www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Očekává se nová vlna exploitů založená na Spectru, cílem je především Intel

Očekává se nová vlna exploitů založená na Spectru, cílem je především Intel
, , aktualita
Ihned poté, co byly zveřejněny informace o exploitech Spectre a Meltdown se přirozeně objevily i obavy, že ty budou v nejbližší době také zneužity. Dle Heise.de budou v nejbližší době odhaleny nové verze, přičemž mluví souhrnně o Spectre-NG (Next Generation).
K oblíbeným
reklama
Rozdíl mezi Meltdown a Spectre je i ten, že Meltdown se zaměřuje na specifickou slabinu, kdežto Spectre v první a druhé verzi jsou v podstatě dva příklady toho, jak zneužít vedlejší efekty spekulativního vykonávání kódu. Čili to nemusí být a také nejsou jediné triky, které lze z celkového klobouku Spectre vytáhnout, a proto je riziko zneužití větší než v případě Meltdown.
 
 
Dle Heise.de tak nyní bude následovat celá sada nových útoků založených na Spectru, a to rovnou osm, které budou v nejbližší době odhaleny. Německý server je označuje jako Spectre-NG (New Generation) a je si svými závěry velice jistý. Zatím ale mluví o tom, že Spectre-NG má zasáhnout procesory Intelu, který už plánuje nové záplaty, ovšem týkat se může také některých procesorů ARM. Co se týče AMD, zatím prý probíhá šetření, zda ty bude nutné opatchovat také. 
 
Intel dle Heise.de chytá novou vlnu záplat už pro těnto měsíc a další mají následovat v srpnu, přičemž i nyní mu v tom má pomoci Microsoft svou várkou záplat, která bude pochopitelně určena ne pro hardware, ale pro jeho operační systémy. A dle nového vyjádření Intelu by oficiální ohlášení dalších verzí Spectru mohlo být na spadnutí. 
 
Počkejme si tak na oficiální informace, z nichž bychom se už měli dozvědět, jak závažné dané chyby jsou, jaké dopady budou mít jejich opravy na výkon a čeho se vůbec týkají, čili jakého hardwaru. Můžeme také doufat, že nepůjde o další pokus jak zamávat s akciemi, jako tomu bylo v případě společnosti CTS Labs.
 
Zdroj: Heise.de 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk má prý Aspergera a pošle "Dogecoin" na Měsíc Elon Musk má prý Aspergera a pošle "Dogecoin" na Měsíc
Elon Musk vystoupil v proslulé Saturday Night Live a rozhodně jeho výroky neprošly bez povšimnutí. Oznámil, že má Aspergerův syndrom, hodnotu Dogecoinu poslal o třetinu dolů, abychom se v neděli dozvěděli, že ho pošle na Měsíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte ohlásil malé desktopy BRIX s Jasper Lake Gigabyte ohlásil malé desktopy BRIX s Jasper Lake
Sám Intel chce dostat na trh své počítače NUC s Jasper Lake dokonce až na začátku příštího roku, ovšem to nebrání firmě Gigabyte, aby nabídla svou alternativu dříve, a to v podobě malinkých BRIX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Také MSI má desky X570S, budou mít pasivní chlazení čipsetu Také MSI má desky X570S, budou mít pasivní chlazení čipsetu
Nejdříve jsme se o deskách s označením X570S dozvěděli díky společnosti Gigabyte a nejdříve nebylo zcela jasné, o co jde. Už od začátku se ale mluvilo o tom, že S znamená Silent a že půjde o pasivní chlazení čipsetu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ethereum je nad 4000 USD, prudce roste už dva týdny Ethereum je nad 4000 USD, prudce roste už dva týdny
Kolem Etherea existuje velice pozitivní atmosféra co se týče dalšího růstu, který pokračuje vysokým tempem už dva týdny, během nichž se hodnota této kryptoměny dostala z 2500 USD na dnešní 4000 USD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Kingston HyperX uvádí výkonné moduly DDR4-5333 Kingston HyperX uvádí výkonné moduly DDR4-5333
Na trh se dostává zřejmě už vrchol generace pamětí DDR4, který představují paměti s ratingem přes DDR4-5000. Dnes tu máme konkrétně moduly HyperX DDR4-5333, které jako obvykle přijdou v doprovodu jiných.
Dnes, aktualita, Jan Vítek