Ovladače 425.31 zprovoznily ray-tracing na GTX 1060 a lepších kartách

Ovladače 425.31 zprovoznily ray-tracing na GTX 1060 a lepších kartách
, , aktualita
NVIDIA splnila svůj slib a umožnila i na Pascalech využít technologie DXR, ovšem s tím upozorněním, že na těchto kartách bude ray tracing výrazně pomalejší než na GeForce RTX. Nicméně vyzkoušet si ho nyní může každý s GTX 1060 a lepší kartou.
K oblíbeným
reklama
Stačí si tak stáhnout nejnovější ovladače GeForce 425.31 WHQL a pokud nemáte ve své knihovně žádnou hru, která nese podporu ray tracingu, čili Battlefield V, Metro Exodus nebo Shadow of the Tomb Raider, můžete si ze serveru techPowerUp alespoň stáhnout jedno ze známých dem. Jde konkrétně o Star Wars, Atomic Heart a Justice. 
 
 
NVIDIA se nyní může prsit, že díky novým ovladačům jsou nyní ve světě "desítky milionů GPU s podporou DXR", nicméně jak ukazuje první obrázek, zvláště od Pascalů můžeme očekávat velice slabý výkon. S Turingem bez RTX jader už to bude lepší a s RTX jádry pak samozřejmě nejlepší, alespoň dle oficiálních údajů týkajících se renderingu v Metro Exodus. To se pak podepíše i na tom, jaká kvalita ray tracingu bude pro karty GTX vůbec zvládnutelná. 
 
 
Tony Tamasi z marketingu NVIDIE k tomu říká, že díky tomu si i lidé s Pascaly budou moci alespoň vyzkoušet, jak ray tracing vypadá, takže z toho je zřejmé, že NVIDII zde jde také (či především?) o propagaci možností nových karet. Nicméně ze zveřejněných benchmarků to vypadá, že Battlefield V si ve Full HD s ray tracingem zahrají alespoň majitelé těch nejsilnějších Pascalů a na střední kvalitě i v 60 FPS. 
 
 
Zde je pak video, v němž Tony Tamasi vysvětluje, jak bude DXR na Pascalech fungovat a co můžeme očekávat. 
 
 
V případě Metra Exodus bude ray tracing i na GTX 1080 Ti značně prodlužovat celkový renderovací čas snímku a samotný z něj zabere 80 procent. Turingy GTX to značně uspíší alespoň díky současnému provádění výpočtů v pohyblivé i pevné řádové čárce a Turing RTX k tomu zapojí i svá jádra RT a Tensor. Značně se liší také různé techniky, které ray tracing nabízí. Ambient Occlusion je z nich nejméně náročná a podobně jsou na tom stíny, zato globální osvětlení pomocí RT bude vyžadovat nejvyšší výkon. Pro Pascaly tak nebude zrovna vhodné zapnout RT v titulu Metro Exodus, zato odrazy v Battlefieldu V nebo stíny v SOTR by mohly zvládnout. Ve střední kvalitě pak i na GTX 1060, ale opět, 60 FPS nečekejme. 
 
 
Zde je seznam nových karet, na nichž si můžeme zapnout ray tracing. Lze očekávat, že se k nim možná přidá i GTX 1650 (Ti), až přijde na trh. 
  • GeForce GTX 1660 Ti
  • GeForce GTX 1660
  • Nvidia Titan Xp (2017)
  • Nvidia Titan X (2016)
  • GeForce GTX 1080 Ti
  • GeForce GTX 1080
  • GeForce GTX 1070 Ti
  • GeForce GTX 1070
  • GeForce GTX 1060 6GB 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek