 procent v Adobe Photoshop CC a Premiere Pro CC a plus 8 procent v Cinema 4D. 
 
Nové ovladače byly také vyladěny pro Autodesk Arnold, Unreal Engine 4.22, REDCINE-X Pro, Adobe Light room a Substance Designer. Lze očekávat, že podobně jako v případě Game Ready Driver budou přicházet další verze s optimalizací dalších aplikací, ale není jasné, v jaké kadenci. 
 
 
NVIDIA také nabízí pomoc při rozhodování, zda si máme vybrat Game Ready Driver, nebo Creator Ready Driver. Tvrdí, že veškeré ovladače nabízejí plnou podporu pro hry i různé aplikace pro tvorbu obsahu či jiné. V tomto ohledu tak mezi nimi není rozdíl, ale pokud se někdo považuje hlavně za hráče, který preferuje brzkou podporu nejnovějších her, přirozeně si vybere Game Ready Driver. Pokud na svém počítači ale spíše tvoříme design, grafiku, stříháme video a hledáme hlavně stabilitu a kvalitní prostředí pro práci, Creator Ready Drivers jsou jasnou volbou. 
 
To tedy napovídá, že nové Creator Ready Drivers nebudou aktualizovány tak často jako herní ovladače, což je logický důsledek toho, že NVIDIA cíli především na stabilitu. 
 
Zdroj: NVIDIA via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek