www.svethardware.cz
>
>
>

Odraz mrtvé kočky? Bitcoin rostl o 33 %, Bitcoin Cash o 200 %

Odraz mrtvé kočky? Bitcoin rostl o 33 %, Bitcoin Cash o 200 %
, , aktualita
Hodnoty kryptoměn poslední měsíce dost padaly a např. Bitcoin Cash se dostal na pouhá 2 % toho, co měl před rokem. V posledních dnech ale kryptoměny zase rostou, Bitcoin Cash hned na trojnásobek.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem jsme vás informovali, že Bitcoin už spadl pod magickou hranici $5000. U toho nezůstalo a postupně se propadl až na $3143, což je zhruba šestina hodnoty, kterou měl před rokem v době jeho rekordu. Bitcoin Cash na tom je ještě hůře. Jeho rekord se pohyboval okolo $4300 těsně před Vánoci minulého roku, ale před týdnem už byl na pouhých $76. Pokud jej tak někdo koupil za jeho maximální cenu, tak by před týdnem při prodeji vykázal ztrátu 98 %. Vypadalo to, že kryptoměny se už nahoru asi nikdy nezvednou.
 
Bitcoin logo
 
Poslední týden ale ukazuje jiný trend a analytici říkají, že by mohlo jít o jev známý jako "odraz mrtvé kočky (dead cat bounce). Jde o stav, kdy se akcie (nebo měna,...) po dlouhém a drtivém poklesu najednou začne vzmáhat, aby chvíli po tom definitivně umřela. Zatím nemůžeme říci, zda to bude i případ kryptoměn.
 
Nicméně se pojďme podívat, jak to dnes vypadá. Např. Bitcoin má nyní hodnotu okolo $4200, což o 33 % více než před týdnem. To je velmi pěkný nárůst, nicméně z nejsledovanějších kryptoměn je toto jeden z nejmenších vzrůstů hodnoty, ostatní na tom byly mnohem lépe. Bitcoin Cash se ze svých $76 vyšplhal dokonce na dnešních $206 (navíc 170 %) a před pár dny byl na $230, tedy trojnásobku. Nahoru ale lezly i jiné kryptoměny, Ripple XRP šel z $0,28 na $0,44 (přes 55 %), Litecoin z $23 na $36 (přes 55 %), Ethereum z $83 dokonce na $155 (přes 85 %). A jak to vidíte vy? Myslíte si, že jde o poslední záchvěv kryptoměn před smrtí?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů