www.svethardware.cz
>
>

Patentový troll získal 15,7 milionu dolarů ve sporu o Bluetooth se Samsungem

Patentový troll získal 15,7 milionu dolarů ve sporu o Bluetooth se Samsungem
, , aktualita
Patentoví trollové žijí z toho, že podávají žaloby na společnosti, které podle jejich názoru porušili jejich patenty. Nyní se společnosti Rembrandt IP podařilo na Samsungu vysoudit 15,7 milionu dolarů za technologie související s Bluetooth.
K oblíbeným
reklama
Patentoví trollové jsou společnosti, které samy o sobě nic nevyrábí, ale prodávají licence a hledají, nač by se daly naroubovat jejich patenty, aby mohly vysoudit nějaké peníze za jejich porušování. Jedním z nejznámějších patentových trollů minulosti je společnost Rambus a její paměti RDRAM. Další podobnou společností je Rembrandt IP, které se podařilo vysoudit 15,7 milionu dolarů na společnosti Samsung za technologie, které souvisí s rozhraním Bluetooth, ačkoli společnost sama nikdy u tvorby Bluetooth nebyla.


Bluetooth logo


Samotný Bluetooth byl vymyšlen v roce 1994 společností Ericsson. V roce 1997 si Gordon Bremer nechal uznat dva patenty US 8.023.580 a 8.457.228, které se týkaly komunikace různých typů modemů a modulace signálu. Až v roce 2007 si přečetl specifikaci Bluetooth od Samsungu a zjistil, že tento patent by se dal naroubovat na Bluetooth a že Samsung ho vlastně porušil. Samotný Bremer nicméně nikdy na tvorbě Bluetooth a technologie EDR, o kterou jde především, nespolupracoval. Přesto mu byl uznán nárok na odškodné.

Společnost Rembrandt IP vysoudila od Samsungu 15,7 milionu dolarů a Bremer z tohoto dostal 2,5 %, tedy nějakých 400 tisíc dolarů. Bremer má na sebe zaregistrováno přes 100 patentů a za necelých deset let, které pracuje jako konzultant pro Rembrandt IP, si už na nejrůznějších žalobách vydělal údajně přes 670 tisíc dolarů. Je pravděpodobné, že společnost půjde po dalších společnostech využívajících Bluetooth rozhraní, ostatně v žalobě na Samsung bylo několikrát zmíněno i jméno společnosti BlackBerry.

Zdroj: ArsTechnica, InsideCounsel
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře