www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy

Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy
, , aktualita
Funkce System Restore ve Windows 10 nefunguje správně, jak dle svého průvodce pro řešení problému potvrzuje sám Microsoft. Dočkat se kvůli ní můžeme rovnou poškozené instalace systému, takže co s tím?
K oblíbeným
reklama
Systém Windows 10 je nastaven tak, aby při každé významné změně umožnil vytvoření bodu pro obnovení, díky němuž bychom měli mít možnost se v případě potíží snadno a rychle vrátit k předchozímu stavu. Bod obnovení by nás tak správně měl zachránit před havarovaným systémem, neustálými BSOD a podobně, jenomže nyní funkce System Restore takové problémy sama způsobuje. 
 
 
Není přitom jasné, kdy se tento problém objevil a nyní se dozvídáme, že se na něj může připravit kdokoliv, kdo splní následující podmínky. 
  1. nainstaluje novou verzi Windows 10 na SSD či HDD (nejde tedy o přeinstalování)
  2. zapne System Protection a vytvoří bod obnovení
  3. nainstaluje nejnovější aktualizace systému
  4. zkusí využít bod obnovení pro návrat k předchozímu stavu
Pak může očekávat, že namísto následného nabootování systému může (ale nemusí) následovat chyba s kódem 0xc000021a a Windows 10 pak prostě nenabootují ani po opakovaných pokusech. 
 
Microsoft tvrdí, že při obnově systému si Windows zorganizují a uspořádají obnovení souborů, které jsou zrovna používány, což jsou také soubory s ovladači. To si pak uloží do registrů a při restartu je naplánovaná operace provedena. Jenomže při ní se přihodí, že se ovladače načtou ještě před svým obnovením, proces se zastaví a boot neproběhne. 
 
Řešení je známé, a to spuštění Windows Recovery Environment (WinRE), čili obnovení systému, které by se nám ostatně po nepodařených bootech mělo samo nabídnout. V něm zvolíme postupně Troubleshoot, Advanced Options a More Recovery Options, čili Odstranit potíže, Upřesnit možnosti a ještě dále upřesnit. Tam budou k dispozici volby pro spuštění systému. 
 
 
 
 
 
Po stisknutí tlačítka pro okamžitý restart by měl systém nabídnout menu s možností Disable Driver Signature Reinforcement v anglické verzi a dle Microsoftu možná bude zapotřebí stisknout F7, aby se objevila. 
 
Nicméně abychom se celému problému vůbec vyhnuli, pak máme dle Microsoftu využít pro návratu k předchozímu bodu obnovení právě WinRE. Takže v samotném systému sice je k dispozici nástroj pro obnovení systému, ale ten nám momentálně dokáže způsobit ještě více potíží, než aby nějaké vyřešil. 
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek