Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Orico nabídne panel pro vypínání pevných disků

29.11.2012, Jan Vítek, aktualita
Orico nabídne panel pro vypínání pevných disků
Čínská společnost Orico si připravila zajímavé zařízení pro uživatele provozující více pevných disků, které navíc nepotřebují mít neustále v provozu a nechtějí se spoléhat na funkce operačního systému. Pořídit si budou moci zařízení HD-PW6102,...
Čínská společnost Orico si připravila zajímavé zařízení pro uživatele provozující více pevných disků, které navíc nepotřebují mít neustále v provozu a nechtějí se spoléhat na funkce operačního systému. Pořídit si budou moci zařízení HD-PW6102, což je panel určený do 5,25" pozice, díky němuž si budeme moci libovolně vypínat a zapínat až šest pevných disků s rozhraním SATA.

Samotný panel je napájen ze dvou 4pinových Peripheral Power (aka MOLEX) a vychází z něj šest SATA Power pro samotné disky nebo samozřejmě i SSD. Tyto kabely nejsou přimontovány napevno, ale zasunuty do vlastních konektorů, takže ty nepotřebné můžeme vypojit.

Pro korektní použití panelu HD-PW6102 je třeba mít nastavený kontroler SATA do módu AHCI se zapnutou funkcí hot-plug. On sám funguje jen jako šestinásobný vypínač, takže je třeba ještě před vypnutím disku se postarat o jeho bezpečné odejmutí ze systému. Právě proto by možná bylo vhodné, kdyby byla tlačítka na předním hliníkovém panelu skryta za nějaká dvířka, protože neopatrná manipulace může způsobit ztrátu dat nebo zhroucení systému.

Zařízení se prodává zatím jen v domovině firmy Orico a je otázkou, zda se dostane i na jiné trhy. V přepočtu stojí kolem 1200 Kč, což tedy na pár kabelů, tlačítka a kus kovu není zrovna málo.

Zdroj: EXPreview