www.svethardware.cz
>
>
>
>

Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?

Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
, , aktualita
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
K oblíbeným
reklama
Oficiálně bylo audio pořízené v domácnostech pořizováno kvůli zpětné vazbě nutné k vylepšování služeb spojených s rozpoznáváním hlasu. V případě Xboxu to bylo spuštěno společně s vypuštěním systému Microsoft Kinect v roce 2014 a pak Microsoft pokračoval po představení Cortany o dva roky později. Záznamy audia měly být pořizovány na základě iniciace uživatelem, který tak mohl říci "Hey Cortana", ovšem stávalo se také to, že byly spuštěny i bez toho a dodavatelé Microsoftu se pak dostali k záznamům osobních rozhovorů, jak uvádí Vice News.
 
 
Informace pochází od jednoho z dodavatelů Microsoftu, respektive od člověka, který v takové firmě stále pracuje. Lidé z masa a kostí tak měli za úkol tyto záznamy poslouchat a dále vyhodnocovat, za což si už dříve vysloužily kritiku společnosti Apple, amazon či Facebook. Microsoft přitom nedávno změnil své podmínky ohledně soukromí, kde se již píše, že se to může dít. Oproti tomu Facebook od této praxe dle vlastních slov upustil. 
 
Microsoft také nedávno uvedl, že jeho herní systémy Xbox od tohoto podzimu přestanou nabízet Cortanu, ovšem i nadále bude možné je pomocí ní ovládat přes aplikace pro Android nebo iOS. 
 
Firma také už přispěchala se svým vyjádřením ohledně výše uvedených informací. Co se týče konzolí Xbox, už dříve bylo dle nich upuštěno od poslouchání nahrávek, které byly jejich prostřednictvím pořízeny. Stále se ovšem sleduje či může sledovat to, co uživatelé říkají, ale pouze v případech, kdy někdo nahlásí porušování stanovených podmínek užití, na což Microsoft musí reagovat.
 
Pro účely vylepšování služeb se ale dle mluvčí společnosti už nic takového neděje, a to už několik měsíců. Důvod je ten, že už to nebylo třeba, takže Microsoft ani neplánuje, že by s něčím takovým opět začal. 
 
Zdroj: 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře