www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci

NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
, , aktualita
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
K oblíbeným
reklama
Nvidia Creator Ready Driver jsou určeny pro GeForce generace Pascal, Volta a Turing, čili GTX 1000 a novějších karet, takže nejde o ovladače pro vyložené pracovní stanice založené na kartách řady Quadro, ale na běžné a svým určením herní karty. Může tak jít o zlatou střední cestu pro ty, kteří chtějí na své sestavě především pracovat, ale zároveň nemají prostředky pro koupi drahé grafiky Quadro. 
 
 
NVIDIA k dobru přidala vyjádření zástupce firmy Autodesk, který si pochvaluje vyšší úroveň podpory aplikací, které pomáhá vytvářet. Jako vůbec první verze budou k dispozici Creator Ready Driver 419.67, přičemž ty si můžeme stáhnout zatím pouze pro Windows 10 64bit a je otázka, zda se vůbec dočkají třeba uživatelé systému Windows 7, ale to jen těžko vzhledem k tomu, že tento OS už ani ne za rok končí, respektive mu končí i rozšířená podpora. 
 
 
Jak se dalo očekávat, NVIDIA bude ladit i výkon nových ovladačů ve vybraných aplikacích, takže tu máme až 13 procent navíc v Blender Cycles, shodně 9 procent v Adobe Photoshop CC a Premiere Pro CC a plus 8 procent v Cinema 4D. 
 
Nové ovladače byly také vyladěny pro Autodesk Arnold, Unreal Engine 4.22, REDCINE-X Pro, Adobe Light room a Substance Designer. Lze očekávat, že podobně jako v případě Game Ready Driver budou přicházet další verze s optimalizací dalších aplikací, ale není jasné, v jaké kadenci. 
 
 
NVIDIA také nabízí pomoc při rozhodování, zda si máme vybrat Game Ready Driver, nebo Creator Ready Driver. Tvrdí, že veškeré ovladače nabízejí plnou podporu pro hry i různé aplikace pro tvorbu obsahu či jiné. V tomto ohledu tak mezi nimi není rozdíl, ale pokud se někdo považuje hlavně za hráče, který preferuje brzkou podporu nejnovějších her, přirozeně si vybere Game Ready Driver. Pokud na svém počítači ale spíše tvoříme design, grafiku, stříháme video a hledáme hlavně stabilitu a kvalitní prostředí pro práci, Creator Ready Drivers jsou jasnou volbou. 
 
To tedy napovídá, že nové Creator Ready Drivers nebudou aktualizovány tak často jako herní ovladače, což je logický důsledek toho, že NVIDIA cíli především na stabilitu. 
 
Zdroj: NVIDIA via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková