Palmer Luckey ukázal stíhacího drona pro taranování nevítaných návštěvníků

Palmer Luckey ukázal stíhacího drona pro taranování nevítaných návštěvníků
, , aktualita
Jméno Palmer Luckey máme spojeno především se světem VR headsetů, ostatně jde o zakladatele společnosti Oculus VR, která však už dávno působí pod Facebookem. Samotný Luckey se nyní věnuje i dronům. 
K oblíbeným
reklama
Útok dronů na těžební zařízení společnosti Saudi Aramco a paralyzování letiště Gatwick v minulém roce, to jsou incidenty, které mají společnou jednu věc, a sice naprostou bezradnost v případě obrany. Britská policie se snažila sama nahánět nevítané drony a sestřelovat je z oblohy pomocí ručních zbraní, zatímco Palmer Luckey a jeho firma Anduril Industries na to chce jít jinak. 
 
 
Anduril Counter Drone je prostě stíhačka dronů a jde o součást řešení Lattice AI cUAS (counter Unmanned Aerial System). Nicméně tento dron není vybaven žádnou zbraní, neboť on sám o sobě slouží jako zbraň, která má za úkol taranovat, čili prostě a jednoduše vrazit do cizího dronu a tuto srážku pokud možno přežít. 
 
prototyp 
 
Je tak zřejmé, že takový dron musí splňovat základní předpoklady v podobě rychlosti a odolnosti. K tomu byl uzpůsoben tvar těla dronu a také umístění jeho rotorů. 
 
 
Systému pak stačí, aby operátor vydal povolení k útoku na cíl a samotný dron velice rychle vystartuje a vydá se přímo v ústrety nevítanému návštěvníku. Využívá k tomu počítačové rozpoznávání obrazu s využitím umělé inteligence a výrobce tvrdí, že jeho dron může z oblohy sundat i okřídlený stroj, a to ve dne či v noci. Firma přitom upozorňuje, že počet incidentů, v nichž by Anduril Counter Drone mohl být nápomocný, vytrvale roste, což ostatně dokazuje i zájem zákazníků. Firma už dodala první desítky těchto dronů zákazníkům v USA i Spojeném království a také rozšiřuje své působení na konfliktní oblasti světa. Nedozvíme se ale už jaké a pak ani specifikace samotného dronu, což je celkem pochopitelné. 
 
Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala