www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA využije ve speciálních GTX 1060 čipy z GTX 1070

NVIDIA využije ve speciálních GTX 1060 čipy z GTX 1070
, , aktualita
GeForce GTX 1060 se dočkala počtu přepracování jako málokterá jiná karta. Existují již čtyři její varianty a nyní se chystá pátá, která se však nejspíše nedostane na všechny trhy. Půjde o verzi s osekaným čipem z GTX 1070.
reklama
Dvě základní varianty karty NVIDIA GeForce GTX 1060 čítají verzi se 6 GB paměti a více CUDA jádry, zatímco model se 3 GB paměti je zároveň o něco slabší. Nemá tak 1280 CUDA jader, ale 1152. Pak NVIDIA připravila GeForce GTX 1060 vybavenou rychlejšími paměťmi s propustností 9 Gb/s na pin a na trh se ještě dostala exkluzivně čínská verze s celkovými 5 GB paměti v bufferu. To jsou tak již čtyři známé verze této karty a nyní se chystá pátá, která však bude nejspíše určena také jen pro čínský trh. 
 
 
Nicméně, pokud jsou informace o nové verzi pravdivé, pak by nám to stejně mohlo být celkem jedno. Využití GPU z karty GTX 1070 sice vypadá nadějně, ovšem ve skutečnosti má jít o čip osekaný na úroveň běžné 6GB verze karty.  
 
GeForce GTX 1080 a 1070 jsou založeny na GPU GP104, zatímco GTX 1060 na GP106 v různých verzích. Na trhu se přitom už jednou objevila GeForce GTX 1060 3GB s čipsem GP104-140, ale nyní jde o osekaný GP104-300 z karty GTX 1070, který se uplatní na kartě nižší třídy v podobě nového SKU s označením GP104-150. 
 
Vypadá to tak, že NVIDIA má v zásobě mnoho málo povedených čipů GP104, které se nehodí ani pro GTX 1070, ale oněch 1280 CUDA jader v potřebných jednotkách SM by se v nich ještě našlo. Uplatnit se tak mají na kartách, které budou svými specifikacemi zcela odpovídat modelu GTX 1060 6GB a to samé tak bude platit i o výkonu. Karty se ale mohou lišit svou spotřebou a výdejem tepla, i když asi nijak výrazně. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů