Opera GX: první herní internetový prohlížeč

Opera GX: první herní internetový prohlížeč
, , aktualita
Na E3 2019 byly představeny i produkty, které bychom ve spojitosti počítačovými hrami asi nečekali. Opera totiž představila herní browser. Zajistí stylový design i možnost ovlivnění využití hardwaru.
K oblíbeným
reklama
Herní veletrh E3 2019 přinesl spoustu herního hardwaru, byly zde ale k vidění i docela nečekané věci. Jednou z nich byl herní internetový prohlížeč Opera GX. Asi je těžké si na první pohled představit, co se pod tímto pojmem skrývá, v zásadě ale nejde o nic nelogického. Opera GX totiž uživateli mimo jiné umožňuje ovlivnit, jaké hardwarové nároky bude prohlížeč mít. Konkrétně jde o možnost nastavení maximálního využití CPU a paměti RAM. Prohlížeč tak může být neustále spuštěn na pozadí tak, aby si bral jen stanovené množství výkonu a co nejméně negativně tak ovlivňoval samotnou hru.
 
Opera GX browser
 
Dále tu máme integraci se streamovací platformou Twitch, na které streameři rádi ukazují a komentují, jak hrají počítačové hry. Díky integraci je snazší sledovat, kdy se objeví nový obsah oblíbených streamerů, browser má i systém upozornění na ně. Dokonce je zde překryvné okno s videem, takže to je zobrazeno stále v rohu prohlížeče a překrývá i jiné aplikace. Video tak můžete sledovat a zároveň pokračovat v práci na počítači. Dále tu máme GX Corner,  obrazovku zobrazující reklamy na herní produkty i články, které se věnují počítačovým hrám. Opera GX také přináší tmavý design s červeným “osvětlením” (GX Design), nicméně kdo bude chtít, může si nastavit i něco méně cirkusového.
 
Podobně to bude i se zvuky. Prohlížeč při práci a různých úkonech přehrává zvuky (GX Sound), o které se postaral Rubén Rincón. Zvuky i wallpapery pak mají sci-fi tématiku a bude možné je i vypnout, pokud nechcete, abyste si při sufrování na internetu připadali jak na vesmírné lodi. Aby toho nebylo málo, najdete zde i nadále zabudovaný systém blokování reklam, bezplatnou VPN a vestavěnou peněženku pro kryptoměny. Funkce My Flow pak umožní snadné přenášení odkazů, obrázků a jiných dat mezi zařízeními stejně jako rychlé mazání historie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře