www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pašerák ukrýval 256 procesorů Intel připevněných na svém těle

Pašerák ukrýval 256 procesorů Intel připevněných na svém těle
, , aktualita
Ne každého by napadlo, že se někomu může vyplatit pašovat procesory, a to navíc způsobem, kterým se pašují spíše drogy nebo jiná komodita s vysokou cenou za relativně malý objem. Nyní jde ale o procesory Intel Rocket Lake-S.
K oblíbeným
reklama
Jde tu konkrétně o dva případy z Číny, kdy se lidé snažili převézt přes hranice celkem 308 procesorů, a to konkrétně mezi Hong-kongem a blízkým Macaem, čili bývalou portugalskou kolonií, která už nyní také jako zvláštní správní oblast patří Čínské lidové republice a s Hong-kongem je spojena mostem. 
 
 
V prvním případě šlo o pěkně kulatý počet 256 procesorů Intel Core i7-10700/i9-10900K a přibližně o 14 dní později to bylo 52 procesorů. Tento hardware se našel u řidičů, z nichž první, který měl 256 pašovaných procesorů připevněných přímo na svém těle, na sebe dle policie upozornil nápadně podezřelým chováním a očividnou nervozitou. Druhý zase svých 52 procesorů převážel prostě mezi sedačkami. 
 
 
Dva případy ukazují na to, že pašování procesorů v Číně může být běžná praxe a nikdo neví a nemůže vědět, kolik jich už takto bylo vyvezeno ven a kde končí. Vypadá to však, že jde o skutečné procesory Intel generace Rocket Lake-S, čili ne o falešný hardware či rovnou atrapy. 
 
 
Hong-kongské úřady ale jistý přehled mít budou, ostatně jen během 5. července odhalily u pašeráků kolem 2200 procesorů, přes 1000 modulů RAM, kolem 630 chytrých telefonů a dokonce i 70 kosmetických přípravků. Dle Tom's Hardware tu jde spíše o dovoz hardwaru do Hong-kongu, což může být spojeno se stále trvajícím nedostatkem hardwaru, který vytváří podmínky pro vznik černého trhu, stejně jako to, že vedle obvyklé daně z přidané hodnoty se v Číně na dovážené procesory platí ještě 24% clo. 
 
Nejde navíc jen o pašování, ale také o závažnější případy. Například 16. června byl dle South China Morning Post v Hong-kongu přepaden a oloupen muž, kterému tři útočníci vzali počítačové čipy v hodnotě téměř 650.000 dolarů, což je velice vzácný případ hi-tech loupeže.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek