www.svethardware.cz
>
>
>

Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí

Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
, , aktualita
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny zatím přináší více špatného než dobrého. Někteří na nich zbohatli, spousta naopak přišla o všechno, jde o ekologickou zátěž a vynikající příležitost pro podvodníky. To je i případ bulharské kryptoměny OneCoin, kterou má na svědomí sourozenecké duo Konstantin Ignatov, Ruja Ignatova, společník Sebastian Greenwood a několik dalších lidí. O jejich podvodu využívajícího klasické Ponziho schéma a zmizení mluví v podcastu The Missing Cryptoqueen na BBC Sounds jedna z okradených, Jen McAdam. Té však v poslední době někdo začíná vyhrožovat znásilněním i smrtí. To samozřejmě nahlásila policii, nicméně i tak má strach o svůj život.
 
OneCoin logo
 
McAdam do kryptoměny investovala 8000 liber a přesvědčila i mnoho svých rodinných příslušníků a přátel, kteří do projektu vrazili 220 tisíc liber. Později si však uvědomili, že své peníze vyhodili oknem. Celkově se jen ve Velké Británii nechalo nachytat asi 70 tisíc lidí, kteří investovali 96 milionů liber. Celková škoda je ale mnohem vyšší a hovoří se o tom, že v kryptoměně OneCoin mají peníze lidé ze 175 zemí po celém světě v hodnotě okolo 4 miliard liber. Ignatova, která kryptoměnu propagovala, zmizela v roce 2017 poté, co na ni byl vydán zatykač. Její zmizení probírá právě výše zmíněný podcast. Jejího bratra zatkli v březnu letošního roku a společníka Greenwooda pak v minulém roce.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP
Pro velmi levné notebooky určené např. do školství jsou určené dva nové mobilní procesory společnosti AMD, 3015e a 3020e. Ty sice nepřesvědčí vysokým výkonem, potěší však nízkou spotřebou. Slibují 6W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře