Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obě RX Vega překonávají i GTX 1080 Ti v nové Forza Motosport 7

2.10.2017, Jan Vítek, aktualita
Obě RX Vega překonávají i GTX 1080 Ti v nové Forza Motosport 7
Aktualizováno: Pro příznivce firmy AMD je smutné si číst o tom, že její nejnovější hi-end dokáže v některé hře překonat podstatně starší čipy konkurenční NVIDIE, ale je třeba se prostě smířit, že Vegy nejsou ve hrách tak dobré. Tedy až na Forza Motorsport 7.
Jako obvykle ale také záleží na rozlišení, které je nastaveno, přičemž lze říci, že využívat karty jako RX Vega 64 nebo GTX 1080 Ti pro hraní ve Full HD je zbytečný luxus. To tedy alespoň v případě, kdy někomu nejde mermomocí o dosažení co nejvyšší snímkovací frekvence pro svůj herní monitor s 240Hz či podobnou obnovovací frekvencí. 
 
 
Jedna z her, v níž dokáží být oproti GeForce GTX 1080 Ti lepší oba Radeony RX Vega (56 a 64), je právě Forza Motorsport 7 a není divu, že se to týká API DirectX 12. Tyto výsledky přinesl německý server ComputerBase.
 
 
 
 
 
Jak se ukazuje, ve Full HD jsou jednoznačně lepší oba Radeony RX Vega a nemá na ně žádná herní NVIDIA, přičemž se zvyšujícím se rozlišení už začínají ztrácet dech, ale to pouze při srovnání průměrného FPS. Radeony ale vycházejí lépe při srovnání v disciplíně 99th percentile, což znamená, že třeba RX Vega 64 v Ultra HD neklesne pod 75,3 FPS v případě 99 procent všech zobrazených snímků. 
 
Testy byly provedeny na PC se 4,3GHz Core i7-6850K (6 jader) se 16 GB paměti DDR4-3000 ve čtyřkanálovém režimu. Použity byly ovladače AMD Crimson ReLive 17.9.3 a Nvidia GeForce 385.69, jež jsou oba optimalizované pro Forza Motorsport 7. 
 
Aktualizace:
 
NVIDIA po tomto testu vydala nové ovladače 387.92, které vyzkoušeli i na ComputerBase, aby zjistili, že ty přidají kartám GeForce nezanedbatelné FPS navíc. Ve srovnání průměrných FPS tak byla Vega 64 překonána i kartou GTX 1080, která si připsala namísto 75 FPS celých 88 FPS. 

 
Doporučujeme náš velký přehled desktopových grafických čipů.