www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA zavádí pro monitory certifikaci G-Sync Compatible

NVIDIA zavádí pro monitory certifikaci G-Sync Compatible
, , aktualita
NVIDIA rozšířila kompatibilitu synchronizace mezi výstupem grafické karty a monitorem i na některé modely s Adaptive-Sync. Nyní si toto téma trošku rozvedeme, a to i o provedené testy, certifikaci a především pak podporu necertifikovaných LCD.
K oblíbeným
reklama
Na trhu již máme řadu monitorů, které podporují Adaptive-Sync / FreeSync, a to od společností Acer, AOC, Asus a BenQ, přičemž ty nově ponesou také certifikaci G-Sync Compatible. To znamená, že půjde o zcela základní verzi G-Sync znamenající to, že bude synchronizován obraz tak, aby se netrhal, neblikal, neměl artefakty a zkrátka byl co nejplynulejší, samozřejmě s ohledem na to, jaká bude snímkovací frekvence daná výkonem použité sestavy. 
 
 
Pak tu máme základní G-Sync, které zahrnuje na 300 testů obrazové kvality a vypadá to, že tato certifikace bude určena už jen pro ty monitory, které jsou opravdu určeny pro G-Sync a mají i příslušný hardware. Nakonec to je G-Sync Ultimate s ještě lepším procesorem a také podporou HDR s jasem 1000 cd/m2.  
 
 
NVIDIA evidentně našlapuje s podporou Adaptive-Sync velice opatrně, což je pochopitelné vzhledem k tomu, kolik stojí monitory vybavené podporou G-Sync. Pokud by se mělo mezi tyto technologie dát rovnítko, NVIDIA by tím jednak naštvala mnohé zákazníky a především by pak těžko přinutila ty budoucí přemýšlet o investici do G-Sync. Nicméně i tak nám má podpora Adaptive-Sync zajistit to hlavní, kvůli čemu lidé synchronizaci chtějí. 
 
 
Právě proto NVIDIA říká, že monitory G-Sync a G-Sync Ultimate musí projít 300 testy obrazové kvality a zákazník díky tomu získá podporu plného rozsahu obnovovací frekvence už od 1 Hz do maxima toho, co monitor podporuje a navíc také další výhody jako variabilní overdrive, "přetaktování" obnovovací frekvence, režimy pro velice nízký motion blur, HDR s 1000 cd/m2 nebo pokrytí barevného prostoru DCI-P3. 
 
Podpora G-Sync na monitorech s Adaptive-Sync přijde s novými ovladači dne 15. ledna a NVIDIA uvádí, že existuje ještě dost monitorů, které neotestovala, takže seznam původních 12 se jistě bude rozšiřovat a jejich oficiální podporu přinesou další a další ovladače. Především je tu pak ale ta důležitá zpráva, že NVIDIA nebude nikomu bránit si synchronizaci vyzkoušet na jeho vlastním monitoru, který certifikován nebyl. Budou si moci na něm zapnout G-Sync manuálně. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek