www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus představuje headset Quest v ceně 400 dolarů

Oculus představuje headset Quest v ceně 400 dolarů
, , aktualita
Společnost Oculus v tomto roce vypustila na trh headset Go, který měl zaujmout především cenou a dnes představuje v dvojnásobné ceně 400 dolarů nový headset Quest. Ten nepotřebuje externí zařízení pro sledování pohybu a nese si vlastní HW.
K oblíbeným
reklama
Oculus Quest by tak měl nabídnout snadnější použití a rozhodně i vyšší kvalitu zobrazení než headset Oculus Go, který přijde na 200 dolarů. Hlavní novinka je tedy ta, že Quest nepotřebuje žádné externí zařízení pro sledování pohybu a pozice (tzv. trackery), které bylo nutné před využitím někam umístit a celou sestavu pak zprovoznit. 
 
 
Nový headset tak využívá podobné senzory pohybu, jaké mají ovladače Oculus Touch, takže by mělo stačit si Quest prostě nasadit a začít používat, přičemž vadit by nám neměly ani žádné dráty, takže to vypadá na napájení pomocí baterií. . Ale co zobrazovací schopnosti headsetu?
 
Celkové rozlišení displejů je 3200 x 1440, čili 1600 x 1440 na oko, přičemž Oculus slibuje, že Quest využívá "nejlepší optiku ve své třídě". Pro srovnání, Oculus Go nabízí rozlišení 2560 x 1440, a tedy 1280 x 1440 na oko a původní Rift má na jedno oko jen 1080 x 1200, takže Quest bude z nich z hlediska rozlišení ten nejlepší, ale také nejnáročnější na hardware. Nicméně Quest nebude nový Rift, který využívá výkon našich PC. Bude to All-in-one VR headset, takže si ponese vlastní hardware. O jaký ale půjde 
 
Oculus Quest přijde dle vyjádření výrobce na trh až na jaře i s podporou ovladačů Touch. Je tak ještě dost času na to, aby nás mohl překvapit nový moderní hardware, který bude schopen rozpohybovat aplikace a hry na požadované vysoké snímkovací frekvenci, ale uvidíme, jak to celé bude. 
 
Dále tu máme další produkt, a sice Oculus Insight. Jde tedy spíše o technologii, která bude sloužit právě pro sledování pohybu. Nasazena bude v ovladačích Touch a Guardian a využívá čtyři širokoúhlé senzory a počítačové zpracování obrazu pro zjištění přesné pozice v reálném čase, a to právě zcela bez externích senzorů. Zda bude Insight nasazena také v headsetech Quest, toť otázka. Oculus se chlubí také tím, že díky Insight budeme moci hrát v rozsáhlejších prostorách či možná rovnou v exteriérech.
 
 
Jak ale ukazuje doprovodné video, Oculus zatím svým headsetem Quest pouze škádlí naši představivost o tom, co může a nemůže nabídnout, takže si budeme muset na konečné specifikace a ukázku reálných schopností počkat. Stejně jako si musíme počkat na další verzi headsetu Rift, která by se už opravdu hodila. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Floridě zlepšili vlastnosti perovskitů pomocí pigmentu chinakridonu Na Floridě zlepšili vlastnosti perovskitů pomocí pigmentu chinakridonu
Perovskitové solární panely výrazně zvyšují svou účinnost a snadnost své výroby, a tak je nyní problémem především jejich toxicita a obecně nízká životnost. Obojí by měl o něco zvýšit pigment chinakridon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory
Procesory AMD Ryzen 5000 běžně skladem nejsou, ale rozhodně jsou dostupné, pokud jsme ochotni si na ně pár dní počkat, anebo hledat. Odráží se to i na prodejích obchodu Mindfactory, kde AMD zvyšuje náskok? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490? Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490?
Asus už začal nabízet podporu funkce AMD Smart Access Memory i na moderních deskách pro Intel, a tak byla už jen otázka času, než se objeví první výsledky testů. Je tak funkce SAM na této platformě k něčemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021 Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021
Nový rok se už blíží a s ním i další ročník veletrhu CES. Ten letos ještě proběhl v obvyklém režimu, ale příští rok bude jen virtuální, a tak bude i keynote šéfky společnosti AMD "odvyprávěn" jen do kamery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X
Intel se bude snažit brzy na jaře vypustit do světa novou konkurenci pro procesory AMD Ryzen 5000, a to desktopové Rocket Lake-S. Jeden z nich se nyní už předvedl a my jej můžeme srovnat s modelem Ryzen 7 5800X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů