www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Opět se objevují karty RX 5950 XT, RX 5950 a RX 5800 XT

Opět se objevují karty RX 5950 XT, RX 5950 a RX 5800 XT
, , aktualita
Je to už pěkná řádka měsíců, co jsme mohli poprvé zaznamenat karty jako RX 5950 XT, RX 5950, RX 5900 nebo RX 5800 XT. Bylo to díky záznamu firmy Sapphire podanému komisi EEC a nyní tu jsou znovu. 
K oblíbeným
reklama
Dnes tak půjde o karty Radeon RX 5950 XT, RX 5950, RX 5900 a RX 5800 XT, které se objevily v záznamu firmy AFOX podaném u EEC (Eurasian Economic Commission), což je oblíbený zdroj informací o potenciálních novinkách a především pak grafických kartách. Problém je ten, že řada firem si takto registruje i produkty, které by případně někdy mohly dorazit na trh, a zmínka o nich tak automaticky neznamená, že se skutečně chystají.
 
Dané Radeony řad RX 5900 a 5800 však loni zmínila také firma Sapphire, a to krom modelů, které skutečně na trh dorazily, jako RX 5700, 5600 a 5500. Na druhou stranu Sapphire zmínil také karty jako RX 5650 XT, RX 5650 či 5550 XT, jež skutečně asi očekávat nelze, takže právě toto jsou SKU, která byla zapsána spíše jen pro jistotu. 
 
 
Alespoň některá či některé z karet Radeon RX 5950 XT, RX 5950, RX 5900 a RX 5800 XT by ovšem dorazit mohly, ostatně AMD slíbilo nová výkonná Navi, ale jak server Videocardz správně uvádí není vůbec jisté, zda ty vůbec budou patřit do stejné řady a nepůjde už rovnou o RX 6000. Případně může jít o karty se zcela jiným označením, jako byly RX Vega nebo Fury. 
 
Zdroj: EEC 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Stadia Pro nyní zdarma na 2 měsíce, u nás však stále ještě není Stadia Pro nyní zdarma na 2 měsíce, u nás však stále ještě není
Google se rozhodl, že veřejnosti nabídne přístup ke službě Stadia Pro na dva měsíce zdarma, což začíná platit již dnes, ovšem my můžeme být stále v klidu, neboť v České republice Stadia dosud není. Ale mohla by brzy dorazit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
800gb/s Ethernet je tu, míří do HPC sektoru 800gb/s Ethernet je tu, míří do HPC sektoru
Zatímco ve světě osobních počítačů můžeme řešit to, kdy se už konečně posuneme ze standardu 1Gb/s Ethernetu alespoň na 2,5 Gb/s, servery již mají k dispozici standard 800GBASE-R slibující propustnost 800 Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek