www.svethardware.cz
>
>
>

V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů

V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
, , aktualita
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
K oblíbeným
reklama
Už příští týden v úterý by měly být alespoň představeny nové karty GeForce RTX 2000 Super od NVIDIE a že se skutečně něco blíží, na to ukazují záznamy Eurasian Economic Commission. U té si výrobci karet registrují své chystané modely, přičemž aby se ušetřil čas a námaha, není neobvyklé, že se tam objevují všemožná označení karet, které nakonec na trh možná dorazí a možná ne. 
 
 
Právě proto můžeme v materiálech najít celou řadu Radeonů, z nichž většina ani není reálná, však posuďte sami: RX 5950XT, RX 5950, RX 5900XT, RX 5900, RX 5850XT, RX 5850, RX 5800XT, RX 5800, RX 5750XT, RX 5750, RX 5700XT, RX 5700, RX 5650XT, RX 5650, RX 5600XT, RX 5600, RX 5550XT, RX 5550, RX 5500XT, RX 5500, RX590XT a RX 590. Společnosti jako Asus, Gigabyte či Sapphire tím chtějí prostě pokrýt veškeré možnosti pro případ, že se v tomto případě AMD nakonec ještě rozhodne některou další kartu vypustit na trh. 
 
 
 
My přitom zatím očekáváme jednak karty NVIDIA RTX 2080 Super, RTX 2070 Super a RTX 2060 Super s tím, že později by mohla dorazit také vylepšená verze RTX 2080 Ti. 
 
V případě společnosti AMD jde o AMD Radeon RX 5700XT s Navi 10 XT a Radeon RX 5700 s Navi 10 Pro, přičemž AMD má připravenou ještě Radeon RX 5700 XT 50th Anniversary Edition, ale to je pouze o trošku výše taktovaná verze první jmenované karty, ne zcela jiný model. 
 
Asi nejvíce se v tomto ohledu vyřádila společnost Gigabyte, která si u ECC zaregistrovala hned 21 variant karty RTX 2080 Super, 26 verzí RTX 2070 Super a dalších 22 RTX 2060 Super. Mezi nimi si můžeme přečíst o řadách Aorus, OC, Pro, Gaming, WindForce, White a dalších. Ty všechny na trh pochopitelně nepřijdou a stejně jako v případě různých verzí čipů Navi jde jen o snahu registrovat vše možné, co by se nakonec mohlo objevit. 
 
Série Radeon RX 5700 mimochodem přijde na trh 7. červnence, takže příští týden bude velice zajímavý a my můžeme být zvědaví především na to, čí nabídka bude nakonec lepší. Od AMD se očekávalo, že nabídne oproti NVIDII značně lepší poměr výkonu a ceny, což se ani tak moc nesplnilo, ale počkejme si na testy. Od NVIDIE se zase vůbec nečekalo, že přinese vylepšené verze svých RTX a záležet bude především na ní, čili na tom, s jakou nabídkou a za jakou cenu přikvačí. Právě o cenách RTX Super zatím nevíme vůbec nic. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské Xiao-i žaluje Apple, za porušení patentů k Siri chce 10 mld. juanů Čínské Xiao-i žaluje Apple, za porušení patentů k Siri chce 10 mld. juanů
Čínská společnost Xiao-i (Shanghai Zhizhen Intelligent Network Technology Co Ltd) chce z Applu vytřískat nějaké ty finance. V žalobě, která se týká porušení patentů asistentem Siri, požaduje zákaz prodeje a nejen to.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce si stěžuje na vážný nedostatek APU Renoir od AMD Výrobce si stěžuje na vážný nedostatek APU Renoir od AMD
Společnost XMG se podělila s informací o tom, že na trhu je aktuálně velký nedostatek moderních APU generace Renoir. Sama čeká slíbenou objednávku, kvůli čemuž nemá jak vyrábět plánované notebooky řady Core.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ovladače pro PS4 nebudou fungovat ve hrách pro PS5 Ovladače pro PS4 nebudou fungovat ve hrách pro PS5
Již nějaký ten pátek víme o podobě konzole PlayStation 5 i o jejích nových ovladačích či gamepadech. Nyní se ovšem přímo od Sony dozvídáme, jak to bude s podporou periferií z generace PS4 na nových konzolích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA má konkurenta, o Arm se uchází už i Samsung NVIDIA má konkurenta, o Arm se uchází už i Samsung
Vskutku těžkotonážního konkurenta získala společnost NVIDIA ve své snaze získat od společnosti SoftBank firmu Arm Holdings. Ta je pro ni už tak velice velké sousto a nyní se do věci vložil i korejský Samsung.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus
Avast zareagoval na vzrůstající počet kybernetických útoků a rozšířil svůj štít proti ransomwaru i do bezplatné aplikace Avast Free Antivirus. Uživatelé placeného řešení Avast Premium Security potom získali nový štít proti vzdálenému přístupu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře