www.svethardware.cz
>
>
>
>

Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?

Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
, , aktualita
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
K oblíbeným
reklama
Oficiálně bylo audio pořízené v domácnostech pořizováno kvůli zpětné vazbě nutné k vylepšování služeb spojených s rozpoznáváním hlasu. V případě Xboxu to bylo spuštěno společně s vypuštěním systému Microsoft Kinect v roce 2014 a pak Microsoft pokračoval po představení Cortany o dva roky později. Záznamy audia měly být pořizovány na základě iniciace uživatelem, který tak mohl říci "Hey Cortana", ovšem stávalo se také to, že byly spuštěny i bez toho a dodavatelé Microsoftu se pak dostali k záznamům osobních rozhovorů, jak uvádí Vice News.
 
 
Informace pochází od jednoho z dodavatelů Microsoftu, respektive od člověka, který v takové firmě stále pracuje. Lidé z masa a kostí tak měli za úkol tyto záznamy poslouchat a dále vyhodnocovat, za což si už dříve vysloužily kritiku společnosti Apple, amazon či Facebook. Microsoft přitom nedávno změnil své podmínky ohledně soukromí, kde se již píše, že se to může dít. Oproti tomu Facebook od této praxe dle vlastních slov upustil. 
 
Microsoft také nedávno uvedl, že jeho herní systémy Xbox od tohoto podzimu přestanou nabízet Cortanu, ovšem i nadále bude možné je pomocí ní ovládat přes aplikace pro Android nebo iOS. 
 
Firma také už přispěchala se svým vyjádřením ohledně výše uvedených informací. Co se týče konzolí Xbox, už dříve bylo dle nich upuštěno od poslouchání nahrávek, které byly jejich prostřednictvím pořízeny. Stále se ovšem sleduje či může sledovat to, co uživatelé říkají, ale pouze v případech, kdy někdo nahlásí porušování stanovených podmínek užití, na což Microsoft musí reagovat.
 
Pro účely vylepšování služeb se ale dle mluvčí společnosti už nic takového neděje, a to už několik měsíců. Důvod je ten, že už to nebylo třeba, takže Microsoft ani neplánuje, že by s něčím takovým opět začal. 
 
Zdroj: 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře