www.svethardware.cz
>
>
>

V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů

V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
, , aktualita
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
K oblíbeným
reklama
Už příští týden v úterý by měly být alespoň představeny nové karty GeForce RTX 2000 Super od NVIDIE a že se skutečně něco blíží, na to ukazují záznamy Eurasian Economic Commission. U té si výrobci karet registrují své chystané modely, přičemž aby se ušetřil čas a námaha, není neobvyklé, že se tam objevují všemožná označení karet, které nakonec na trh možná dorazí a možná ne. 
 
 
Právě proto můžeme v materiálech najít celou řadu Radeonů, z nichž většina ani není reálná, však posuďte sami: RX 5950XT, RX 5950, RX 5900XT, RX 5900, RX 5850XT, RX 5850, RX 5800XT, RX 5800, RX 5750XT, RX 5750, RX 5700XT, RX 5700, RX 5650XT, RX 5650, RX 5600XT, RX 5600, RX 5550XT, RX 5550, RX 5500XT, RX 5500, RX590XT a RX 590. Společnosti jako Asus, Gigabyte či Sapphire tím chtějí prostě pokrýt veškeré možnosti pro případ, že se v tomto případě AMD nakonec ještě rozhodne některou další kartu vypustit na trh. 
 
 
 
My přitom zatím očekáváme jednak karty NVIDIA RTX 2080 Super, RTX 2070 Super a RTX 2060 Super s tím, že později by mohla dorazit také vylepšená verze RTX 2080 Ti. 
 
V případě společnosti AMD jde o AMD Radeon RX 5700XT s Navi 10 XT a Radeon RX 5700 s Navi 10 Pro, přičemž AMD má připravenou ještě Radeon RX 5700 XT 50th Anniversary Edition, ale to je pouze o trošku výše taktovaná verze první jmenované karty, ne zcela jiný model. 
 
Asi nejvíce se v tomto ohledu vyřádila společnost Gigabyte, která si u ECC zaregistrovala hned 21 variant karty RTX 2080 Super, 26 verzí RTX 2070 Super a dalších 22 RTX 2060 Super. Mezi nimi si můžeme přečíst o řadách Aorus, OC, Pro, Gaming, WindForce, White a dalších. Ty všechny na trh pochopitelně nepřijdou a stejně jako v případě různých verzí čipů Navi jde jen o snahu registrovat vše možné, co by se nakonec mohlo objevit. 
 
Série Radeon RX 5700 mimochodem přijde na trh 7. červnence, takže příští týden bude velice zajímavý a my můžeme být zvědaví především na to, čí nabídka bude nakonec lepší. Od AMD se očekávalo, že nabídne oproti NVIDII značně lepší poměr výkonu a ceny, což se ani tak moc nesplnilo, ale počkejme si na testy. Od NVIDIE se zase vůbec nečekalo, že přinese vylepšené verze svých RTX a záležet bude především na ní, čili na tom, s jakou nabídkou a za jakou cenu přikvačí. Právě o cenách RTX Super zatím nevíme vůbec nic. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře