www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus představuje headset Quest v ceně 400 dolarů

Oculus představuje headset Quest v ceně 400 dolarů
, , aktualita
Společnost Oculus v tomto roce vypustila na trh headset Go, který měl zaujmout především cenou a dnes představuje v dvojnásobné ceně 400 dolarů nový headset Quest. Ten nepotřebuje externí zařízení pro sledování pohybu a nese si vlastní HW.
K oblíbeným
reklama
Oculus Quest by tak měl nabídnout snadnější použití a rozhodně i vyšší kvalitu zobrazení než headset Oculus Go, který přijde na 200 dolarů. Hlavní novinka je tedy ta, že Quest nepotřebuje žádné externí zařízení pro sledování pohybu a pozice (tzv. trackery), které bylo nutné před využitím někam umístit a celou sestavu pak zprovoznit. 
 
 
Nový headset tak využívá podobné senzory pohybu, jaké mají ovladače Oculus Touch, takže by mělo stačit si Quest prostě nasadit a začít používat, přičemž vadit by nám neměly ani žádné dráty, takže to vypadá na napájení pomocí baterií. . Ale co zobrazovací schopnosti headsetu?
 
Celkové rozlišení displejů je 3200 x 1440, čili 1600 x 1440 na oko, přičemž Oculus slibuje, že Quest využívá "nejlepší optiku ve své třídě". Pro srovnání, Oculus Go nabízí rozlišení 2560 x 1440, a tedy 1280 x 1440 na oko a původní Rift má na jedno oko jen 1080 x 1200, takže Quest bude z nich z hlediska rozlišení ten nejlepší, ale také nejnáročnější na hardware. Nicméně Quest nebude nový Rift, který využívá výkon našich PC. Bude to All-in-one VR headset, takže si ponese vlastní hardware. O jaký ale půjde 
 
Oculus Quest přijde dle vyjádření výrobce na trh až na jaře i s podporou ovladačů Touch. Je tak ještě dost času na to, aby nás mohl překvapit nový moderní hardware, který bude schopen rozpohybovat aplikace a hry na požadované vysoké snímkovací frekvenci, ale uvidíme, jak to celé bude. 
 
Dále tu máme další produkt, a sice Oculus Insight. Jde tedy spíše o technologii, která bude sloužit právě pro sledování pohybu. Nasazena bude v ovladačích Touch a Guardian a využívá čtyři širokoúhlé senzory a počítačové zpracování obrazu pro zjištění přesné pozice v reálném čase, a to právě zcela bez externích senzorů. Zda bude Insight nasazena také v headsetech Quest, toť otázka. Oculus se chlubí také tím, že díky Insight budeme moci hrát v rozsáhlejších prostorách či možná rovnou v exteriérech.
 
 
Jak ale ukazuje doprovodné video, Oculus zatím svým headsetem Quest pouze škádlí naši představivost o tom, co může a nemůže nabídnout, takže si budeme muset na konečné specifikace a ukázku reálných schopností počkat. Stejně jako si musíme počkat na další verzi headsetu Rift, která by se už opravdu hodila. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek