www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Objevily se desky Gigabyte s AMD X570 a X499

Objevily se desky Gigabyte s AMD X570 a X499
, , aktualita
Vypadá to, že na novou generaci procesorů Threadripper bychom také nemuseli dlouho čekat, neboť se už objevují vedle desek s X570 také desky s čipovou sadou X499. Ta je určena právě pro Threadrippery 3. generace. 
K oblíbeným
reklama
Nalezené údaje o deskách s čipsetem AMD X570 už nikoho nepřekvapí, protože dobře víme, že nastoupí v dohledné době jako nové sady pro procesory Ryzen 3000. Tyto procesory ale budou současně pracovat i na deskách pro první a druhou generaci. Nyní tu ale máme zmíněny i nové desky s čipsety X499, které přijdou pro procesory Threadripper 3000. 
 
 
V záznamech EEC tak najdeme následující chystané modely od Gigabyte: 
  • X499 AORUS XTREME WATER FORCE
  • X499 AORUS MASTER
  • X499 DESIGNARE EX-10G
  • X570 AORUS XTREME
  • X570 AORUS MASTER
  • X570 AORUS ULTRA
  • X570 AORUS ELITE
  • X570 I AORUS PRO WIFI
  • X570 AORUS PRO
  • X570 GAMING X
Když se podíváme na samotná označení, až na jednu věc není co komentovat, čili až na X499 DESIGNARE EX-10G. Její název nám celkem jednoznačně prozradí, že tato deska nabídne 10Gb/s Ethernet a můžeme se tak ptát, zda ostatní desky budou mít stále jen 1Gb/s Ethernet, nebo snad už rychlejší 2,5Gb/s nebo dokonce 5 Gb/s, ostatně v poslední době se už objevily nové kontrolery, které by to mohly zařídit za příznivé ceny.  
 
Za zmínku ale rozhodně stojí i to, že Gigabyte si s čipsetem X470 připravil pouze tři modely desek, kdežto nyní jich plánuje přinejmenším sedm, což jen ukazuje, že procesory Ryzen jsou na trhu stále důležitější. 
 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková