Ovladače 425.31 zprovoznily ray-tracing na GTX 1060 a lepších kartách

Ovladače 425.31 zprovoznily ray-tracing na GTX 1060 a lepších kartách
, , aktualita
NVIDIA splnila svůj slib a umožnila i na Pascalech využít technologie DXR, ovšem s tím upozorněním, že na těchto kartách bude ray tracing výrazně pomalejší než na GeForce RTX. Nicméně vyzkoušet si ho nyní může každý s GTX 1060 a lepší kartou.
K oblíbeným
reklama
Stačí si tak stáhnout nejnovější ovladače GeForce 425.31 WHQL a pokud nemáte ve své knihovně žádnou hru, která nese podporu ray tracingu, čili Battlefield V, Metro Exodus nebo Shadow of the Tomb Raider, můžete si ze serveru techPowerUp alespoň stáhnout jedno ze známých dem. Jde konkrétně o Star Wars, Atomic Heart a Justice. 
 
 
NVIDIA se nyní může prsit, že díky novým ovladačům jsou nyní ve světě "desítky milionů GPU s podporou DXR", nicméně jak ukazuje první obrázek, zvláště od Pascalů můžeme očekávat velice slabý výkon. S Turingem bez RTX jader už to bude lepší a s RTX jádry pak samozřejmě nejlepší, alespoň dle oficiálních údajů týkajících se renderingu v Metro Exodus. To se pak podepíše i na tom, jaká kvalita ray tracingu bude pro karty GTX vůbec zvládnutelná. 
 
 
Tony Tamasi z marketingu NVIDIE k tomu říká, že díky tomu si i lidé s Pascaly budou moci alespoň vyzkoušet, jak ray tracing vypadá, takže z toho je zřejmé, že NVIDII zde jde také (či především?) o propagaci možností nových karet. Nicméně ze zveřejněných benchmarků to vypadá, že Battlefield V si ve Full HD s ray tracingem zahrají alespoň majitelé těch nejsilnějších Pascalů a na střední kvalitě i v 60 FPS. 
 
 
Zde je pak video, v němž Tony Tamasi vysvětluje, jak bude DXR na Pascalech fungovat a co můžeme očekávat. 
 
 
V případě Metra Exodus bude ray tracing i na GTX 1080 Ti značně prodlužovat celkový renderovací čas snímku a samotný z něj zabere 80 procent. Turingy GTX to značně uspíší alespoň díky současnému provádění výpočtů v pohyblivé i pevné řádové čárce a Turing RTX k tomu zapojí i svá jádra RT a Tensor. Značně se liší také různé techniky, které ray tracing nabízí. Ambient Occlusion je z nich nejméně náročná a podobně jsou na tom stíny, zato globální osvětlení pomocí RT bude vyžadovat nejvyšší výkon. Pro Pascaly tak nebude zrovna vhodné zapnout RT v titulu Metro Exodus, zato odrazy v Battlefieldu V nebo stíny v SOTR by mohly zvládnout. Ve střední kvalitě pak i na GTX 1060, ale opět, 60 FPS nečekejme. 
 
 
Zde je seznam nových karet, na nichž si můžeme zapnout ray tracing. Lze očekávat, že se k nim možná přidá i GTX 1650 (Ti), až přijde na trh. 
  • GeForce GTX 1660 Ti
  • GeForce GTX 1660
  • Nvidia Titan Xp (2017)
  • Nvidia Titan X (2016)
  • GeForce GTX 1080 Ti
  • GeForce GTX 1080
  • GeForce GTX 1070 Ti
  • GeForce GTX 1070
  • GeForce GTX 1060 6GB 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková