www.svethardware.cz
>
>
>
>

Osmijádrové Core jsou v předprodeji, ceny nepotěší

Osmijádrové Core jsou v předprodeji, ceny nepotěší
, , aktualita
Dlouho jsme čekali na to, až se Intel rozhoupe a pošle své očekávané osmijádrové procesory Core pro patici LGA 1151. Nyní se to už stalo, a tak se dozvíme už i ceny a ten, kdo doufal, že budou příznivé, může přestat doufat.
K oblíbeným
reklama
Obchod CentralPoint už má v nabídce oba osmijádrové procesory, které Intel nabídne pro běžné desktopy, čili Core i9-9900K a Core i7-9700K. My jsme mohli doufat, že Intel se bude snažit tyto procesory nabídnout za ceny, které by byly i v porovnání s druhou generací procesorů AMD Ryzen zajímavé. Posuďte ale sami, jak to vypadá.  
 
 
 
Je důležité si uvědomit, že uvedené ceny jsou bez DPH, takže koncové částky budou o 21 procent vyšší, a tedy 652 a 833 eur. To nemá obdobu u procesorů Ryzen, ale až u procesorů Ryzen Threadripper 2920X a 2950X s 12 a 16 jádry za ceny 649 a 899 USD, ale na druhou stranu by to snad neměly být doporučené ceny nových Intelů.
 
Osmijádrové procesory Ryzen stojí nanejvýš 329 USD či na našem trhu pak v podobě modelu Ryzen 7 2700X pod 8500 Kč s daní. To dané Intely seženeme spíše za cca 16.800 Kč a 21.500 Kč, pokud budeme brát v úvahu právě ceny z CentralPointu.
 
Opravdová dostupnost je naplánována na začátek října, takže si zájemci ještě pár týdnů počkají. Dobrá zpráva je alespoň ta, že CentralPoint obvykle prodává hardware v předprodeji za trošku nafouklé ceny, takže ty doporučené by snad měly být o něco nižší. To bychom se ale už měli brzy dozvědět. V našich obchodech se zatím nic takového nenabízí. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře