www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA zahajuje palbu, připravila ne refresh, ale i nové SUPER RTX

NVIDIA zahajuje palbu, připravila ne refresh, ale i nové SUPER RTX
, , aktualita
Na svět se dostaly už téměř nové zásadní informace o tom, jak chce NVIDIA zachytit 7nm nástup firmy AMD a jejích Radeonů Navi. Vypadá to, že nechce nic ponechat náhodě a připravuje kompletní obměnu svých GeForce RTX 2000. Včetně Ti. 
K oblíbeným
reklama
Server wccftech se zde odvolává na své "spolehlivé zdroje", dle nichž tu nebudou jen SUPER verze karet 2060, 2070 a 2080, ale také nová 2080 Ti. Zatím není jasné, jak se tyto karty budou jmenovat, ale to je na tom všem nejméně podstatné. Podstatné je, že nemá jít pouze o refresh předchozích karet, ale spíše zbrusu novou řadu s kartami jako RTX 2080 Ti SUPER. Ale jak bylo řečeno, uvidíme, jak se budou jmenovat. 
 
 
Dříve se mluvilo o kartách s trošku vyšším počtem CUDA jednotek či s lepšími paměťmi, ovšem skutečnost má být ještě zajímavější a celé to dle zdroje informací odstartuje už 21. června, takže dva týdny před tím, než se na trh dostanou první Navi. Toto datum se však může ještě posunout, ostatně NVIDIA s ohledem na svůj teaser SUPER žádné konkrétní nezměnila.
 
Můžeme se jednak těšit na to, že ceny aktuálních verzí karet RTX půjdou dolů, a to veškerých modelů od 2060 po 2080 Ti, i když právě 2080 Ti se to může týkat až později, protože nová verze nemá přijít ve stejnou dobu jako ostatní. 
 
RTX 2080 Ti SUPER má totiž využít zbrusu nový čip, a to nic, co bylo už dříve použito pro Titan či jinou kartu. Má být navíc kompletně odemknut z hlediska TDP, takže výrobci karet se budou moci v tomto ohledu opravdu vyřádit. Zatím není známá konfigurace tohoto čipu, ale očekávat můžeme něco mnohem lepšího vzhledem k tomu, že tu bude i nová RTX 2080 SUPER 11GB.
 
Ano, RTX 2080 SUPER bude založena na GPU z karty 2080 Ti, a to opět odemčeném z hlediska TDP, ale to automaticky neznamená, že bude mít stejný počet CUDA a jiných jader. Má však disponovat 11 GB paměti. 
 
NVIDIA RTX 2070 Ti SUPER s 8 GB paměti bude už zbrusu nové SKU, o němž se zatím nic jiného neví. NVIDIA RTX 2070 SUPER 8GB bude obsahovat GPU z modelu 2080, také odemčené pro OC, i když nejspíše ne se stejným počtem jader jako dnešní 2080. A nakonec tu máme NVIDIA RTX 2060 SUPER 8GB, která se zase posune blíže k dnešnímu modelu RTX 2070 a už tu také nebude kritizovaných 6 GB RAM. 
 
Nové verze karet by měly víceméně nahradit ty staré, což platí i pro jejich ceny. Znamená to tak, že starší budou zlevněny a časem asi doprodány a zmizí z trhu. AMD Navi tak půjdou už proti novým kartám SUPER a můžeme jen hádat, co to bude znamenat. AMD to mohlo čekat a buď má něco v rukávu, nebo bude moci reagovat jen tím, že sníží cenu, což by v době ještě před uvedením karet na trh jistě bolelo. 
 
Toť informace serveru wccftech, které snad už budou odpovídat tomu, co si NVIDIA opravdu chystá. Vypadá to celkem uvěřitelně a nyní tu máme i potvrzení od VideoCardz.
 
Zdroj: wccftech  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře