www.svethardware.cz
>
>

Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků

Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků
, , aktualita
Americký operátor AT&T má problém. Nadace Electronic Frontier Foundation ho zažalovala za prodej dat ohledně polohy nic netušících zákazníků dalším firmám. Ty mohly tyto údaje využívat ke své činnosti.
K oblíbeným
reklama
Nadace Electronic Frontier Foundation zažalovala amerického operátora AT&T. Ten se totiž dle žaloby měl dopustit přeprodávání polohových dat svých zákazníků společnostem LocationSmart a Zumigo, které tato data nabízela dalším společnostem a jednotlivcům. Hovoří se např. o prodávání údajů o poloze telefonů nájemným lovcům, dealerům aut a mnoha dalším, kteří potřebovali někoho vystopovat, aniž by k tomu existovala opora v zákonu a soudní příkaz.
 
AT&T logo
 
I když se žaloba týká AT&T, server Motherboard.com dokázal, že podobné praktiky lze objednat i u operátorů T-Mobile a Sprint. EFF vyžaduje, aby operátor přestal s touto nelegální službou (odporuje zákonu Federal Communications Act a obecně zákonům o ochraně soukromí) a chce také, aby byla všechna prodaná data smazána. AT&T tvrdí, že s přeprodáváním dat agregačním společnostem už skončil a hodlá se proti žalobě bránit. Zároveň však podotkl, že takové služby mohou zachraňovat životy např. při dopravních nehodách, lékařských výjezdech a paradoxně také k ochraně před zneužitím osobních dat.
 
Sama společnost LocationSmart  pak na svých stránkách prezentuje své lokalizační služby v tom duchu, že agreguje údaje z více zdrojů, např. od operátorů, využitých Wi-Fi sítí, zpracovává data poskytovaná samotnými mobilními telefony a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář