www.svethardware.cz
>
>
>

OWC má druhou generaci externích SSD ThunderBlade s 2800MB/s

OWC má druhou generaci externích SSD ThunderBlade s 2800MB/s
, , aktualita
Společnost OWC si připravila druhou generaci externích SSD ThunderBlade, které mají nabídnout především výkon. Však jde až o 2800 MB/s, takže se podívejme na to, v jaké podobě tyto modely přichází na trh a za kolik. 
K oblíbeným
reklama
OWC ThunderBlade (Gen 2) jsou tak zaměřeny čistě na zákazníky hledající z hlediska výkonu hi-end externí zařízení pro ukládání dat. Však 2800 MB/s na kabelem připojeném SSD není zrovna málo a není divu, že se k tomu využívá rozhraní Thunderbolt, které ve své nejmodernější verzi dokáže poskytnout propustnost až 40 Gb/s. 
 
 
Nové modely jsou navíc k dispozici v kapacitách 1 TB, 2 TB, 4 TB a 8 TB, takže není divu, že nejde o zrovna malá zařízení. První generace ThunderBlade byla založena na čtyřech M.2 SSD Mercury využívajících kontrolery Silicon Motion SM2260, LDPC a 3D MLC NAND. V případě druhé generace se nedozvíme, jaké paměti NAND Flash byly použity, ale lze očekávat, že to téměř s jistotou už budou TLC 3D NAND Flash, a to opět na čtyřech M.2 SSD. Za zmínku stojí také to, že první generace začínala na ceně 1199 USD a druhá už na 799 USD. 
 
SSD nesou dva konektory Thunderbolt a pak ještě malý konektor pro externí napájení
 
Co se týče výkonu, staré i nové ThunderBlade mají stejné hlavní hodnoty, čili 2800 MB/s pro čtení a 2450MB/s zápis. Nové ale můžeme zapojit po dvou pomocí technologie SoftRAID a v takovém případě nabídnou dohromady až 3800 MB/s při zápisu. Thunderbolt je zde jediná volba, protože ThunderBlade jsou založeny na kontroleru Intel DSL6540 "Alpine Ridge", takže podpora USB se nekoná. Pomocí dvou konektorů Thunderbolt ale lze zařízení sériově zapojovat za sebe a dosáhnout celkové kapacity až 48 TB. 
 
 
OWC ThunderBlade DAS Gen 2
  1 TB 2 TB 4 TB 8 TB
Počet M.2 SSD 4
Interní RAID ?
Rychlost čtení (dlouhodobá) 2800 MB/s
3800 MB/s se SoftRAID a 2 disky
Rychlost zápisu (dlouhodobý) 2450 MB/s
Porty 2 × Thunderbolt 3
PSU externí
Rozměry Šířka 12,3 cm
Hloubka 19,2 cm
Výška 3 cm
Hmotnost 0,7 kg
Příslušenství kabel Thunderbolt 40Gb/s,
napájecí adaptér + kabel
Kompatibilita macOS 10.13 a novější
Windows 10 a novější
Dop. cena Gen 1 $1,200 $1,750 $2,800 $5000
Gen 2 $799 $1,199 $1,899 $3,499
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře