Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward

Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
, , aktualita
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
K oblíbeným
reklama
Gainward si připravil konkrétně dvě řady GeForce GTX 1660 Ti, a sice GeForce GTX 1660 Ti Ghost a GeForce GTX 1660 Ti Pegasus. Server techPowerUp zveřejnil zatím jen snímky modelů Pegasus a Pegasus OC, které se svým zpracováním vůbec neliší a jde o krátké karty vhodné do malých sestav. 
 
 
Dle tiskovky můžeme očekávat 1,5násobek výkonu GeForce GTX 1060 6GB, ovšem stále se nedozvíme podrobné specifikace. Co tu tedy máme? 
 
 
Uvedeno v nich bylo 1536 CUDA jader, ale nemáme zatím ani potvrzenu a ani vyvrácenu výbavu jader Tensor pro DLSS. Karta si vezme 120 W, což je na úrovni právě GTX 1060 a referenční takt vypadá na 1770 MHz v případě turba. Přesně dle očekávání tu jsou paměti GDDR6 se 12 Gb/s na pin, které mají kapacitu 6 GB, 192bitové rozhraní a propustnost celkem 288 GB/s. Na napájení karty bude vzhledem ke spotřebě bohatě stačit přídavný 8pinový konektor. 
 
Jenomže v těchto specifikacích jsou chyby nejen vzhledem k tomu, že tu máme psáno Ghoset namísto Ghost. Pokud by měly paměti mít 14 Gb/s na pin, byla by výsledná propustnost 336 GB/s a v těle tiskové zprávy je uvedeno už 12 Gb/s, což už odpovídá i 288 GB/s uvedeným v tabulce. Budeme tak věřit spíše tomu a ještě si počkáme na specifikace někoho, kdo svou tiskovku neuspěchal.  
  • NVIDIA Turing architecture
  • 12 Gbps GDDR6 on board memory
  • 12 nm FinFET process
  • NVIDIA GeForce Experience
  • Microsoft DirectX 12 API, Vulkan API, OpenGL 4/5 support
  • NVIDIA GPU Boost
  • NVIDIA Ansel technology
  • NVIDIA G-SYNC-Compatible
  • VR Ready
  • PCI Express 3.0


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky
Google plánuje svůj prohlížeč Chrome vybavit novou funkcí, která bude uživatele informovat v případě, kdy bude vstupovat na stránky, které se právě dle Googlu obvykle načítají pomalu. Půjde tak v podstatě o seznam hanby. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu
Evropská Tesla Gigafacotry už zná své místo. Elon Musk prohlásil, že bude stát v blízkosti německého hlavního města, Berlína. Po letech dohadů, zda bude v ČR, Británii, Nizozemí, Francii či jinde, je jasno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update
Společnost Microsoft oficiálně vypustila na trh svou nejnovější verzi systému Windows 10, kterou můžeme označit jako November 2019 Update, anebo prostě 1909. Vedle jarní aktualizace máme očekávat spíše mírné změny a méně novinek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely? Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?
Cena procesoru Core i5-9600KF v zahraničí i u nás výrazně a skokově klesla, což ukazuje na to, že nejde jen o nějakou akci prodejců. Za kolik si tak můžeme pořídit toto čisté šestijádro a jak na tom jsou jiné Intely?
Dnes, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře