www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA využije ve speciálních GTX 1060 čipy z GTX 1070

NVIDIA využije ve speciálních GTX 1060 čipy z GTX 1070
, , aktualita
GeForce GTX 1060 se dočkala počtu přepracování jako málokterá jiná karta. Existují již čtyři její varianty a nyní se chystá pátá, která se však nejspíše nedostane na všechny trhy. Půjde o verzi s osekaným čipem z GTX 1070.
reklama
Dvě základní varianty karty NVIDIA GeForce GTX 1060 čítají verzi se 6 GB paměti a více CUDA jádry, zatímco model se 3 GB paměti je zároveň o něco slabší. Nemá tak 1280 CUDA jader, ale 1152. Pak NVIDIA připravila GeForce GTX 1060 vybavenou rychlejšími paměťmi s propustností 9 Gb/s na pin a na trh se ještě dostala exkluzivně čínská verze s celkovými 5 GB paměti v bufferu. To jsou tak již čtyři známé verze této karty a nyní se chystá pátá, která však bude nejspíše určena také jen pro čínský trh. 
 
 
Nicméně, pokud jsou informace o nové verzi pravdivé, pak by nám to stejně mohlo být celkem jedno. Využití GPU z karty GTX 1070 sice vypadá nadějně, ovšem ve skutečnosti má jít o čip osekaný na úroveň běžné 6GB verze karty.  
 
GeForce GTX 1080 a 1070 jsou založeny na GPU GP104, zatímco GTX 1060 na GP106 v různých verzích. Na trhu se přitom už jednou objevila GeForce GTX 1060 3GB s čipsem GP104-140, ale nyní jde o osekaný GP104-300 z karty GTX 1070, který se uplatní na kartě nižší třídy v podobě nového SKU s označením GP104-150. 
 
Vypadá to tak, že NVIDIA má v zásobě mnoho málo povedených čipů GP104, které se nehodí ani pro GTX 1070, ale oněch 1280 CUDA jader v potřebných jednotkách SM by se v nich ještě našlo. Uplatnit se tak mají na kartách, které budou svými specifikacemi zcela odpovídat modelu GTX 1060 6GB a to samé tak bude platit i o výkonu. Karty se ale mohou lišit svou spotřebou a výdejem tepla, i když asi nijak výrazně. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář