www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA zavádí pro monitory certifikaci G-Sync Compatible

NVIDIA zavádí pro monitory certifikaci G-Sync Compatible
, , aktualita
NVIDIA rozšířila kompatibilitu synchronizace mezi výstupem grafické karty a monitorem i na některé modely s Adaptive-Sync. Nyní si toto téma trošku rozvedeme, a to i o provedené testy, certifikaci a především pak podporu necertifikovaných LCD.
reklama
Na trhu již máme řadu monitorů, které podporují Adaptive-Sync / FreeSync, a to od společností Acer, AOC, Asus a BenQ, přičemž ty nově ponesou také certifikaci G-Sync Compatible. To znamená, že půjde o zcela základní verzi G-Sync znamenající to, že bude synchronizován obraz tak, aby se netrhal, neblikal, neměl artefakty a zkrátka byl co nejplynulejší, samozřejmě s ohledem na to, jaká bude snímkovací frekvence daná výkonem použité sestavy. 
 
 
Pak tu máme základní G-Sync, které zahrnuje na 300 testů obrazové kvality a vypadá to, že tato certifikace bude určena už jen pro ty monitory, které jsou opravdu určeny pro G-Sync a mají i příslušný hardware. Nakonec to je G-Sync Ultimate s ještě lepším procesorem a také podporou HDR s jasem 1000 cd/m2.  
 
 
NVIDIA evidentně našlapuje s podporou Adaptive-Sync velice opatrně, což je pochopitelné vzhledem k tomu, kolik stojí monitory vybavené podporou G-Sync. Pokud by se mělo mezi tyto technologie dát rovnítko, NVIDIA by tím jednak naštvala mnohé zákazníky a především by pak těžko přinutila ty budoucí přemýšlet o investici do G-Sync. Nicméně i tak nám má podpora Adaptive-Sync zajistit to hlavní, kvůli čemu lidé synchronizaci chtějí. 
 
 
Právě proto NVIDIA říká, že monitory G-Sync a G-Sync Ultimate musí projít 300 testy obrazové kvality a zákazník díky tomu získá podporu plného rozsahu obnovovací frekvence už od 1 Hz do maxima toho, co monitor podporuje a navíc také další výhody jako variabilní overdrive, "přetaktování" obnovovací frekvence, režimy pro velice nízký motion blur, HDR s 1000 cd/m2 nebo pokrytí barevného prostoru DCI-P3. 
 
Podpora G-Sync na monitorech s Adaptive-Sync přijde s novými ovladači dne 15. ledna a NVIDIA uvádí, že existuje ještě dost monitorů, které neotestovala, takže seznam původních 12 se jistě bude rozšiřovat a jejich oficiální podporu přinesou další a další ovladače. Především je tu pak ale ta důležitá zpráva, že NVIDIA nebude nikomu bránit si synchronizaci vyzkoušet na jeho vlastním monitoru, který certifikován nebyl. Budou si moci na něm zapnout G-Sync manuálně. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek