reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Palmer Luckey ukázal stíhacího drona pro taranování nevítaných návštěvníků

, , aktualita
Palmer Luckey ukázal stíhacího drona pro taranování nevítaných návštěvníků
Jméno Palmer Luckey máme spojeno především se světem VR headsetů, ostatně jde o zakladatele společnosti Oculus VR, která však už dávno působí pod Facebookem. Samotný Luckey se nyní věnuje i dronům. 
Útok dronů na těžební zařízení společnosti Saudi Aramco a paralyzování letiště Gatwick v minulém roce, to jsou incidenty, které mají společnou jednu věc, a sice naprostou bezradnost v případě obrany. Britská policie se snažila sama nahánět nevítané drony a sestřelovat je z oblohy pomocí ručních zbraní, zatímco Palmer Luckey a jeho firma Anduril Industries na to chce jít jinak. 
 
 
Anduril Counter Drone je prostě stíhačka dronů a jde o součást řešení Lattice AI cUAS (counter Unmanned Aerial System). Nicméně tento dron není vybaven žádnou zbraní, neboť on sám o sobě slouží jako zbraň, která má za úkol taranovat, čili prostě a jednoduše vrazit do cizího dronu a tuto srážku pokud možno přežít. 
 
prototyp 
 
Je tak zřejmé, že takový dron musí splňovat základní předpoklady v podobě rychlosti a odolnosti. K tomu byl uzpůsoben tvar těla dronu a také umístění jeho rotorů. 
 
 
Systému pak stačí, aby operátor vydal povolení k útoku na cíl a samotný dron velice rychle vystartuje a vydá se přímo v ústrety nevítanému návštěvníku. Využívá k tomu počítačové rozpoznávání obrazu s využitím umělé inteligence a výrobce tvrdí, že jeho dron může z oblohy sundat i okřídlený stroj, a to ve dne či v noci. Firma přitom upozorňuje, že počet incidentů, v nichž by Anduril Counter Drone mohl být nápomocný, vytrvale roste, což ostatně dokazuje i zájem zákazníků. Firma už dodala první desítky těchto dronů zákazníkům v USA i Spojeném království a také rozšiřuje své působení na konfliktní oblasti světa. Nedozvíme se ale už jaké a pak ani specifikace samotného dronu, což je celkem pochopitelné. 
 
Zdroj: Bloomberg


reklama
reklama
reklama
reklama