www.svethardware.cz
>
>
>

V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů

V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
, , aktualita
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
K oblíbeným
reklama
Už příští týden v úterý by měly být alespoň představeny nové karty GeForce RTX 2000 Super od NVIDIE a že se skutečně něco blíží, na to ukazují záznamy Eurasian Economic Commission. U té si výrobci karet registrují své chystané modely, přičemž aby se ušetřil čas a námaha, není neobvyklé, že se tam objevují všemožná označení karet, které nakonec na trh možná dorazí a možná ne. 
 
 
Právě proto můžeme v materiálech najít celou řadu Radeonů, z nichž většina ani není reálná, však posuďte sami: RX 5950XT, RX 5950, RX 5900XT, RX 5900, RX 5850XT, RX 5850, RX 5800XT, RX 5800, RX 5750XT, RX 5750, RX 5700XT, RX 5700, RX 5650XT, RX 5650, RX 5600XT, RX 5600, RX 5550XT, RX 5550, RX 5500XT, RX 5500, RX590XT a RX 590. Společnosti jako Asus, Gigabyte či Sapphire tím chtějí prostě pokrýt veškeré možnosti pro případ, že se v tomto případě AMD nakonec ještě rozhodne některou další kartu vypustit na trh. 
 
 
 
My přitom zatím očekáváme jednak karty NVIDIA RTX 2080 Super, RTX 2070 Super a RTX 2060 Super s tím, že později by mohla dorazit také vylepšená verze RTX 2080 Ti. 
 
V případě společnosti AMD jde o AMD Radeon RX 5700XT s Navi 10 XT a Radeon RX 5700 s Navi 10 Pro, přičemž AMD má připravenou ještě Radeon RX 5700 XT 50th Anniversary Edition, ale to je pouze o trošku výše taktovaná verze první jmenované karty, ne zcela jiný model. 
 
Asi nejvíce se v tomto ohledu vyřádila společnost Gigabyte, která si u ECC zaregistrovala hned 21 variant karty RTX 2080 Super, 26 verzí RTX 2070 Super a dalších 22 RTX 2060 Super. Mezi nimi si můžeme přečíst o řadách Aorus, OC, Pro, Gaming, WindForce, White a dalších. Ty všechny na trh pochopitelně nepřijdou a stejně jako v případě různých verzí čipů Navi jde jen o snahu registrovat vše možné, co by se nakonec mohlo objevit. 
 
Série Radeon RX 5700 mimochodem přijde na trh 7. červnence, takže příští týden bude velice zajímavý a my můžeme být zvědaví především na to, čí nabídka bude nakonec lepší. Od AMD se očekávalo, že nabídne oproti NVIDII značně lepší poměr výkonu a ceny, což se ani tak moc nesplnilo, ale počkejme si na testy. Od NVIDIE se zase vůbec nečekalo, že přinese vylepšené verze svých RTX a záležet bude především na ní, čili na tom, s jakou nabídkou a za jakou cenu přikvačí. Právě o cenách RTX Super zatím nevíme vůbec nic. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás
Vypadá to, že časy poklesu cen na trhu s paměťmi DRAM jsou pryč a my se dozvídáme, že příčinou je nová exportní politika Japonska vůči Jižní Koreji. Ceny přitom zakrátko vyletěly velice prudce nahoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek