www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA zavádí pro monitory certifikaci G-Sync Compatible

NVIDIA zavádí pro monitory certifikaci G-Sync Compatible
, , aktualita
NVIDIA rozšířila kompatibilitu synchronizace mezi výstupem grafické karty a monitorem i na některé modely s Adaptive-Sync. Nyní si toto téma trošku rozvedeme, a to i o provedené testy, certifikaci a především pak podporu necertifikovaných LCD.
K oblíbeným
reklama
Na trhu již máme řadu monitorů, které podporují Adaptive-Sync / FreeSync, a to od společností Acer, AOC, Asus a BenQ, přičemž ty nově ponesou také certifikaci G-Sync Compatible. To znamená, že půjde o zcela základní verzi G-Sync znamenající to, že bude synchronizován obraz tak, aby se netrhal, neblikal, neměl artefakty a zkrátka byl co nejplynulejší, samozřejmě s ohledem na to, jaká bude snímkovací frekvence daná výkonem použité sestavy. 
 
 
Pak tu máme základní G-Sync, které zahrnuje na 300 testů obrazové kvality a vypadá to, že tato certifikace bude určena už jen pro ty monitory, které jsou opravdu určeny pro G-Sync a mají i příslušný hardware. Nakonec to je G-Sync Ultimate s ještě lepším procesorem a také podporou HDR s jasem 1000 cd/m2.  
 
 
NVIDIA evidentně našlapuje s podporou Adaptive-Sync velice opatrně, což je pochopitelné vzhledem k tomu, kolik stojí monitory vybavené podporou G-Sync. Pokud by se mělo mezi tyto technologie dát rovnítko, NVIDIA by tím jednak naštvala mnohé zákazníky a především by pak těžko přinutila ty budoucí přemýšlet o investici do G-Sync. Nicméně i tak nám má podpora Adaptive-Sync zajistit to hlavní, kvůli čemu lidé synchronizaci chtějí. 
 
 
Právě proto NVIDIA říká, že monitory G-Sync a G-Sync Ultimate musí projít 300 testy obrazové kvality a zákazník díky tomu získá podporu plného rozsahu obnovovací frekvence už od 1 Hz do maxima toho, co monitor podporuje a navíc také další výhody jako variabilní overdrive, "přetaktování" obnovovací frekvence, režimy pro velice nízký motion blur, HDR s 1000 cd/m2 nebo pokrytí barevného prostoru DCI-P3. 
 
Podpora G-Sync na monitorech s Adaptive-Sync přijde s novými ovladači dne 15. ledna a NVIDIA uvádí, že existuje ještě dost monitorů, které neotestovala, takže seznam původních 12 se jistě bude rozšiřovat a jejich oficiální podporu přinesou další a další ovladače. Především je tu pak ale ta důležitá zpráva, že NVIDIA nebude nikomu bránit si synchronizaci vyzkoušet na jeho vlastním monitoru, který certifikován nebyl. Budou si moci na něm zapnout G-Sync manuálně. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek