PC bude nyní pro Capcom důležitá platforma

PC bude nyní pro Capcom důležitá platforma
, , aktualita
Herní společnost Capcom máme tradičně spojenu s herními konzolemi, ale ta v posledních letech začala více koketovat také s platformou PC. Nyní se dozvídáme, že s tím nehodlá skončit a právě naopak. 
K oblíbeným
reklama
PC bude pro Capcom do budoucna "důležitá platforma", jak se vyjádřil její COO Haruho Tsujimoto. I když už pomalu je, však Resident Evil a Monster Hunter World známe dobře i ze Steamu. Nyní ale máme přímo od Capcomu oficiálně potvrzeno, že mu PC chutná a hodlá tuto platformu dále využívat, a to nejspíše ještě více než dříve. Ostatně právě Monster Hunter World na PC dorazil mnohem později než na konzole, ovšem to už nebude platit o Resident Evil 2 Remake a Devil May Cry V. 
 
 
Resident Evil 2 Remake a Devil May Cry V jsou dva největší tituly Capcomu pro tento rok a první už dorazil 25. ledna souběžně ve konzolových i PC verzích a pro druhý platí to samé, ale s datumem 8. března, čili příští týden v pátek. 
 
Co ale přesně řekl Haruhiro Tsujimoto z Capcomu k platformovému zaměření firmy? Zmínil jednak to, že se soustředí na digitální distribuci a že se v poslední dobře povedlo expandovat v asijském regionu včetně tradičních velkých trhů. Capcom také už nechce přehlížet rozšiřování platformy PC, čímž má na mysli pravděpodobně právě Asii a konkrétně můžeme jmenovat Čínu, kde je hraní na PC velice populární. Ukázalo se to i na rostoucím podílu prodejů PC verzí her od Capcomu, což nastalo několik let po sobě, a tak tato firma nyní vidí PC jako celkově důležitou platformu, kterou zahrne do samotného jádra svých plánů. 
 
Capcom si zvláště pochvaluje prodeje PC verze hry Resident Evil 2 Remake a Tsujimoto k tomu uvedl, že kdyby se všechny jejich hry prodávaly tak dobře, byli by s tím velice spokojení. 
  
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala