www.svethardware.cz
>
>
>

Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí

Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
, , aktualita
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny zatím přináší více špatného než dobrého. Někteří na nich zbohatli, spousta naopak přišla o všechno, jde o ekologickou zátěž a vynikající příležitost pro podvodníky. To je i případ bulharské kryptoměny OneCoin, kterou má na svědomí sourozenecké duo Konstantin Ignatov, Ruja Ignatova, společník Sebastian Greenwood a několik dalších lidí. O jejich podvodu využívajícího klasické Ponziho schéma a zmizení mluví v podcastu The Missing Cryptoqueen na BBC Sounds jedna z okradených, Jen McAdam. Té však v poslední době někdo začíná vyhrožovat znásilněním i smrtí. To samozřejmě nahlásila policii, nicméně i tak má strach o svůj život.
 
OneCoin logo
 
McAdam do kryptoměny investovala 8000 liber a přesvědčila i mnoho svých rodinných příslušníků a přátel, kteří do projektu vrazili 220 tisíc liber. Později si však uvědomili, že své peníze vyhodili oknem. Celkově se jen ve Velké Británii nechalo nachytat asi 70 tisíc lidí, kteří investovali 96 milionů liber. Celková škoda je ale mnohem vyšší a hovoří se o tom, že v kryptoměně OneCoin mají peníze lidé ze 175 zemí po celém světě v hodnotě okolo 4 miliard liber. Ignatova, která kryptoměnu propagovala, zmizela v roce 2017 poté, co na ni byl vydán zatykač. Její zmizení probírá právě výše zmíněný podcast. Jejího bratra zatkli v březnu letošního roku a společníka Greenwooda pak v minulém roce.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře