Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward

Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
, , aktualita
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
K oblíbeným
reklama
Gainward si připravil konkrétně dvě řady GeForce GTX 1660 Ti, a sice GeForce GTX 1660 Ti Ghost a GeForce GTX 1660 Ti Pegasus. Server techPowerUp zveřejnil zatím jen snímky modelů Pegasus a Pegasus OC, které se svým zpracováním vůbec neliší a jde o krátké karty vhodné do malých sestav. 
 
 
Dle tiskovky můžeme očekávat 1,5násobek výkonu GeForce GTX 1060 6GB, ovšem stále se nedozvíme podrobné specifikace. Co tu tedy máme? 
 
 
Uvedeno v nich bylo 1536 CUDA jader, ale nemáme zatím ani potvrzenu a ani vyvrácenu výbavu jader Tensor pro DLSS. Karta si vezme 120 W, což je na úrovni právě GTX 1060 a referenční takt vypadá na 1770 MHz v případě turba. Přesně dle očekávání tu jsou paměti GDDR6 se 12 Gb/s na pin, které mají kapacitu 6 GB, 192bitové rozhraní a propustnost celkem 288 GB/s. Na napájení karty bude vzhledem ke spotřebě bohatě stačit přídavný 8pinový konektor. 
 
Jenomže v těchto specifikacích jsou chyby nejen vzhledem k tomu, že tu máme psáno Ghoset namísto Ghost. Pokud by měly paměti mít 14 Gb/s na pin, byla by výsledná propustnost 336 GB/s a v těle tiskové zprávy je uvedeno už 12 Gb/s, což už odpovídá i 288 GB/s uvedeným v tabulce. Budeme tak věřit spíše tomu a ještě si počkáme na specifikace někoho, kdo svou tiskovku neuspěchal.  
  • NVIDIA Turing architecture
  • 12 Gbps GDDR6 on board memory
  • 12 nm FinFET process
  • NVIDIA GeForce Experience
  • Microsoft DirectX 12 API, Vulkan API, OpenGL 4/5 support
  • NVIDIA GPU Boost
  • NVIDIA Ansel technology
  • NVIDIA G-SYNC-Compatible
  • VR Ready
  • PCI Express 3.0


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala