reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?

23.8.2019, Jan Vítek, aktualita
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Oficiálně bylo audio pořízené v domácnostech pořizováno kvůli zpětné vazbě nutné k vylepšování služeb spojených s rozpoznáváním hlasu. V případě Xboxu to bylo spuštěno společně s vypuštěním systému Microsoft Kinect v roce 2014 a pak Microsoft pokračoval po představení Cortany o dva roky později. Záznamy audia měly být pořizovány na základě iniciace uživatelem, který tak mohl říci "Hey Cortana", ovšem stávalo se také to, že byly spuštěny i bez toho a dodavatelé Microsoftu se pak dostali k záznamům osobních rozhovorů, jak uvádí Vice News.
 
 
Informace pochází od jednoho z dodavatelů Microsoftu, respektive od člověka, který v takové firmě stále pracuje. Lidé z masa a kostí tak měli za úkol tyto záznamy poslouchat a dále vyhodnocovat, za což si už dříve vysloužily kritiku společnosti Apple, amazon či Facebook. Microsoft přitom nedávno změnil své podmínky ohledně soukromí, kde se již píše, že se to může dít. Oproti tomu Facebook od této praxe dle vlastních slov upustil. 
 
Microsoft také nedávno uvedl, že jeho herní systémy Xbox od tohoto podzimu přestanou nabízet Cortanu, ovšem i nadále bude možné je pomocí ní ovládat přes aplikace pro Android nebo iOS. 
 
Firma také už přispěchala se svým vyjádřením ohledně výše uvedených informací. Co se týče konzolí Xbox, už dříve bylo dle nich upuštěno od poslouchání nahrávek, které byly jejich prostřednictvím pořízeny. Stále se ovšem sleduje či může sledovat to, co uživatelé říkají, ale pouze v případech, kdy někdo nahlásí porušování stanovených podmínek užití, na což Microsoft musí reagovat.
 
Pro účely vylepšování služeb se ale dle mluvčí společnosti už nic takového neděje, a to už několik měsíců. Důvod je ten, že už to nebylo třeba, takže Microsoft ani neplánuje, že by s něčím takovým opět začal. 
 
Zdroj: 


reklama