www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy

Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy
, , aktualita
Funkce System Restore ve Windows 10 nefunguje správně, jak dle svého průvodce pro řešení problému potvrzuje sám Microsoft. Dočkat se kvůli ní můžeme rovnou poškozené instalace systému, takže co s tím?
K oblíbeným
reklama
Systém Windows 10 je nastaven tak, aby při každé významné změně umožnil vytvoření bodu pro obnovení, díky němuž bychom měli mít možnost se v případě potíží snadno a rychle vrátit k předchozímu stavu. Bod obnovení by nás tak správně měl zachránit před havarovaným systémem, neustálými BSOD a podobně, jenomže nyní funkce System Restore takové problémy sama způsobuje. 
 
 
Není přitom jasné, kdy se tento problém objevil a nyní se dozvídáme, že se na něj může připravit kdokoliv, kdo splní následující podmínky. 
  1. nainstaluje novou verzi Windows 10 na SSD či HDD (nejde tedy o přeinstalování)
  2. zapne System Protection a vytvoří bod obnovení
  3. nainstaluje nejnovější aktualizace systému
  4. zkusí využít bod obnovení pro návrat k předchozímu stavu
Pak může očekávat, že namísto následného nabootování systému může (ale nemusí) následovat chyba s kódem 0xc000021a a Windows 10 pak prostě nenabootují ani po opakovaných pokusech. 
 
Microsoft tvrdí, že při obnově systému si Windows zorganizují a uspořádají obnovení souborů, které jsou zrovna používány, což jsou také soubory s ovladači. To si pak uloží do registrů a při restartu je naplánovaná operace provedena. Jenomže při ní se přihodí, že se ovladače načtou ještě před svým obnovením, proces se zastaví a boot neproběhne. 
 
Řešení je známé, a to spuštění Windows Recovery Environment (WinRE), čili obnovení systému, které by se nám ostatně po nepodařených bootech mělo samo nabídnout. V něm zvolíme postupně Troubleshoot, Advanced Options a More Recovery Options, čili Odstranit potíže, Upřesnit možnosti a ještě dále upřesnit. Tam budou k dispozici volby pro spuštění systému. 
 
 
 
 
 
Po stisknutí tlačítka pro okamžitý restart by měl systém nabídnout menu s možností Disable Driver Signature Reinforcement v anglické verzi a dle Microsoftu možná bude zapotřebí stisknout F7, aby se objevila. 
 
Nicméně abychom se celému problému vůbec vyhnuli, pak máme dle Microsoftu využít pro návratu k předchozímu bodu obnovení právě WinRE. Takže v samotném systému sice je k dispozici nástroj pro obnovení systému, ale ten nám momentálně dokáže způsobit ještě více potíží, než aby nějaké vyřešil. 
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona? Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona?
Mark Papermaster, Chief Technical Officer firmy AMD, se rozpovídal o vývoji hardwaru v éře, kdy už se dávno mluví o konci platnosti Mooreova zákona, i když se najde ještě dost lidí, kteří něco takového vylučují. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490 Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty? AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?
Už včera se začaly objevovat karty AMD Radeon RX 5500 XT a my jsme se dozvěděli, že ty opravdu budou vybaveny GPU se 1408 Stream procesory a ne s plnými 1536 jednotkami. Nyní se ale můžeme podívat i na takty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek