Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward

Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
, , aktualita
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
K oblíbeným
reklama
Gainward si připravil konkrétně dvě řady GeForce GTX 1660 Ti, a sice GeForce GTX 1660 Ti Ghost a GeForce GTX 1660 Ti Pegasus. Server techPowerUp zveřejnil zatím jen snímky modelů Pegasus a Pegasus OC, které se svým zpracováním vůbec neliší a jde o krátké karty vhodné do malých sestav. 
 
 
Dle tiskovky můžeme očekávat 1,5násobek výkonu GeForce GTX 1060 6GB, ovšem stále se nedozvíme podrobné specifikace. Co tu tedy máme? 
 
 
Uvedeno v nich bylo 1536 CUDA jader, ale nemáme zatím ani potvrzenu a ani vyvrácenu výbavu jader Tensor pro DLSS. Karta si vezme 120 W, což je na úrovni právě GTX 1060 a referenční takt vypadá na 1770 MHz v případě turba. Přesně dle očekávání tu jsou paměti GDDR6 se 12 Gb/s na pin, které mají kapacitu 6 GB, 192bitové rozhraní a propustnost celkem 288 GB/s. Na napájení karty bude vzhledem ke spotřebě bohatě stačit přídavný 8pinový konektor. 
 
Jenomže v těchto specifikacích jsou chyby nejen vzhledem k tomu, že tu máme psáno Ghoset namísto Ghost. Pokud by měly paměti mít 14 Gb/s na pin, byla by výsledná propustnost 336 GB/s a v těle tiskové zprávy je uvedeno už 12 Gb/s, což už odpovídá i 288 GB/s uvedeným v tabulce. Budeme tak věřit spíše tomu a ještě si počkáme na specifikace někoho, kdo svou tiskovku neuspěchal.  
  • NVIDIA Turing architecture
  • 12 Gbps GDDR6 on board memory
  • 12 nm FinFET process
  • NVIDIA GeForce Experience
  • Microsoft DirectX 12 API, Vulkan API, OpenGL 4/5 support
  • NVIDIA GPU Boost
  • NVIDIA Ansel technology
  • NVIDIA G-SYNC-Compatible
  • VR Ready
  • PCI Express 3.0


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala