Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward

Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
, , aktualita
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
K oblíbeným
reklama
Gainward si připravil konkrétně dvě řady GeForce GTX 1660 Ti, a sice GeForce GTX 1660 Ti Ghost a GeForce GTX 1660 Ti Pegasus. Server techPowerUp zveřejnil zatím jen snímky modelů Pegasus a Pegasus OC, které se svým zpracováním vůbec neliší a jde o krátké karty vhodné do malých sestav. 
 
 
Dle tiskovky můžeme očekávat 1,5násobek výkonu GeForce GTX 1060 6GB, ovšem stále se nedozvíme podrobné specifikace. Co tu tedy máme? 
 
 
Uvedeno v nich bylo 1536 CUDA jader, ale nemáme zatím ani potvrzenu a ani vyvrácenu výbavu jader Tensor pro DLSS. Karta si vezme 120 W, což je na úrovni právě GTX 1060 a referenční takt vypadá na 1770 MHz v případě turba. Přesně dle očekávání tu jsou paměti GDDR6 se 12 Gb/s na pin, které mají kapacitu 6 GB, 192bitové rozhraní a propustnost celkem 288 GB/s. Na napájení karty bude vzhledem ke spotřebě bohatě stačit přídavný 8pinový konektor. 
 
Jenomže v těchto specifikacích jsou chyby nejen vzhledem k tomu, že tu máme psáno Ghoset namísto Ghost. Pokud by měly paměti mít 14 Gb/s na pin, byla by výsledná propustnost 336 GB/s a v těle tiskové zprávy je uvedeno už 12 Gb/s, což už odpovídá i 288 GB/s uvedeným v tabulce. Budeme tak věřit spíše tomu a ještě si počkáme na specifikace někoho, kdo svou tiskovku neuspěchal.  
  • NVIDIA Turing architecture
  • 12 Gbps GDDR6 on board memory
  • 12 nm FinFET process
  • NVIDIA GeForce Experience
  • Microsoft DirectX 12 API, Vulkan API, OpenGL 4/5 support
  • NVIDIA GPU Boost
  • NVIDIA Ansel technology
  • NVIDIA G-SYNC-Compatible
  • VR Ready
  • PCI Express 3.0


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek