www.svethardware.cz
>
>

Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků

Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků
, , aktualita
Americký operátor AT&T má problém. Nadace Electronic Frontier Foundation ho zažalovala za prodej dat ohledně polohy nic netušících zákazníků dalším firmám. Ty mohly tyto údaje využívat ke své činnosti.
K oblíbeným
reklama
Nadace Electronic Frontier Foundation zažalovala amerického operátora AT&T. Ten se totiž dle žaloby měl dopustit přeprodávání polohových dat svých zákazníků společnostem LocationSmart a Zumigo, které tato data nabízela dalším společnostem a jednotlivcům. Hovoří se např. o prodávání údajů o poloze telefonů nájemným lovcům, dealerům aut a mnoha dalším, kteří potřebovali někoho vystopovat, aniž by k tomu existovala opora v zákonu a soudní příkaz.
 
AT&T logo
 
I když se žaloba týká AT&T, server Motherboard.com dokázal, že podobné praktiky lze objednat i u operátorů T-Mobile a Sprint. EFF vyžaduje, aby operátor přestal s touto nelegální službou (odporuje zákonu Federal Communications Act a obecně zákonům o ochraně soukromí) a chce také, aby byla všechna prodaná data smazána. AT&T tvrdí, že s přeprodáváním dat agregačním společnostem už skončil a hodlá se proti žalobě bránit. Zároveň však podotkl, že takové služby mohou zachraňovat životy např. při dopravních nehodách, lékařských výjezdech a paradoxně také k ochraně před zneužitím osobních dat.
 
Sama společnost LocationSmart  pak na svých stránkách prezentuje své lokalizační služby v tom duchu, že agreguje údaje z více zdrojů, např. od operátorů, využitých Wi-Fi sítí, zpracovává data poskytovaná samotnými mobilními telefony a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář