Opera GX: první herní internetový prohlížeč

Opera GX: první herní internetový prohlížeč
, , aktualita
Na E3 2019 byly představeny i produkty, které bychom ve spojitosti počítačovými hrami asi nečekali. Opera totiž představila herní browser. Zajistí stylový design i možnost ovlivnění využití hardwaru.
K oblíbeným
reklama
Herní veletrh E3 2019 přinesl spoustu herního hardwaru, byly zde ale k vidění i docela nečekané věci. Jednou z nich byl herní internetový prohlížeč Opera GX. Asi je těžké si na první pohled představit, co se pod tímto pojmem skrývá, v zásadě ale nejde o nic nelogického. Opera GX totiž uživateli mimo jiné umožňuje ovlivnit, jaké hardwarové nároky bude prohlížeč mít. Konkrétně jde o možnost nastavení maximálního využití CPU a paměti RAM. Prohlížeč tak může být neustále spuštěn na pozadí tak, aby si bral jen stanovené množství výkonu a co nejméně negativně tak ovlivňoval samotnou hru.
 
Opera GX browser
 
Dále tu máme integraci se streamovací platformou Twitch, na které streameři rádi ukazují a komentují, jak hrají počítačové hry. Díky integraci je snazší sledovat, kdy se objeví nový obsah oblíbených streamerů, browser má i systém upozornění na ně. Dokonce je zde překryvné okno s videem, takže to je zobrazeno stále v rohu prohlížeče a překrývá i jiné aplikace. Video tak můžete sledovat a zároveň pokračovat v práci na počítači. Dále tu máme GX Corner,  obrazovku zobrazující reklamy na herní produkty i články, které se věnují počítačovým hrám. Opera GX také přináší tmavý design s červeným “osvětlením” (GX Design), nicméně kdo bude chtít, může si nastavit i něco méně cirkusového.
 
Podobně to bude i se zvuky. Prohlížeč při práci a různých úkonech přehrává zvuky (GX Sound), o které se postaral Rubén Rincón. Zvuky i wallpapery pak mají sci-fi tématiku a bude možné je i vypnout, pokud nechcete, abyste si při sufrování na internetu připadali jak na vesmírné lodi. Aby toho nebylo málo, najdete zde i nadále zabudovaný systém blokování reklam, bezplatnou VPN a vestavěnou peněženku pro kryptoměny. Funkce My Flow pak umožní snadné přenášení odkazů, obrázků a jiných dat mezi zařízeními stejně jako rychlé mazání historie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala