www.svethardware.cz
>
>

Patentový troll získal 15,7 milionu dolarů ve sporu o Bluetooth se Samsungem

Patentový troll získal 15,7 milionu dolarů ve sporu o Bluetooth se Samsungem
, , aktualita
Patentoví trollové žijí z toho, že podávají žaloby na společnosti, které podle jejich názoru porušili jejich patenty. Nyní se společnosti Rembrandt IP podařilo na Samsungu vysoudit 15,7 milionu dolarů za technologie související s Bluetooth.
K oblíbeným
reklama
Patentoví trollové jsou společnosti, které samy o sobě nic nevyrábí, ale prodávají licence a hledají, nač by se daly naroubovat jejich patenty, aby mohly vysoudit nějaké peníze za jejich porušování. Jedním z nejznámějších patentových trollů minulosti je společnost Rambus a její paměti RDRAM. Další podobnou společností je Rembrandt IP, které se podařilo vysoudit 15,7 milionu dolarů na společnosti Samsung za technologie, které souvisí s rozhraním Bluetooth, ačkoli společnost sama nikdy u tvorby Bluetooth nebyla.


Bluetooth logo


Samotný Bluetooth byl vymyšlen v roce 1994 společností Ericsson. V roce 1997 si Gordon Bremer nechal uznat dva patenty US 8.023.580 a 8.457.228, které se týkaly komunikace různých typů modemů a modulace signálu. Až v roce 2007 si přečetl specifikaci Bluetooth od Samsungu a zjistil, že tento patent by se dal naroubovat na Bluetooth a že Samsung ho vlastně porušil. Samotný Bremer nicméně nikdy na tvorbě Bluetooth a technologie EDR, o kterou jde především, nespolupracoval. Přesto mu byl uznán nárok na odškodné.

Společnost Rembrandt IP vysoudila od Samsungu 15,7 milionu dolarů a Bremer z tohoto dostal 2,5 %, tedy nějakých 400 tisíc dolarů. Bremer má na sebe zaregistrováno přes 100 patentů a za necelých deset let, které pracuje jako konzultant pro Rembrandt IP, si už na nejrůznějších žalobách vydělal údajně přes 670 tisíc dolarů. Je pravděpodobné, že společnost půjde po dalších společnostech využívajících Bluetooth rozhraní, ostatně v žalobě na Samsung bylo několikrát zmíněno i jméno společnosti BlackBerry.

Zdroj: ArsTechnica, InsideCounsel
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala