www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA zahajuje palbu, připravila ne refresh, ale i nové SUPER RTX

NVIDIA zahajuje palbu, připravila ne refresh, ale i nové SUPER RTX
, , aktualita
Na svět se dostaly už téměř nové zásadní informace o tom, jak chce NVIDIA zachytit 7nm nástup firmy AMD a jejích Radeonů Navi. Vypadá to, že nechce nic ponechat náhodě a připravuje kompletní obměnu svých GeForce RTX 2000. Včetně Ti. 
K oblíbeným
reklama
Server wccftech se zde odvolává na své "spolehlivé zdroje", dle nichž tu nebudou jen SUPER verze karet 2060, 2070 a 2080, ale také nová 2080 Ti. Zatím není jasné, jak se tyto karty budou jmenovat, ale to je na tom všem nejméně podstatné. Podstatné je, že nemá jít pouze o refresh předchozích karet, ale spíše zbrusu novou řadu s kartami jako RTX 2080 Ti SUPER. Ale jak bylo řečeno, uvidíme, jak se budou jmenovat. 
 
 
Dříve se mluvilo o kartách s trošku vyšším počtem CUDA jednotek či s lepšími paměťmi, ovšem skutečnost má být ještě zajímavější a celé to dle zdroje informací odstartuje už 21. června, takže dva týdny před tím, než se na trh dostanou první Navi. Toto datum se však může ještě posunout, ostatně NVIDIA s ohledem na svůj teaser SUPER žádné konkrétní nezměnila.
 
Můžeme se jednak těšit na to, že ceny aktuálních verzí karet RTX půjdou dolů, a to veškerých modelů od 2060 po 2080 Ti, i když právě 2080 Ti se to může týkat až později, protože nová verze nemá přijít ve stejnou dobu jako ostatní. 
 
RTX 2080 Ti SUPER má totiž využít zbrusu nový čip, a to nic, co bylo už dříve použito pro Titan či jinou kartu. Má být navíc kompletně odemknut z hlediska TDP, takže výrobci karet se budou moci v tomto ohledu opravdu vyřádit. Zatím není známá konfigurace tohoto čipu, ale očekávat můžeme něco mnohem lepšího vzhledem k tomu, že tu bude i nová RTX 2080 SUPER 11GB.
 
Ano, RTX 2080 SUPER bude založena na GPU z karty 2080 Ti, a to opět odemčeném z hlediska TDP, ale to automaticky neznamená, že bude mít stejný počet CUDA a jiných jader. Má však disponovat 11 GB paměti. 
 
NVIDIA RTX 2070 Ti SUPER s 8 GB paměti bude už zbrusu nové SKU, o němž se zatím nic jiného neví. NVIDIA RTX 2070 SUPER 8GB bude obsahovat GPU z modelu 2080, také odemčené pro OC, i když nejspíše ne se stejným počtem jader jako dnešní 2080. A nakonec tu máme NVIDIA RTX 2060 SUPER 8GB, která se zase posune blíže k dnešnímu modelu RTX 2070 a už tu také nebude kritizovaných 6 GB RAM. 
 
Nové verze karet by měly víceméně nahradit ty staré, což platí i pro jejich ceny. Znamená to tak, že starší budou zlevněny a časem asi doprodány a zmizí z trhu. AMD Navi tak půjdou už proti novým kartám SUPER a můžeme jen hádat, co to bude znamenat. AMD to mohlo čekat a buď má něco v rukávu, nebo bude moci reagovat jen tím, že sníží cenu, což by v době ještě před uvedením karet na trh jistě bolelo. 
 
Toť informace serveru wccftech, které snad už budou odpovídat tomu, co si NVIDIA opravdu chystá. Vypadá to celkem uvěřitelně a nyní tu máme i potvrzení od VideoCardz.
 
Zdroj: wccftech  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře