www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA zavádí pro monitory certifikaci G-Sync Compatible

NVIDIA zavádí pro monitory certifikaci G-Sync Compatible
, , aktualita
NVIDIA rozšířila kompatibilitu synchronizace mezi výstupem grafické karty a monitorem i na některé modely s Adaptive-Sync. Nyní si toto téma trošku rozvedeme, a to i o provedené testy, certifikaci a především pak podporu necertifikovaných LCD.
K oblíbeným
reklama
Na trhu již máme řadu monitorů, které podporují Adaptive-Sync / FreeSync, a to od společností Acer, AOC, Asus a BenQ, přičemž ty nově ponesou také certifikaci G-Sync Compatible. To znamená, že půjde o zcela základní verzi G-Sync znamenající to, že bude synchronizován obraz tak, aby se netrhal, neblikal, neměl artefakty a zkrátka byl co nejplynulejší, samozřejmě s ohledem na to, jaká bude snímkovací frekvence daná výkonem použité sestavy. 
 
 
Pak tu máme základní G-Sync, které zahrnuje na 300 testů obrazové kvality a vypadá to, že tato certifikace bude určena už jen pro ty monitory, které jsou opravdu určeny pro G-Sync a mají i příslušný hardware. Nakonec to je G-Sync Ultimate s ještě lepším procesorem a také podporou HDR s jasem 1000 cd/m2.  
 
 
NVIDIA evidentně našlapuje s podporou Adaptive-Sync velice opatrně, což je pochopitelné vzhledem k tomu, kolik stojí monitory vybavené podporou G-Sync. Pokud by se mělo mezi tyto technologie dát rovnítko, NVIDIA by tím jednak naštvala mnohé zákazníky a především by pak těžko přinutila ty budoucí přemýšlet o investici do G-Sync. Nicméně i tak nám má podpora Adaptive-Sync zajistit to hlavní, kvůli čemu lidé synchronizaci chtějí. 
 
 
Právě proto NVIDIA říká, že monitory G-Sync a G-Sync Ultimate musí projít 300 testy obrazové kvality a zákazník díky tomu získá podporu plného rozsahu obnovovací frekvence už od 1 Hz do maxima toho, co monitor podporuje a navíc také další výhody jako variabilní overdrive, "přetaktování" obnovovací frekvence, režimy pro velice nízký motion blur, HDR s 1000 cd/m2 nebo pokrytí barevného prostoru DCI-P3. 
 
Podpora G-Sync na monitorech s Adaptive-Sync přijde s novými ovladači dne 15. ledna a NVIDIA uvádí, že existuje ještě dost monitorů, které neotestovala, takže seznam původních 12 se jistě bude rozšiřovat a jejich oficiální podporu přinesou další a další ovladače. Především je tu pak ale ta důležitá zpráva, že NVIDIA nebude nikomu bránit si synchronizaci vyzkoušet na jeho vlastním monitoru, který certifikován nebyl. Budou si moci na něm zapnout G-Sync manuálně. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře