www.svethardware.cz
>
>
>

Odraz mrtvé kočky? Bitcoin rostl o 33 %, Bitcoin Cash o 200 %

Odraz mrtvé kočky? Bitcoin rostl o 33 %, Bitcoin Cash o 200 %
, , aktualita
Hodnoty kryptoměn poslední měsíce dost padaly a např. Bitcoin Cash se dostal na pouhá 2 % toho, co měl před rokem. V posledních dnech ale kryptoměny zase rostou, Bitcoin Cash hned na trojnásobek.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem jsme vás informovali, že Bitcoin už spadl pod magickou hranici $5000. U toho nezůstalo a postupně se propadl až na $3143, což je zhruba šestina hodnoty, kterou měl před rokem v době jeho rekordu. Bitcoin Cash na tom je ještě hůře. Jeho rekord se pohyboval okolo $4300 těsně před Vánoci minulého roku, ale před týdnem už byl na pouhých $76. Pokud jej tak někdo koupil za jeho maximální cenu, tak by před týdnem při prodeji vykázal ztrátu 98 %. Vypadalo to, že kryptoměny se už nahoru asi nikdy nezvednou.
 
Bitcoin logo
 
Poslední týden ale ukazuje jiný trend a analytici říkají, že by mohlo jít o jev známý jako "odraz mrtvé kočky (dead cat bounce). Jde o stav, kdy se akcie (nebo měna,...) po dlouhém a drtivém poklesu najednou začne vzmáhat, aby chvíli po tom definitivně umřela. Zatím nemůžeme říci, zda to bude i případ kryptoměn.
 
Nicméně se pojďme podívat, jak to dnes vypadá. Např. Bitcoin má nyní hodnotu okolo $4200, což o 33 % více než před týdnem. To je velmi pěkný nárůst, nicméně z nejsledovanějších kryptoměn je toto jeden z nejmenších vzrůstů hodnoty, ostatní na tom byly mnohem lépe. Bitcoin Cash se ze svých $76 vyšplhal dokonce na dnešních $206 (navíc 170 %) a před pár dny byl na $230, tedy trojnásobku. Nahoru ale lezly i jiné kryptoměny, Ripple XRP šel z $0,28 na $0,44 (přes 55 %), Litecoin z $23 na $36 (přes 55 %), Ethereum z $83 dokonce na $155 (přes 85 %). A jak to vidíte vy? Myslíte si, že jde o poslední záchvěv kryptoměn před smrtí?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková