www.svethardware.cz
>
>
>

OWC má druhou generaci externích SSD ThunderBlade s 2800MB/s

OWC má druhou generaci externích SSD ThunderBlade s 2800MB/s
, , aktualita
Společnost OWC si připravila druhou generaci externích SSD ThunderBlade, které mají nabídnout především výkon. Však jde až o 2800 MB/s, takže se podívejme na to, v jaké podobě tyto modely přichází na trh a za kolik. 
K oblíbeným
reklama
OWC ThunderBlade (Gen 2) jsou tak zaměřeny čistě na zákazníky hledající z hlediska výkonu hi-end externí zařízení pro ukládání dat. Však 2800 MB/s na kabelem připojeném SSD není zrovna málo a není divu, že se k tomu využívá rozhraní Thunderbolt, které ve své nejmodernější verzi dokáže poskytnout propustnost až 40 Gb/s. 
 
 
Nové modely jsou navíc k dispozici v kapacitách 1 TB, 2 TB, 4 TB a 8 TB, takže není divu, že nejde o zrovna malá zařízení. První generace ThunderBlade byla založena na čtyřech M.2 SSD Mercury využívajících kontrolery Silicon Motion SM2260, LDPC a 3D MLC NAND. V případě druhé generace se nedozvíme, jaké paměti NAND Flash byly použity, ale lze očekávat, že to téměř s jistotou už budou TLC 3D NAND Flash, a to opět na čtyřech M.2 SSD. Za zmínku stojí také to, že první generace začínala na ceně 1199 USD a druhá už na 799 USD. 
 
SSD nesou dva konektory Thunderbolt a pak ještě malý konektor pro externí napájení
 
Co se týče výkonu, staré i nové ThunderBlade mají stejné hlavní hodnoty, čili 2800 MB/s pro čtení a 2450MB/s zápis. Nové ale můžeme zapojit po dvou pomocí technologie SoftRAID a v takovém případě nabídnou dohromady až 3800 MB/s při zápisu. Thunderbolt je zde jediná volba, protože ThunderBlade jsou založeny na kontroleru Intel DSL6540 "Alpine Ridge", takže podpora USB se nekoná. Pomocí dvou konektorů Thunderbolt ale lze zařízení sériově zapojovat za sebe a dosáhnout celkové kapacity až 48 TB. 
 
 
OWC ThunderBlade DAS Gen 2
  1 TB 2 TB 4 TB 8 TB
Počet M.2 SSD 4
Interní RAID ?
Rychlost čtení (dlouhodobá) 2800 MB/s
3800 MB/s se SoftRAID a 2 disky
Rychlost zápisu (dlouhodobý) 2450 MB/s
Porty 2 × Thunderbolt 3
PSU externí
Rozměry Šířka 12,3 cm
Hloubka 19,2 cm
Výška 3 cm
Hmotnost 0,7 kg
Příslušenství kabel Thunderbolt 40Gb/s,
napájecí adaptér + kabel
Kompatibilita macOS 10.13 a novější
Windows 10 a novější
Dop. cena Gen 1 $1,200 $1,750 $2,800 $5000
Gen 2 $799 $1,199 $1,899 $3,499
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek