Palmer Luckey ukázal stíhacího drona pro taranování nevítaných návštěvníků

Palmer Luckey ukázal stíhacího drona pro taranování nevítaných návštěvníků
, , aktualita
Jméno Palmer Luckey máme spojeno především se světem VR headsetů, ostatně jde o zakladatele společnosti Oculus VR, která však už dávno působí pod Facebookem. Samotný Luckey se nyní věnuje i dronům. 
K oblíbeným
reklama
Útok dronů na těžební zařízení společnosti Saudi Aramco a paralyzování letiště Gatwick v minulém roce, to jsou incidenty, které mají společnou jednu věc, a sice naprostou bezradnost v případě obrany. Britská policie se snažila sama nahánět nevítané drony a sestřelovat je z oblohy pomocí ručních zbraní, zatímco Palmer Luckey a jeho firma Anduril Industries na to chce jít jinak. 
 
 
Anduril Counter Drone je prostě stíhačka dronů a jde o součást řešení Lattice AI cUAS (counter Unmanned Aerial System). Nicméně tento dron není vybaven žádnou zbraní, neboť on sám o sobě slouží jako zbraň, která má za úkol taranovat, čili prostě a jednoduše vrazit do cizího dronu a tuto srážku pokud možno přežít. 
 
prototyp 
 
Je tak zřejmé, že takový dron musí splňovat základní předpoklady v podobě rychlosti a odolnosti. K tomu byl uzpůsoben tvar těla dronu a také umístění jeho rotorů. 
 
 
Systému pak stačí, aby operátor vydal povolení k útoku na cíl a samotný dron velice rychle vystartuje a vydá se přímo v ústrety nevítanému návštěvníku. Využívá k tomu počítačové rozpoznávání obrazu s využitím umělé inteligence a výrobce tvrdí, že jeho dron může z oblohy sundat i okřídlený stroj, a to ve dne či v noci. Firma přitom upozorňuje, že počet incidentů, v nichž by Anduril Counter Drone mohl být nápomocný, vytrvale roste, což ostatně dokazuje i zájem zákazníků. Firma už dodala první desítky těchto dronů zákazníkům v USA i Spojeném království a také rozšiřuje své působení na konfliktní oblasti světa. Nedozvíme se ale už jaké a pak ani specifikace samotného dronu, což je celkem pochopitelné. 
 
Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek