www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA zahajuje palbu, připravila ne refresh, ale i nové SUPER RTX

NVIDIA zahajuje palbu, připravila ne refresh, ale i nové SUPER RTX
, , aktualita
Na svět se dostaly už téměř nové zásadní informace o tom, jak chce NVIDIA zachytit 7nm nástup firmy AMD a jejích Radeonů Navi. Vypadá to, že nechce nic ponechat náhodě a připravuje kompletní obměnu svých GeForce RTX 2000. Včetně Ti. 
K oblíbeným
reklama
Server wccftech se zde odvolává na své "spolehlivé zdroje", dle nichž tu nebudou jen SUPER verze karet 2060, 2070 a 2080, ale také nová 2080 Ti. Zatím není jasné, jak se tyto karty budou jmenovat, ale to je na tom všem nejméně podstatné. Podstatné je, že nemá jít pouze o refresh předchozích karet, ale spíše zbrusu novou řadu s kartami jako RTX 2080 Ti SUPER. Ale jak bylo řečeno, uvidíme, jak se budou jmenovat. 
 
 
Dříve se mluvilo o kartách s trošku vyšším počtem CUDA jednotek či s lepšími paměťmi, ovšem skutečnost má být ještě zajímavější a celé to dle zdroje informací odstartuje už 21. června, takže dva týdny před tím, než se na trh dostanou první Navi. Toto datum se však může ještě posunout, ostatně NVIDIA s ohledem na svůj teaser SUPER žádné konkrétní nezměnila.
 
Můžeme se jednak těšit na to, že ceny aktuálních verzí karet RTX půjdou dolů, a to veškerých modelů od 2060 po 2080 Ti, i když právě 2080 Ti se to může týkat až později, protože nová verze nemá přijít ve stejnou dobu jako ostatní. 
 
RTX 2080 Ti SUPER má totiž využít zbrusu nový čip, a to nic, co bylo už dříve použito pro Titan či jinou kartu. Má být navíc kompletně odemknut z hlediska TDP, takže výrobci karet se budou moci v tomto ohledu opravdu vyřádit. Zatím není známá konfigurace tohoto čipu, ale očekávat můžeme něco mnohem lepšího vzhledem k tomu, že tu bude i nová RTX 2080 SUPER 11GB.
 
Ano, RTX 2080 SUPER bude založena na GPU z karty 2080 Ti, a to opět odemčeném z hlediska TDP, ale to automaticky neznamená, že bude mít stejný počet CUDA a jiných jader. Má však disponovat 11 GB paměti. 
 
NVIDIA RTX 2070 Ti SUPER s 8 GB paměti bude už zbrusu nové SKU, o němž se zatím nic jiného neví. NVIDIA RTX 2070 SUPER 8GB bude obsahovat GPU z modelu 2080, také odemčené pro OC, i když nejspíše ne se stejným počtem jader jako dnešní 2080. A nakonec tu máme NVIDIA RTX 2060 SUPER 8GB, která se zase posune blíže k dnešnímu modelu RTX 2070 a už tu také nebude kritizovaných 6 GB RAM. 
 
Nové verze karet by měly víceméně nahradit ty staré, což platí i pro jejich ceny. Znamená to tak, že starší budou zlevněny a časem asi doprodány a zmizí z trhu. AMD Navi tak půjdou už proti novým kartám SUPER a můžeme jen hádat, co to bude znamenat. AMD to mohlo čekat a buď má něco v rukávu, nebo bude moci reagovat jen tím, že sníží cenu, což by v době ještě před uvedením karet na trh jistě bolelo. 
 
Toť informace serveru wccftech, které snad už budou odpovídat tomu, co si NVIDIA opravdu chystá. Vypadá to celkem uvěřitelně a nyní tu máme i potvrzení od VideoCardz.
 
Zdroj: wccftech  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů