www.svethardware.cz
>
>

Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků

Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků
, , aktualita
Americký operátor AT&T má problém. Nadace Electronic Frontier Foundation ho zažalovala za prodej dat ohledně polohy nic netušících zákazníků dalším firmám. Ty mohly tyto údaje využívat ke své činnosti.
K oblíbeným
reklama
Nadace Electronic Frontier Foundation zažalovala amerického operátora AT&T. Ten se totiž dle žaloby měl dopustit přeprodávání polohových dat svých zákazníků společnostem LocationSmart a Zumigo, které tato data nabízela dalším společnostem a jednotlivcům. Hovoří se např. o prodávání údajů o poloze telefonů nájemným lovcům, dealerům aut a mnoha dalším, kteří potřebovali někoho vystopovat, aniž by k tomu existovala opora v zákonu a soudní příkaz.
 
AT&T logo
 
I když se žaloba týká AT&T, server Motherboard.com dokázal, že podobné praktiky lze objednat i u operátorů T-Mobile a Sprint. EFF vyžaduje, aby operátor přestal s touto nelegální službou (odporuje zákonu Federal Communications Act a obecně zákonům o ochraně soukromí) a chce také, aby byla všechna prodaná data smazána. AT&T tvrdí, že s přeprodáváním dat agregačním společnostem už skončil a hodlá se proti žalobě bránit. Zároveň však podotkl, že takové služby mohou zachraňovat životy např. při dopravních nehodách, lékařských výjezdech a paradoxně také k ochraně před zneužitím osobních dat.
 
Sama společnost LocationSmart  pak na svých stránkách prezentuje své lokalizační služby v tom duchu, že agreguje údaje z více zdrojů, např. od operátorů, využitých Wi-Fi sítí, zpracovává data poskytovaná samotnými mobilními telefony a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů