www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Objevily se desky Gigabyte s AMD X570 a X499

Objevily se desky Gigabyte s AMD X570 a X499
, , aktualita
Vypadá to, že na novou generaci procesorů Threadripper bychom také nemuseli dlouho čekat, neboť se už objevují vedle desek s X570 také desky s čipovou sadou X499. Ta je určena právě pro Threadrippery 3. generace. 
K oblíbeným
reklama
Nalezené údaje o deskách s čipsetem AMD X570 už nikoho nepřekvapí, protože dobře víme, že nastoupí v dohledné době jako nové sady pro procesory Ryzen 3000. Tyto procesory ale budou současně pracovat i na deskách pro první a druhou generaci. Nyní tu ale máme zmíněny i nové desky s čipsety X499, které přijdou pro procesory Threadripper 3000. 
 
 
V záznamech EEC tak najdeme následující chystané modely od Gigabyte: 
  • X499 AORUS XTREME WATER FORCE
  • X499 AORUS MASTER
  • X499 DESIGNARE EX-10G
  • X570 AORUS XTREME
  • X570 AORUS MASTER
  • X570 AORUS ULTRA
  • X570 AORUS ELITE
  • X570 I AORUS PRO WIFI
  • X570 AORUS PRO
  • X570 GAMING X
Když se podíváme na samotná označení, až na jednu věc není co komentovat, čili až na X499 DESIGNARE EX-10G. Její název nám celkem jednoznačně prozradí, že tato deska nabídne 10Gb/s Ethernet a můžeme se tak ptát, zda ostatní desky budou mít stále jen 1Gb/s Ethernet, nebo snad už rychlejší 2,5Gb/s nebo dokonce 5 Gb/s, ostatně v poslední době se už objevily nové kontrolery, které by to mohly zařídit za příznivé ceny.  
 
Za zmínku ale rozhodně stojí i to, že Gigabyte si s čipsetem X470 připravil pouze tři modely desek, kdežto nyní jich plánuje přinejmenším sedm, což jen ukazuje, že procesory Ryzen jsou na trhu stále důležitější. 
 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková