PC bude nyní pro Capcom důležitá platforma

PC bude nyní pro Capcom důležitá platforma
, , aktualita
Herní společnost Capcom máme tradičně spojenu s herními konzolemi, ale ta v posledních letech začala více koketovat také s platformou PC. Nyní se dozvídáme, že s tím nehodlá skončit a právě naopak. 
K oblíbeným
reklama
PC bude pro Capcom do budoucna "důležitá platforma", jak se vyjádřil její COO Haruho Tsujimoto. I když už pomalu je, však Resident Evil a Monster Hunter World známe dobře i ze Steamu. Nyní ale máme přímo od Capcomu oficiálně potvrzeno, že mu PC chutná a hodlá tuto platformu dále využívat, a to nejspíše ještě více než dříve. Ostatně právě Monster Hunter World na PC dorazil mnohem později než na konzole, ovšem to už nebude platit o Resident Evil 2 Remake a Devil May Cry V. 
 
 
Resident Evil 2 Remake a Devil May Cry V jsou dva největší tituly Capcomu pro tento rok a první už dorazil 25. ledna souběžně ve konzolových i PC verzích a pro druhý platí to samé, ale s datumem 8. března, čili příští týden v pátek. 
 
Co ale přesně řekl Haruhiro Tsujimoto z Capcomu k platformovému zaměření firmy? Zmínil jednak to, že se soustředí na digitální distribuci a že se v poslední dobře povedlo expandovat v asijském regionu včetně tradičních velkých trhů. Capcom také už nechce přehlížet rozšiřování platformy PC, čímž má na mysli pravděpodobně právě Asii a konkrétně můžeme jmenovat Čínu, kde je hraní na PC velice populární. Ukázalo se to i na rostoucím podílu prodejů PC verzí her od Capcomu, což nastalo několik let po sobě, a tak tato firma nyní vidí PC jako celkově důležitou platformu, kterou zahrne do samotného jádra svých plánů. 
 
Capcom si zvláště pochvaluje prodeje PC verze hry Resident Evil 2 Remake a Tsujimoto k tomu uvedl, že kdyby se všechny jejich hry prodávaly tak dobře, byli by s tím velice spokojení. 
  
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek