www.svethardware.cz
>
>
>

OWC má druhou generaci externích SSD ThunderBlade s 2800MB/s

OWC má druhou generaci externích SSD ThunderBlade s 2800MB/s
, , aktualita
Společnost OWC si připravila druhou generaci externích SSD ThunderBlade, které mají nabídnout především výkon. Však jde až o 2800 MB/s, takže se podívejme na to, v jaké podobě tyto modely přichází na trh a za kolik. 
K oblíbeným
reklama
OWC ThunderBlade (Gen 2) jsou tak zaměřeny čistě na zákazníky hledající z hlediska výkonu hi-end externí zařízení pro ukládání dat. Však 2800 MB/s na kabelem připojeném SSD není zrovna málo a není divu, že se k tomu využívá rozhraní Thunderbolt, které ve své nejmodernější verzi dokáže poskytnout propustnost až 40 Gb/s. 
 
 
Nové modely jsou navíc k dispozici v kapacitách 1 TB, 2 TB, 4 TB a 8 TB, takže není divu, že nejde o zrovna malá zařízení. První generace ThunderBlade byla založena na čtyřech M.2 SSD Mercury využívajících kontrolery Silicon Motion SM2260, LDPC a 3D MLC NAND. V případě druhé generace se nedozvíme, jaké paměti NAND Flash byly použity, ale lze očekávat, že to téměř s jistotou už budou TLC 3D NAND Flash, a to opět na čtyřech M.2 SSD. Za zmínku stojí také to, že první generace začínala na ceně 1199 USD a druhá už na 799 USD. 
 
SSD nesou dva konektory Thunderbolt a pak ještě malý konektor pro externí napájení
 
Co se týče výkonu, staré i nové ThunderBlade mají stejné hlavní hodnoty, čili 2800 MB/s pro čtení a 2450MB/s zápis. Nové ale můžeme zapojit po dvou pomocí technologie SoftRAID a v takovém případě nabídnou dohromady až 3800 MB/s při zápisu. Thunderbolt je zde jediná volba, protože ThunderBlade jsou založeny na kontroleru Intel DSL6540 "Alpine Ridge", takže podpora USB se nekoná. Pomocí dvou konektorů Thunderbolt ale lze zařízení sériově zapojovat za sebe a dosáhnout celkové kapacity až 48 TB. 
 
 
OWC ThunderBlade DAS Gen 2
  1 TB 2 TB 4 TB 8 TB
Počet M.2 SSD 4
Interní RAID ?
Rychlost čtení (dlouhodobá) 2800 MB/s
3800 MB/s se SoftRAID a 2 disky
Rychlost zápisu (dlouhodobý) 2450 MB/s
Porty 2 × Thunderbolt 3
PSU externí
Rozměry Šířka 12,3 cm
Hloubka 19,2 cm
Výška 3 cm
Hmotnost 0,7 kg
Příslušenství kabel Thunderbolt 40Gb/s,
napájecí adaptér + kabel
Kompatibilita macOS 10.13 a novější
Windows 10 a novější
Dop. cena Gen 1 $1,200 $1,750 $2,800 $5000
Gen 2 $799 $1,199 $1,899 $3,499
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková